LeKiYU viikkokisa 1 2.6.2016 tulokset

Kesän viikkokisasarja pyörähti tänään käyntiin Hakkarin kentällä. Koulujen päättymisviikon juhlallisuuksien takia kaikki halukkaat eivät päässeet mukaan, mutta kisaan lähti kuitenkin noin 130 urheilijaa.

Ohessa kisan tulokset.

LeKi Yleisurheilun viikkokisat 1
Lempäälä
2.6.2016

TULOKSET

M 100 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Eetu Kurkikangas                        TammRy              11,99
  2. Aleksi Kivelä                           LempKiYU            13,02
  3. Riku-Antti Naskali                      LempKiYU            13,39

M Pituus

  1. Matti Saunanen                          IkaalU               3,67  0,0          

P5 40 m

  1. Lauri Hakala                            LempKiYU             9,33
  2. Niklas Muinonen                         LempKiYU             9,50
  3. Santeri Pirttisalo                      LempKiYU             9,57
  4. Antto Kautto                            LempKiYU            11,16
  5. Nuutti Heinonen                         LempKiYU            11,32
  6. Onni Viitanen                           LempKiYU            11,53
  7. Vilppu Eleinen                          LempKiYU            11,80
  8. Juho Heikkilä                           LempKiYU            13,23
  9. Urho Rajala                             LempKiYU            13,66
 10. Elmeri Väätäinen                        LempKiYU            14,17
 11. Jaakko Heinonen                         LempKiYU            14,89
 12. Niklas Järnström                        LempKiYU            15,01
     Sampo Salonen                           LempKiYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Lauri Hakala                            LempKiYU             9,33
  2. Antto Kautto                            LempKiYU            11,16
  3. Nuutti Heinonen                         LempKiYU            11,32
  4. Vilppu Eleinen                          LempKiYU            11,80
  5. Juho Heikkilä                           LempKiYU            13,23
  6. Urho Rajala                             LempKiYU            13,66

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Niklas Muinonen                         LempKiYU             9,50
  2. Santeri Pirttisalo                      LempKiYU             9,57
  3. Onni Viitanen                           LempKiYU            11,53
  4. Elmeri Väätäinen                        LempKiYU            14,17
  5. Jaakko Heinonen                         LempKiYU            14,89
  6. Niklas Järnström                        LempKiYU            15,01
     Sampo Salonen                           LempKiYU              DNS

P5 Pallonheitto

  1. Santeri Pirttisalo                      LempKiYU            10,92
  2. Niklas Muinonen                         LempKiYU             9,51
  3. Nuutti Heinonen                         LempKiYU             7,12
  4. Urho Aho                                LempKiYU             6,80
  5. Sampo Salonen                           LempKiYU             5,46
  6. Niklas Järnström                        LempKiYU             4,48
  7. Onni Viitanen                           LempKiYU             4,36
  8. Antto Kautto                            LempKiYU             4,20
  9. Urho Rajala                             LempKiYU             4,00
 10. Juho Heikkilä                           LempKiYU             3,81
 11. Jaakko Heinonen                         LempKiYU             3,48
 12. Vilppu Eleinen                          LempKiYU             3,46
 13. Elmeri Väätäinen                        LempKiYU             2,26
     Lauri Hakala                            LempKiYU              DNS

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jesse Sällinen                          LempKiYU             8,65
  2. Lenni Heinonen                          LempKiYU             8,92
  3. Toivo Eleinen                           LempKiYU             8,94
  4. Akseli Kuusjärvi                        LempKiYU             9,78
  5. Miska Mänty                             LempKiYU            10,45
  6. Viljo Peltonen                          LempKiYU            10,58
     Oliver Ekman                            LempKiYU              DNS

P6 Pallonheitto

  1. Jesse Sällinen                          LempKiYU            12,83
  2. Miska Mänty                             LempKiYU             9,66
  3. Akseli Kuusjärvi                        LempKiYU             9,46
  4. Lenni Heinonen                          LempKiYU             9,14
  5. Viljo Peltonen                          LempKiYU             8,12
  6. Toivo Eleinen                           LempKiYU             7,24
     Oliver Ekman                            LempKiYU              DNS

