Piirikunnallisten viikkokisojen tulokset 2.8.2007

Elokuun alun piirikunnallisiin viikkokisoihin osallistui 121 kilpailijaa 19 eri seurasta. Tässä tulokset:

Piirikunnalliset viikkokisat 2.8.2007
Lempäälä, Hakkari
2.8.2007
TULOKSET
P7 150 m

  1. Mikael Helin                            Lempäälän Kisa                     31,43
  2. Oskari Saari                            Lempäälän Kisa                     32,68
  3. Joose Janatuinen                        Lempäälän Kisa                     33,56
     Roope Salmenoja                         Lempäälän Kisa                       DNS
P7 Pallonheitto
  1. Roope Salmenoja                         Lempäälän Kisa                     19,63
  2. Mikael Helin                            Lempäälän Kisa                     13,20
  3. Oskari Saari                            Lempäälän Kisa                     12,57
  4. Joose Janatuinen                        Lempäälän Kisa                     11,99
P9 150 m
  1. Henrik Närvänen                         Lempäälän Kisa                     25,06
  2. Reda Bellagnaoui                        Tampereen Pyrintö                  26,12
  3. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                     27,14
  4. Juho Viitala                            Lempäälän Kisa                     27,60
  5. Onni Rintala                            Nokian Urheilijat                  27,61
  6. Sakari Hyöki                            Valkeakosken Haka                  27,68
  7. Mikael Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     28,70
  8. Valtteri Mäenpää                        Lempäälän Kisa                     29,81
  9. Lassi Vihavainen                        Lempäälän Kisa                     30,79
 10. Eljas Alanen                            Lempäälän Kisa                     37,27
Erä 1                
  1. Sakari Hyöki                            Valkeakosken Haka                  27,68
  2. Mikael Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     28,70
  3. Valtteri Mäenpää                        Lempäälän Kisa                     29,81
  4. Lassi Vihavainen                        Lempäälän Kisa                     30,79
  5. Eljas Alanen                            Lempäälän Kisa                     37,27
Erä 2                
  1. Henrik Närvänen                         Lempäälän Kisa                     25,06
  2. Reda Bellagnaoui                        Tampereen Pyrintö                  26,12
  3. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                     27,14
  4. Juho Viitala                            Lempäälän Kisa                     27,60
  5. Onni Rintala                            Nokian Urheilijat                  27,61
P9 Korkeus
  1. Reda Bellagnaoui                        Tampereen Pyrintö                    119
  2. Henrik Närvänen                         Lempäälän Kisa                       103
  3. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                       100
  4. Juho Viitala                            Lempäälän Kisa                       095
  5. Valtteri Mäenpää                        Lempäälän Kisa                       085
  6. Mikael Kyrölä                           Lempäälän Kisa                       085
  7. Lassi Vihavainen                        Lempäälän Kisa                       085
     Eljas Alanen                            Lempäälän Kisa                        NH
P9 Junnukeihäs
  1. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                     18,40
  2. Reda Bellagnaoui                        Tampereen Pyrintö                  18,12
  3. Henrik Närvänen                         Lempäälän Kisa                     17,30
  4. Onni Rintala                            Nokian Urheilijat                  15,41
  5. Arimo Nagy                              Lempäälän Kisa                     14,68
  6. Mikael Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     13,67
  7. Juho Viitala                            Lempäälän Kisa                     13,54
  8. Valtteri Mäenpää                        Lempäälän Kisa                     10,22
  9. Eljas Alanen                            Lempäälän Kisa                      8,96
 10. Oskari Lampinen                         Ikaalisten Urheilijat               8,49
 11. Lassi Vihavainen                        Lempäälän Kisa                      8,23
P11 150 m
  1. Niko Rantala                            Viialan Valtti                     21,66
  2. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68          22,07
  3. Tuukka Heinonen                         Viipurin Urheilijat                22,60
  4. Tommi Salo                              Valkeakosken Haka                  23,08
  5. Henri Kangasniemi                       Ikaalisten Urheilijat              23,47
  6. Markus Mäenpää                                                             24,14
  7. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                  24,16
  8. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38           24,39
  9. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                     24,70
 10. Matias Mustonen                         Lempäälän Kisa                     24,76
 11. Benjamin Heinonen                       Kangasalan Urheilijat -68          24,93
 12. Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38           24,97
