Oma Säästöpankki -maastojuoksucup 3 18.5.2016 tulokset

Oma Säästöpankki -maastojuoksut on nyt tältä keväältä käyty. Viimeiseen osakilpailuun osallistui 152 juoksijaa ja jaossa olivat paitsi maastojuoksucupin mitalit myös Lempäälän kunnanmestaruuspalkinnot.

Kiitämme kaikkia maastojuoksuihin osallistuneita juoksijoita vilkkaasti alkaneesta kilpailukauden aloituksesta sekä Oma Säästöpankkia cupimme tukemisesta! 

Seuraavaksi kilpaillaankin urheilukentällä, ensin sunnuntaina 22.5. seuraottelussa Noormarkun Nopsan nuorten urheilijoiden kanssa, sitten seuraavana keskiviikkona 25.5. kaikille avoimissa Hippo-kisoissa. 

Seuraavassa kolmannen maastojuoksukilpailun tulokset:

Oma Säästöpankki -maastojuoksu                 T U L O K S E T        18.5.2016
Lempäälän Kisa Yleisurheilu                    ---------------            20:58

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

     P5 0.2 km
     =========

  1. Hakala Lauri                                           0.54,1
  2. Lehtinen Lukas           LempKiYU                      0.59,2       0.05,1
  3. Kyllönen Tiitus          LempKiYU                      1.01,1       0.07,0
  4. Lindholm Anssi           LempKiYU                      1.02,6       0.08,5
  5. Feodoroff Aleksi                                       1.04,9       0.10,8
  6. Kivistö Aleksi                                         1.05,6       0.11,5
  7. Ikola Akseli             LempKiYU                      1.06,3       0.12,2
  8. Viitanen Onni            LempKiYU                      1.10,3       0.16,2
  9. Heinonen Nuutti          LempKiYU                      1.13,3       0.19,2
 10. Kautto Antto             LempKiYU                      1.15,3       0.21,2
 11. Eleinen Vilppu           LempKiYU                      1.16,1       0.22,0
 12. Rajala Urho              LempKiYU                      1.23,8       0.29,7
 13. Vanhatalo Aapo           LempKiYU                      1.26,8       0.32,7
 14. Järnström Niklas                                       1.36,0       0.41,9
 15. Aho Urho                 LempKiYU                      1.38,9       0.44,8
 16. Imppu Eliel              LempKiYU                      1.41,9       0.47,8
 17. Nurmi Kasper                                           1.42,7       0.48,6
 18. Heinonen Jaakko          LempKiYU                      1.43,8       0.49,7
 19. Väätäinen Elmeri         LempKiYU                      1.46,3       0.52,2
 20. Ylilehto Arttu           LempKiYU                      2.17,4       1.23,3
 21. Kyrölä Jarno             LempKiYU                      2.19,1       1.25,0

 Poisjääneet   1
  -  34.            Heikkilä Juho            LeKi


     P7 0.5 km
     =========

  1. Koskinen Akseli          LempKiYU                      1.39,2
  2. Saha Petrus              LempKiYU                      1.43,3       0.04,1
  3. Kivistö Joona                                          1.44,5       0.05,3
  4. Ekman Oliver             LempKiYU                      1.48,8       0.09,6
  5. Lindholm Luka            LempKiYU                      1.50,3       0.11,1
  6. Leskinen Aleksi          LempKiYU                      1.50,8       0.11,6
  7. Kyllönen Eemi            LempKiYU                      1.51,3       0.12,1
  8. Guttorm Otto                                           1.51,8       0.12,6
  9. Kaapu Konsta             LempKiYU                      1.54,2       0.15,0
 10. Imppu Oliver             LempKiYU                      1.54,7       0.15,5
 11. Anttila Masi                                           1.55,7       0.16,5
 12. Heinonen Lenni           LempKiYU                      1.56,4       0.17,2
 13. Sällinen Jesse           LempKiYU                      1.57,4       0.18,2
 14. Salo Joona                                             2.05,0       0.25,8
 15. Salmijärvi Ilmari        LempKiYU                      2.06,0       0.26,8
 16. Kuusjärvi Akseli         LempKiYU                      2.13,9       0.34,7
 17. Aalto Elias                                            2.52,2       1.13,0


     P9 1 km
     =======

  1. Kaikkonen Oliver         LempKiYU                      4.13,6
  2. Olander Alvar            LempKiYU                      4.15,0       0.01,4
  3. Ruuti Eerik              LempKiYU                      4.20,7       0.07,1
  4. Närhi Aapo               LempKiYU                      4.24,1       0.10,5
  5. Muinonen Tuomas          LempKiYU                      4.30,2       0.16,6
  6. Kalela Aarne             LempKiYU                      4.31,5       0.17,9
  7. Nikulainen Noel          LempKiYU                      4.32,2       0.18,6
  8. Kuusjärvi Viljami        LempKiYU                      4.37,9       0.24,3
  9. Rastas Daniel                                          4.38,9       0.25,3
 10. Mäkitalo Vilho           LempKiYU                      4.49,8       0.36,2
 11. Rantala Juho             LempKiYU                      4.50,3       0.36,7
 12. Karislahti Aapeli        LempKiYU                      4.56,1       0.42,5
 13. Guttorm Aapo                                           5.00,2       0.46,6
 14. Lehtinen Toivo           UrjU                          5.16,8       1.03,2