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aatu Holstila                           LempKiYU             8,10
  2. Petrus Saha                             LempKiYU             8,58
  3. Lauri Tirkkonen                         LempKiYU             8,68
     Konsta Kaapu                            LempKiYU              DNS
     Lucas Avola                             LempKiYU              DNS

P7 Pallonheitto

  1. Aatu Holstila                           LempKiYU            13,46
  2. Lauri Tirkkonen                         LempKiYU            12,32
  3. Petrus Saha                             LempKiYU            11,00
     Konsta Kaapu                            LempKiYU              DNS
     Lucas Avola                             LempKiYU              DNS

P9 40 m

  1. Vilho Mäkitalo                          LempKiYU             6,98
  2. Tuomas Muinonen                         LempKiYU             7,15
  3. Eerik Ruuti                             LempKiYU             7,18
  4. Aapo Närhi                              LempKiYU             7,32
  5. Miro Mänty                              LempKiYU             7,51
  6. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU             7,53
  7. Noel Nikulainen                         LempKiYU             7,60
  8. Pietu Penttilä                          LempKiYU             7,60
  9. Juho Rantala                            LempKiYU             7,82

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Vilho Mäkitalo                          LempKiYU             6,98
  2. Eerik Ruuti                             LempKiYU             7,18
  3. Noel Nikulainen                         LempKiYU             7,60
  4. Pietu Penttilä                          LempKiYU             7,60
  5. Juho Rantala                            LempKiYU             7,82

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Tuomas Muinonen                         LempKiYU             7,15
  2. Aapo Närhi                              LempKiYU             7,32
  3. Miro Mänty                              LempKiYU             7,51
  4. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU             7,53

P9 400 m

  1. Eerik Ruuti                             LempKiYU          1.23,81
  2. Noel Nikulainen                         LempKiYU          1.27,67
  3. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU          1.27,94
  4. Aapo Närhi                              LempKiYU          1.28,63
  5. Vilho Mäkitalo                          LempKiYU          1.32,75
  6. Juho Rantala                            LempKiYU          1.34,21
  7. Tuomas Muinonen                         LempKiYU          1.38,42

Erä 1               

  1. Noel Nikulainen                         LempKiYU          1.27,67
  2. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU          1.27,94
  3. Vilho Mäkitalo                          LempKiYU          1.32,75
  4. Juho Rantala                            LempKiYU          1.34,21

Erä 2               

  1. Eerik Ruuti                             LempKiYU          1.23,81
  2. Aapo Närhi                              LempKiYU          1.28,63
  3. Tuomas Muinonen                         LempKiYU          1.38,42

P9 Keihäs

  1. Aapo Närhi                              LempKiYU            19,71
  2. Juho Rantala                            LempKiYU            13,61
  3. Eerik Ruuti                             LempKiYU            11,28
  4. Tuomas Muinonen                         LempKiYU            11,02
  5. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU            10,86
  6. Noel Nikulainen                         LempKiYU            10,07
  7. Miro Mänty                              LempKiYU             9,45
  8. Vilho Mäkitalo                          LempKiYU             7,88

P11 60 m

  1. Saku Lehtonen                           LempKiYU             9,15
  2. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,57
  3. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,64
  4. Olavi Pennanen                          LempKiYU             9,70
  5. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             9,86
  6. Miika Niemelä                           LempKiYU             9,93
  7. Otso Luodeslampi                        LempKiYU            10,09
  8. Antti Urvanta                           LempKiYU            10,33
  9. Luukas Lipponen                         LempKiYU            10,43
 10. Eemeli Ruuti                            LempKiYU            10,56
 11. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU            10,83

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,57
  2. Miika Niemelä                           LempKiYU             9,93
  3. Otso Luodeslampi                        LempKiYU            10,09
  4. Antti Urvanta                           LempKiYU            10,33
  5. Luukas Lipponen                         LempKiYU            10,43
  6. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU            10,83