 13. Joel Jänichen                           Lempäälän Kisa                     25,00
 14. Aleksi Pelto                            Tampereen Urheilijat -38           25,19
 14. Joona Luoto                             Lempäälän Kisa                     25,19
 16. Valtteri Niskanen                       Lempäälän Kisa                     25,74
 17. Lauri Hyöki                             Valkeakosken Haka                  26,11
 18. Juuso Rautakorpi                        Kangasalan Urheilijat -68          26,38
 19. Arttu Mettalo                           Lempäälän Kisa                     26,62
 20. Christian Schmidlechner                 Tampereen Pyrintö                  28,38
 21. Joona Uusivirta                         Lempäälän Kisa                     31,37
     Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                    DNS
Erä 1                
  1. Niko Rantala                            Viialan Valtti                     21,66
  2. Tuukka Heinonen                         Viipurin Urheilijat                22,60
  3. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38           24,39
  4. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                     24,70
  5. Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38           24,97
  6. Joel Jänichen                           Lempäälän Kisa                     25,00
Erä 2                
  1. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68          22,07
  2. Benjamin Heinonen                       Kangasalan Urheilijat -68          24,93
  3. Juuso Rautakorpi                        Kangasalan Urheilijat -68          26,38
  4. Arttu Mettalo                           Lempäälän Kisa                     26,62
     Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                    DNS
Erä 3                
  1. Henri Kangasniemi                       Ikaalisten Urheilijat              23,47
  2. Markus Mäenpää                                                             24,14
  3. Aleksi Pelto                            Tampereen Urheilijat -38           25,19
  4. Lauri Hyöki                             Valkeakosken Haka                  26,11
  5. Christian Schmidlechner                 Tampereen Pyrintö                  28,38
  6. Joona Uusivirta                         Lempäälän Kisa                     31,37
Erä 4                
  1. Tommi Salo                              Valkeakosken Haka                  23,08
  2. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                  24,16
  3. Matias Mustonen                         Lempäälän Kisa                     24,76
  4. Joona Luoto                             Lempäälän Kisa                     25,19
  5. Valtteri Niskanen                       Lempäälän Kisa                     25,74
P11 Kolmiloikka
  1. Niko Rantala                            Viialan Valtti                      9,50                
  2. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68           9,33               
  3. Tuukka Heinonen                         Viipurin Urheilijat                 9,28               
  4. Henri Kangasniemi                       Ikaalisten Urheilijat               9,12               
  5. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                   7,85               
  6. Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38            7,69               
  7. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                      7,33               
  8. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38            7,05               
  9. Joona Luoto                             Lempäälän Kisa                      6,92               
 10. Joel Jänichen                           Lempäälän Kisa                      6,85               
 11. Juuso Rautakorpi                        Kangasalan Urheilijat -68           6,64               
 12. Matias Mustonen                         Lempäälän Kisa                      6,52               
 13. Christian Schmidlechner                 Tampereen Pyrintö                   6,51               
 14. Arttu Mettalo                           Lempäälän Kisa                      6,39               
 15. Joona Uusivirta                         Lempäälän Kisa                      5,56               
 16. Arttu Aalto                             Lempäälän Kisa                      5,45               
P11 Keihäs
  1. Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                  32,08
  2. Tuukka Heinonen                         Viipurin Urheilijat                26,33
  3. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68          26,20
  4. Henri Kangasniemi                       Ikaalisten Urheilijat              25,06
  5. Aleksi Pelto                            Tampereen Urheilijat -38           21,92
  6. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                  21,49
  7. Juuso Rautakorpi                        Kangasalan Urheilijat -68          20,26
  8. Lassi-Pekka Paloniemi                                                      19,13
  9. Lauri Hyöki                             Valkeakosken Haka                  19,09
 10. Matias Mustonen                         Lempäälän Kisa                     17,87
 11. Joona Luoto                             Lempäälän Kisa                     17,56
 12. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                     17,40