 Poisjääneet   1
  - 118.            Lehtinen Niklas          LempKiYU


     P11 1 km
     ========

  1. Ranta Eero               LempKiYU                      3.57,8
  2. Lipponen Luukas          LempKiYU                      4.00,6       0.02,8
  3. Haapaniemi Petteri       LempKiYU                      4.01,1       0.03,3
  4. Lehtonen Saku            LempKiYU                      4.10,5       0.12,7
  5. Kuusjärvi Eelis          LempKiYU                      4.13,2       0.15,4
  6. Janatuinen Luukas        LempKiYU                      4.13,7       0.15,9
  7. Urvanta Antti            LempKiYU                      4.14,2       0.16,4
  8. Niemelä Miika            LempKiYU                      4.21,2       0.23,4
  9. Salo Jesse               TampPy                        4.26,3       0.28,5
 10. Luodeslampi Otso         LempKiYU                      4.29,8       0.32,0
 11. Pirskanen Lasse          LempKiYU                      4.33,4       0.35,6


     P13 2 km
     ========

  1. Lampén Leevi             LempKiYU                      7.39,2
  2. Urvanta Atte             LempKiYU                      7.39,7       0.00,5

 Poisjääneet   2
  - 144.            Ketola Riku-Kasperi      VesilVi
  - 146.            Närhi Tuomas             LempKiYU


     P15 2 km
     ========

  1. Lipponen Leevi           LempKiYU                      7.45,8
  2. Kivelä Leevi             LempKiYU                      8.32,9       0.47,1
  3. Närhi Juha               LempKiYU                      8.46,9       1.01,1


     M17 3 km
     ========

  1. Kivelä Aleksi            LempKiYU                     10.14,8


     Miehet 3 km
     ===========

  1. Naskali Riku-Antti       LempKiYU                     10.16,7
  2. Niskanen Valtteri        LeKi                         10.44,8       0.28,1


     T5 0.2 km
     =========

  1. Antinaho Lyydia          LempKiYU                      0.50,3
  2. Anttila Minni                                          0.58,4       0.08,1
  3. Nieminen Noora           LempKiYU                      0.59,7       0.09,4
  4. Pohjola Lilli            LempKiYU                      1.03,0       0.12,7
  5. Lehtola Aava                                           1.04,4       0.14,1
  6. Huntus Sofia             LempKiYU                      1.05,5       0.15,2
  7. Luiro Sienna                                           1.06,1       0.15,8
  8. Imppu Alisa              LempKiYU                      1.06,7       0.16,4
  9. Eskola Silja             LempKiYU                      1.07,3       0.17,0
 10. Rantanen Hertta                                        1.07,8       0.17,5
 11. Järnström Minea          LempKiYU                      1.08,4       0.18,1
 12. Ahti Salla                                             1.11,5       0.21,2
 13. Sorvajärvi Oona          LempKiYU                      1.12,1       0.21,8
 14. Lehtinen Marja                                         1.14,9       0.24,6
 15. Rantala Minja            LempKiYU                      1.17,9       0.27,6
 16. Litmanen Inka            LempKiYU                      1.21,6       0.31,3
 17. Mäkinen Iitu             LempKiYU                      1.24,6       0.34,3
 18. Hankela Elsa             LempKiYU                      1.29,1       0.38,8
 19. Sällinen Janessa         LempKiYU                      1.30,4       0.40,1
 20. Ylönen Siiri-Maria                                     1.31,3       0.41,0
 21. Nikulainen Aina-Fiona                                  1.38,7       0.48,4
 22. Mannerhovi Roosa         LempKiYU                      2.24,7       1.34,4

 Keskeyttäneet   1
  - 175.            Rajamäki Hertta          LempKiYU
 Poisjääneet   4
  - 165.            Kaapu Venla              LempKiYU
  - 170.            Mäntysalo Maisa          LempKiYU
  - 172.            Mathlin Silva            LempKiYU
  - 181.            Väätäinen Aino           LempKiYU