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Saku Lehtonen                           LempKiYU             9,15
  2. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,64
  3. Olavi Pennanen                          LempKiYU             9,70
  4. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             9,86
  5. Eemeli Ruuti                            LempKiYU            10,56

P11 Seiväs

  1. Miika Niemelä                           LempKiYU              210
  2. Luukas Lipponen                         LempKiYU              200
  3. Saku Lehtonen                           LempKiYU              160

P11 Kuula

  1. Saku Lehtonen                           LempKiYU             7,89
  2. Luukas Lipponen                         LempKiYU             7,69
  3. Miika Niemelä                           LempKiYU             7,30
  4. Jesse Mäenpää                           LempKiYU             6,47
  5. Olavi Pennanen                          LempKiYU             6,08
  6. Eemeli Ruuti                            LempKiYU             5,77
  7. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             5,42
  8. Otso Luodeslampi                        LempKiYU             5,37
  9. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             5,32
 10. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU             4,94
 11. Leo Lämsä                               LempKiYU             4,81

P13 60 m


                     Tuuli: +1,5

  1. Manu Mäenpää                            LempKiYU             8,24
  2. Leevi Lampén                            LempKiYU             8,83
  3. Patrik Järvinen                         TampPy               9,50

P13 Korkeus

  1. Leevi Lampén                            LempKiYU              143
  2. Patrik Järvinen                         TampPy                120

P13 Seiväs

     Tuomas Närhi                            LempKiYU              DNS

P13 Kuula

  1. Leevi Lampén                            LempKiYU            10,95
  2. Manu Mäenpää                            LempKiYU            10,91
  3. Tuomas Närhi                            LempKiYU             7,18
  4. Patrik Järvinen                         TampPy               6,97

P15 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Tommi Turunen                           LempKiYU            12,71
  2. Ari Mahmoudian                          TampPy              13,15
  3. Patrik Järvinen                         TampPy              15,18
  4. Juha Närhi                              LempKiYU            17,60
     Santtu Heikkinen                        LempKiYU              DNS

P15 Seiväs

  1. Leevi Lipponen                          LempKiYU              240
     Juha Närhi                              LempKiYU              DNS

P15 Pituus

  1. Tommi Turunen                           LempKiYU             4,86 +1,0          
  2. Ari Mahmoudian                          TampPy               4,56 +0,1          
     Santtu Heikkinen                        LempKiYU              DNS               

P15 Keihäs

  1. Olli Peura                              TampPy              34,98
  2. Leevi Lipponen                          LempKiYU            34,52
  3. Elias Knuutila                          LempKiYU            32,83
     Santtu Heikkinen                        LempKiYU              DNS
     Juha Närhi                              LempKiYU              DNS

N 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Nea Karppinen                           LempKiYU            12,81
  2. Essi Syrjälä                            TampPy              13,20
  3. Noora Leppimaa                          LempKiYU            13,65

N Pituus

  1. Nea Karppinen                           LempKiYU             4,83  0,0          

T5 40 m

  1. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             8,67
  2. Aino Väätäinen                          LempKiYU             9,20
  3. Noora Nieminen                          LempKiYU             9,37
  4. Hertta Rajamäki                         LempKiYU            10,77
  5. Minea Järnström                         LempKiYU            11,03
  6. Silja Eskola                            LempKiYU            11,70
  7. Inka Litmanen                           LempKiYU            11,76
  8. Minja Rantala                           LempKiYU            12,06
  9. Janessa Sällinen                        LempKiYU            12,68
 10. Eevi Asikainen                          LempKiYU            14,30
 11. Maisa Mäntysalo                         LempKiYU            16,87
     Sofia Huntus                            LempKiYU              DNS
     Milja Pekki                             LempKiYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Aino Väätäinen                          LempKiYU             9,20
  2. Noora Nieminen                          LempKiYU             9,37
  3. Silja Eskola                            LempKiYU            11,70
  4. Eevi Asikainen                          LempKiYU            14,30
  5. Maisa Mäntysalo                         LempKiYU            16,87
     Sofia Huntus                            LempKiYU              DNS
     Milja Pekki                             LempKiYU              DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             8,67
  2. Hertta Rajamäki                         LempKiYU            10,77
  3. Minea Järnström                         LempKiYU            11,03
  4. Inka Litmanen                           LempKiYU            11,76
  5. Minja Rantala                           LempKiYU            12,06
  6. Janessa Sällinen                        LempKiYU            12,68