 13. Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38           17,27
 14. Arttu Mettalo                           Lempäälän Kisa                     15,29
 15. Joel Jänichen                           Lempäälän Kisa                     10,15
 16. Arttu Aalto                             Lempäälän Kisa                      9,60
 17. Christian Schmidlechner                 Tampereen Pyrintö                   8,68
 18. Joona Uusivirta                         Lempäälän Kisa                      7,07
P13 200 m
  1. Ilari Hannikainen                       Lempäälän Kisa                     28,70
  2. Martti Järvi                            Lempäälän Kisa                     30,67
  3. Frans Kujanpää                          Tampereen Pyrintö                  31,04
  4. Valtteri Toimela                        Tampereen Pyrintö                  32,07
  5. Tommy Schmidlechner                     Tampereen Pyrintö                  32,25
  6. Eero Karema                             Kylmäkosken Veikot                 32,47
  7. Olli Koskinen                           Lempäälän Kisa                     32,77
  8. Markus Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     33,71
  9. Markus Närvänen                         Lempäälän Kisa                     34,92
Erä 1                Tuuli: -3,4
  1. Martti Järvi                            Lempäälän Kisa                     30,67
  2. Valtteri Toimela                        Tampereen Pyrintö                  32,07
  3. Markus Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     33,71
  4. Markus Närvänen                         Lempäälän Kisa                     34,92
Erä 2                Tuuli: -1,0
  1. Ilari Hannikainen                       Lempäälän Kisa                     28,70
  2. Frans Kujanpää                          Tampereen Pyrintö                  31,04
  3. Tommy Schmidlechner                     Tampereen Pyrintö                  32,25
  4. Eero Karema                             Kylmäkosken Veikot                 32,47
  5. Olli Koskinen                           Lempäälän Kisa                     32,77
P13 Seiväs
  1. Aki Sihvonen                            Lempäälän Kisa                       190
  2. Martti Järvi                            Lempäälän Kisa                       180
  3. Frans Kujanpää                          Tampereen Pyrintö                    170
  4. Eero Karema                             Kylmäkosken Veikot                   160
  5. Markus Närvänen                         Lempäälän Kisa                       160
  6. Valtteri Toimela                        Tampereen Pyrintö                    160
  7. Markus Kyrölä                           Lempäälän Kisa                       130
     Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38             DNS
P13 Kiekko
  1. Oskar Itänen                            IF Sibbo-Vargarna                  50,68
  2. Aki Sihvonen                            Lempäälän Kisa                     32,47
  3. Valtteri Toimela                        Tampereen Pyrintö                  29,56
  4. Ilari Hannikainen                       Lempäälän Kisa                     28,22
  5. Lassi Ruonavaara                        Lempäälän Kisa                     27,16
  6. Markus Närvänen                         Lempäälän Kisa                     22,97
  7. Frans Kujanpää                          Tampereen Pyrintö                  21,62
  8. Eero Karema                             Kylmäkosken Veikot                 16,97
  9. Tommy Schmidlechner                     Tampereen Pyrintö                  15,22
 10. Martti Järvi                            Lempäälän Kisa                     13,53
 11. Markus Kyrölä                           Lempäälän Kisa                     13,41
P15 300 m
  1. Jaakko Sihvonen                         Lempäälän Kisa                     41,04
  2. Ossi Tuominen                           Lempäälän Kisa                     41,20
  3. Juuso Hassi                             Oriveden Ponnistus                 43,72
  4. Veikko Rintala                          Nokian Urheilijat                  45,88
  5. Erkki Karema                            Kylmäkosken Veikot                 51,09
Kilpailun ulkopuolella
     Johannes Kankila                        Pälkäneen Luja-Lukko               39,54
     Lauri Hassi                             Oriveden Ponnistus                 40,63
Erä 1                
  1. Juuso Hassi                             Oriveden Ponnistus                 43,72
  2. Veikko Rintala                          Nokian Urheilijat                  45,88
  3. Erkki Karema                            Kylmäkosken Veikot                 51,09
Erä 2                
  1. Jaakko Sihvonen                         Lempäälän Kisa                     41,04
  2. Ossi Tuominen                           Lempäälän Kisa                     41,20
Kilpailun ulkopuolella
     Johannes Kankila                        Pälkäneen Luja-Lukko               39,54
     Lauri Hassi                             Oriveden Ponnistus                 40,63
P15 Seiväs
  1. Juuso Hassi                             Oriveden Ponnistus                   312
  2. Jaakko Sihvonen                         Lempäälän Kisa                       290
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Hassi                             Oriveden Ponnistus                   270