     T7 0.5 km
     =========

  1. Ahti Saana                                             1.43,6
  2. Aho Iiris                LempKiYU                      1.46,0       0.02,4
  3. Mäkitalo Aada            LempKiYU                      1.47,2       0.03,6
  4. Ikola Elena              LempKiYU                      1.47,8       0.04,2
  5. Ylilehto Aada            LempKiYU                      1.49,2       0.05,6
  6. Rajala Ella              LempKiYU                      1.49,7       0.06,1
  7. Salovaara Nanna          LempKiYU                      1.54,2       0.10,6
  8. Lepola Emma              LempKiYU                      1.56,6       0.13,0
  9. Pynnönen Linda           LempKiYU                      1.58,4       0.14,8
 10. Kautto Minja             LempKiYU                      1.58,9       0.15,3
 11. Rantala Senni            LempKiYU                      1.59,5       0.15,9
 12. Hankela Saara            LempKiYU                      2.01,7       0.18,1
 13. Rajamäki Helmi           LempKiYU                      2.02,6       0.19,0
 14. Eilola Elisa                                           2.03,9       0.20,3
 15. Runtti Eetla                                           2.04,7       0.21,1
 16. Sampakoski Emma          LempKiYU                      2.05,2       0.21,6
 17. Viitanen Emmi            LempKiYU                      2.05,9       0.22,3
 18. Feodoroff Sofia          LempKiYU                      2.08,1       0.24,5
 19. Suominen Minttu          LempKiYU                      2.09,7       0.26,1
 20. Selkälä Nella            LempKiYU                      2.11,5       0.27,9
 21. Rantanen Elsa            LempKiYU                      2.15,2       0.31,6
 22. Mäkynen Jenna            LempKiYU                      2.16,1       0.32,5
 23. Heikkilä Aino            LempKiYU                      2.18,4       0.34,8
 24. Mäkinen Blanca           LempKiYU                      2.19,0       0.35,4
 25. Sorvajärvi Aada          LempKiYU                      2.19,7       0.36,1
 26. Ujanen Jessica           LempKiYU                      2.28,7       0.45,1
 27. Holopainen Hilla         LempKiYU                      2.29,2       0.45,6
 28. Mäntysalo Aava           LempKiYU                      2.45,4       1.01,8
 29. Nurmi Olivia             LempKiYU                      2.46,9       1.03,3

 Poisjääneet   2
  - 190.            Karislahti Lidia         LempKiYU
  - 217.            Taipale Ronja            LempKiYU


     T9 1 km
     =======

  1. Niemelä Iina             LempKiYU                      4.07,3
  2. Niemelä Niia             LempKiYU                      4.15,4       0.08,1
  3. Mäkynen Nella            LeKiFutis                     4.21,9       0.14,6
  4. Ahti Ronja                                             4.27,5       0.20,2
  5. Aalto Aino               LempKiYU                      4.42,8       0.35,5
  6. Enroth Emma              TarpSu                        4.44,5       0.37,2
  7. Simonen Miia             LempKiYU                      4.54,0       0.46,7
  8. Rantala Minttu           LempKiYU                      4.54,6       0.47,3
  9. Enroth Jenna             TarpSu                        5.25,6       1.18,3
 10. Kuoppala Selma                                         5.32,5       1.25,2

 Poisjääneet   1
  - 240.            Ylilehto Emilia          LempKiYU


     T11 1 km
     ========

  1. Haapalehto Ella Noora    LempKiYU                      3.47,3
  2. Mikkonen Sofia           LempKiYU                      4.06,9       0.19,6
  3. Kaikkonen Oona           LempKiYU                      4.09,6       0.22,3
  4. Huntus Sara              LempKiYU                      4.34,7       0.47,4
  5. Ilomäki Essi             TampPy                        4.36,2       0.48,9
  6. Rantala Veera            LempKiYU                      4.38,0       0.50,7


     T13 2 km
     ========

  1. Niemelä Hetta            LempKiYU                      8.30,3
  2. Ranta Emma               LempKiYU                      8.35,8       0.05,5
  3. Huntus Disa              LempKiYU                      8.54,7       0.24,4
  4. Jokiniemi Michaela       LeKi                         10.18,9       1.48,6

 Poisjääneet   1
  - 260.            Rantala Elina            LempKiYU


     T15 2 km
     ========

  1. Niemelä Hilla            LempKiYU                      7.46,3
  2. Joensivu Inka            LeKi                          7.46,7       0.00,4

 Poisjääneet   1
  - 261.            Pennanen Viola           LeKi


     Kuntosarja 2 km
     ===============

  1. Lipponen Markku          LempKiYU                      8.06,7
  2. Juujärvi Ami             LempKiYU                      8.07,1       0.00,4


     M35 3 km
     ========

  1. Hiltunen Jani            LempKiYU                     10.54,1
  2. Salo Jarkko                                           11.28,7       0.34,6


     M40 3 km
     ========

  1. Ruuti Marko                                           12.02,7


     M45 3 km
     ========

  1. Rantala Jussi                                         12.49,7


     M50 3 km
     ========

  1. Soukka Timo                                           12.13,3