P15 Kiekko
  1. Mikko Törrönen                          IF Sibbo-Vargarna                  52,55
  2. Juuso Hassi                             Oriveden Ponnistus                 43,88
  3. Oskar Itänen                            IF Sibbo-Vargarna                  35,87
  4. Erkki Karema                            Kylmäkosken Veikot                 28,69
  5. Veikko Rintala                          Nokian Urheilijat                  22,05
  6. Ossi Tuominen                           Lempäälän Kisa                     17,19
M17 Kiekko
  1. Lauri Hassi                             Oriveden Ponnistus                 30,19
T7 150 m

  1. Taru Nieminen                           Vesilahden Visa                    32,43
  2. Heidi Salminen                          Lempäälän Kisa                     34,68
     Hilda Salminen                          Lempäälän Kisa                       DNF
T7 Pallonheitto
  1. Heidi Vihavainen                                                            6,57
  2. Heidi Salminen                          Lempäälän Kisa                      6,50
  3. Hilda Salminen                          Lempäälän Kisa                      5,76
T9 150 m
  1. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                     25,64
  2. Emilia Ojala                            Lempäälän Kisa                     25,86
  3. Sofia Niinimäki                         Ikaalisten Urheilijat              26,43
  4. Unna Paavolainen                        Pirkkalan Pirkat                   26,76
  5. Noora Leppimaa                          Lempäälän Kisa                     26,89
  6. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                     27,67
  7. Lotta Helin                             Lempäälän Kisa                     27,74
  8. Hanna Nieminen                          Vesilahden Visa                    28,27
  9. Mikaela Helenius                        Espoon Tapiot                      28,42
 10. Oona Karhu                              Lempäälän Kisa                     28,55
 11. Anna Katajamäki                         Lempäälän Kisa                     28,73
 12. Katariina Lampinen                      Ikaalisten Urheilijat              29,06
 13. Henna Mettalo                           Lempäälän Kisa                     29,23
 14. Riikka Salmenoja                        Lempäälän Kisa                     29,60
 15. Sanna Heinonen                          Viipurin Urheilijat                30,08
 16. Iida Niskanen                           Lempäälän Kisa                     30,65
 17. Ronja Mäkirinta                         Lempäälän Kisa                     31,03
     Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                  DNS
Erä 1                
  1. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                     25,64
  2. Lotta Helin                             Lempäälän Kisa                     27,74
  3. Anna Katajamäki                         Lempäälän Kisa                     28,73
  4. Sanna Heinonen                          Viipurin Urheilijat                30,08
  5. Iida Niskanen                           Lempäälän Kisa                     30,65
     Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                  DNS
Erä 2                
  1. Emilia Ojala                            Lempäälän Kisa                     25,86
  2. Sofia Niinimäki                         Ikaalisten Urheilijat              26,43
  3. Unna Paavolainen                        Pirkkalan Pirkat                   26,76
  4. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                     27,67
  5. Katariina Lampinen                      Ikaalisten Urheilijat              29,06
  6. Ronja Mäkirinta                         Lempäälän Kisa                     31,03
Erä 3                
  1. Noora Leppimaa                          Lempäälän Kisa                     26,89
  2. Hanna Nieminen                          Vesilahden Visa                    28,27
  3. Mikaela Helenius                        Espoon Tapiot                      28,42
  4. Oona Karhu                              Lempäälän Kisa                     28,55
  5. Henna Mettalo                           Lempäälän Kisa                     29,23
  6. Riikka Salmenoja                        Lempäälän Kisa                     29,60
T9 Korkeus
  1. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                       100
  2. Noora Leppimaa                          Lempäälän Kisa                       100
  3. Oona Karhu                              Lempäälän Kisa                       095
  4. Sofia Niinimäki                         Ikaalisten Urheilijat                095
  5. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                       095
  6. Unna Paavolainen                        Pirkkalan Pirkat                     095
  7. Katariina Lampinen                      Ikaalisten Urheilijat                090
  7. Emilia Ojala                            Lempäälän Kisa                       090
  7. Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                  090
 10. Katja Laitila                           Lempäälän Kisa                       090
 11. Anna Katajamäki                         Lempäälän Kisa                       090
 12. Henna Mettalo                           Lempäälän Kisa                       090
 13. Ronja Mäkirinta                         Lempäälän Kisa                       085
 14. Mikaela Helenius                        Espoon Tapiot                        080
 15. Riikka Salmenoja                        Lempäälän Kisa                       075
T9 Junnukeihäs
  1. Katja Laitila                           Lempäälän Kisa                     13,13
  2. Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                12,66
  3. Sanna Heinonen                          Viipurin Urheilijat                11,83
  4. Katariina Lampinen                      Ikaalisten Urheilijat              11,36
  5. Sofia Niinimäki                         Ikaalisten Urheilijat              10,15
  6. Oona Karhu                              Lempäälän Kisa                      9,30
  7. Emilia Ojala                            Lempäälän Kisa                      8,57
  8. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                      8,57
  9. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                      8,40
 10. Anna Katajamäki                         Lempäälän Kisa                      8,02
 11. Noora Leppimaa                          Lempäälän Kisa                      7,98
 12. Ronja Mäkirinta                         Lempäälän Kisa                      7,76
 13. Henna Mettalo                           Lempäälän Kisa                      7,62
 14. Lotta Helin                             Lempäälän Kisa                      7,15
 15. Mikaela Helenius                        Espoon Tapiot                       6,47
     Riikka Salmenoja                        Lempäälän Kisa                        NM
T11 150 m
  1. Maria Huntington                        Tampereen Pyrintö                  23,35
  2. Oona Janatuinen                         Lempäälän Kisa                     23,37
  3. Jannina Antila                          Tampereen Pyrintö                  23,71
  4. Vilma Kivistö                           Tampereen Pyrintö                  24,49
  5. Tiia Huntington                         Tampereen Pyrintö                  24,50
  6. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                     25,16
  7. Tuuli Solin                             Tampereen Pyrintö                  25,42
  8. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                     27,20
  9. Titta Tukiainen                         Tampereen Pyrintö                  27,43
 10. Jessica Kosonen                         Tampereen Pyrintö                  28,09
     Roisin Harkin                           Tampereen Pyrintö                    DNS
Erä 1                
  1. Oona Janatuinen                         Lempäälän Kisa                     23,37
  2. Jannina Antila                          Tampereen Pyrintö                  23,71
  3. Tuuli Solin                             Tampereen Pyrintö                  25,42
  4. Titta Tukiainen                         Tampereen Pyrintö                  27,43
  5. Jessica Kosonen                         Tampereen Pyrintö                  28,09
Erä 2                
  1. Maria Huntington                        Tampereen Pyrintö                  23,35
  2. Vilma Kivistö                           Tampereen Pyrintö                  24,49
  3. Tiia Huntington                         Tampereen Pyrintö                  24,50
  4. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                     25,16
  5. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                     27,20
     Roisin Harkin                           Tampereen Pyrintö                    DNS
T11 Kolmiloikka
  1. Maria Huntington                        Tampereen Pyrintö                   8,61                
  2. Oona Janatuinen                         Lempäälän Kisa                      7,94               
  3. Tuuli Solin                             Tampereen Pyrintö                   7,70               
  4. Salla Immonen                           Tampereen Pyrintö                   7,59               
  5. Tiia Huntington                         Tampereen Pyrintö                   7,34               
  6. Roisin Harkin                           Tampereen Pyrintö                   7,34               
  7. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                      7,26               
  8. Jessica Kosonen                         Tampereen Pyrintö                   7,26               
  9. Titta Tukiainen                         Tampereen Pyrintö                   7,26               
 10. Jannina Antila                          Tampereen Pyrintö                   6,96               
 11. Maria Laitila                           Lempäälän Kisa                      6,94               
 12. Vilma Kivistö                           Tampereen Pyrintö                   6,92               
 13. Sara Belbachir                          Tampereen Pyrintö                   6,92               
 14. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                      6,86               
 15. Johanna Liimatainen                     Tampereen Pyrintö                   6,76               
T11 Keihäs
  1. Maria Laitila                           Lempäälän Kisa                     19,69
  2. Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                19,60
  3. Titta Tukiainen                         Tampereen Pyrintö                  18,92
  4. Johanna Liimatainen                     Tampereen Pyrintö                  14,39
  5. Maria Huntington                        Tampereen Pyrintö                  13,95
  6. Tuuli Solin                             Tampereen Pyrintö                  13,53
  7. Salla Immonen                           Tampereen Pyrintö                  12,98
  8. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                     11,90
  9. Tiia Huntington                         Tampereen Pyrintö                  11,82
 10. Jessica Kosonen                         Tampereen Pyrintö                  11,44
 11. Oona Janatuinen                         Lempäälän Kisa                     11,21
 12. Sara Belbachir                          Tampereen Pyrintö                  11,04
 13. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                     10,29
     Amanda Virtanen                         Uudenkaupungin Kenttäkarhut          DNS
     Jannina Antila                          Tampereen Pyrintö                    DNS
     Roisin Harkin                           Tampereen Pyrintö                    DNS
T13 200 m
  1. Sara Kunnari                            Tampereen Pyrintö                  30,07
  2. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  30,56
  3. Rita Turpeinen                          Lempäälän Kisa                     32,49
  4. Heini Järventausta                      Lempäälän Kisa                     32,52
  5. Venla Viitala                           Lempäälän Kisa                     32,57
  6. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38           33,51
  7. Matilda Anttila                         Lempäälän Kisa                     34,02
  8. Johanna Koivisto                        Lempäälän Kisa                     35,23
  9. Emilia Hahne                            Tampereen Urheilijat -38           36,17
 10. Rosa-Maria Melin                        Lempäälän Kisa                     36,39
 11. Janina Soimaniemi                       Tampereen Urheilijat -38           37,92
Erä 1                Tuuli: -4,2
  1. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  30,56
  2. Heini Järventausta                      Lempäälän Kisa                     32,52
  3. Johanna Koivisto                        Lempäälän Kisa                     35,23
  4. Emilia Hahne                            Tampereen Urheilijat -38           36,17
  5. Rosa-Maria Melin                        Lempäälän Kisa                     36,39
Erä 2                Tuuli: -1,5
  1. Sara Kunnari                            Tampereen Pyrintö                  30,07
  2. Venla Viitala                           Lempäälän Kisa                     32,57
  3. Janina Soimaniemi                       Tampereen Urheilijat -38           37,92
Erä 3                Tuuli: -2,9
  1. Rita Turpeinen                          Lempäälän Kisa                     32,49
  2. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38           33,51
  3. Matilda Anttila                         Lempäälän Kisa                     34,02
T13 Seiväs
  1. Eerika Ojanen                           Valkeakosken Haka                    200
  2. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38             190
  3. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                    170
  4. Venla Viitala                           Lempäälän Kisa                       170
  5. Suvi Aulavuo                            Viipurin Urheilijat                  160
     Rita Turpeinen                          Lempäälän Kisa                        NH
     Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                        NH
T13 Kiekko
  1. Rita Turpeinen                          Lempäälän Kisa                     22,01
  2. Susanna Törrönen                        IF Sibbo-Vargarna                  19,61
  3. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  19,23
  4. Henna Nissilä                           Lempäälän Kisa                     16,95
  5. Rosa-Maria Melin                        Lempäälän Kisa                     16,01
  6. Emilia Hahne                            Tampereen Urheilijat -38           15,97
  7. Venla Viitala                           Lempäälän Kisa                     14,83
  8. Matilda Anttila                         Lempäälän Kisa                     14,26
  9. Janina Soimaniemi                       Tampereen Urheilijat -38           13,01
 10. Jenna Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                     11,96
     Heini Järventausta                      Lempäälän Kisa                        NM
T15 300 m

  1. Iina Kivistö                            Tampereen Pyrintö                  45,09
  2. Anniina Ojanen                          Valkeakosken Haka                  45,90
  3. Ida Rintala                             Nokian Urheilijat                  48,76
T15 Kiekko
  1. Kaisa Ilonen                            Kangasalan Kisa                    37,16
  2. Iina Kivistö                            Tampereen Pyrintö                  25,84
  3. Piia Koivumäki                          Urjalan Urheilijat                 25,06
  4. Tiina Närvänen                          Urjalan Urheilijat                 23,08
     Vilma Koskinen                          Lempäälän Kisa                       DNS