T5 Pallonheitto

  1. Noora Nieminen                          LempKiYU             8,34
  2. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             6,82
  3. Minea Järnström                         LempKiYU             6,81
  4. Hertta Rajamäki                         LempKiYU             5,97
  5. Aino Väätäinen                          LempKiYU             5,08
  6. Inka Litmanen                           LempKiYU             4,37
  7. Silja Eskola                            LempKiYU             3,52
  8. Eevi Asikainen                          LempKiYU             3,42
  9. Janessa Sällinen                        LempKiYU             3,20
 10. Minja Rantala                           LempKiYU             2,54
 11. Maisa Mäntysalo                         LempKiYU             2,24
     Sofia Huntus                            LempKiYU              DNS
     Milja Pekki                             LempKiYU              DNS

T6 40 m

  1. Minja Penttilä                          LempKiYU             7,78
  2. Aada Mäkitalo                           LempKiYU             8,17
  3. Minja Kautto                            LempKiYU             8,51
  4. Ella Rajala                             LempKiYU             8,52
  5. Lucia Rosendahl                         LempKiYU             8,77
  6. Senni Rantala                           LempKiYU             8,82
  7. Aava Mäntysalo                          LempKiYU            11,62
  8. Reeta Virkki                            LempKiYU            12,49
     Emmi Kallioinen                         LempKiYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Minja Penttilä                          LempKiYU             7,78
  2. Lucia Rosendahl                         LempKiYU             8,77
  3. Aava Mäntysalo                          LempKiYU            11,62
  4. Reeta Virkki                            LempKiYU            12,49
     Emmi Kallioinen                         LempKiYU              DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Aada Mäkitalo                           LempKiYU             8,17
  2. Minja Kautto                            LempKiYU             8,51
  3. Ella Rajala                             LempKiYU             8,52
  4. Senni Rantala                           LempKiYU             8,82

T6 Pallonheitto

  1. Aada Mäkitalo                           LempKiYU            11,12
  2. Ella Rajala                             LempKiYU             8,63
  3. Lucia Rosendahl                         LempKiYU             8,36
  4. Minja Kautto                            LempKiYU             7,88
  5. Minja Penttilä                          LempKiYU             7,80
  6. Aava Mäntysalo                          LempKiYU             4,85
  7. Senni Rantala                           LempKiYU             4,69
  8. Reeta Virkki                            LempKiYU             3,13
     Emmi Kallioinen                         LempKiYU              DNS

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nanna Salovaara                         LempKiYU             7,77
  2. Iiris Aho                               LempKiYU             8,22
  3. Anna Rekonius                           LempKiYU             8,23
  4. Emma Lepola                             LempKiYU             8,62
  5. Helmi Rajamäki                          LempKiYU             8,75
  6. Aino Heikkilä                           LempKiYU             9,14
     Eetla Runtti                            LempKiYU              DNS

T7 Pallonheitto

  1. Iiris Aho                               LempKiYU            13,20
  2. Helmi Rajamäki                          LempKiYU            13,17
  3. Aino Heikkilä                           LempKiYU            11,76
  4. Anna Rekonius                           LempKiYU             9,37
     Eetla Runtti                            LempKiYU              DNS

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Iina Niemelä                            LempKiYU             6,91
  2. Niia Niemelä                            LempKiYU             7,00
  3. Venla Vaittinen                         LempKiYU             7,02
  4. Viivi Komu                              LempKiYU             7,44
  5. Emma Ikola                              LempKiYU             8,27
  6. Aino Aalto                              LempKiYU             8,31
     Miia Simonen                            LempKiYU              DNS

T9 400 m

  1. Iina Niemelä                            LempKiYU          1.19,50
  2. Niia Niemelä                            LempKiYU          1.21,27
  3. Venla Vaittinen                         LempKiYU          1.26,42
  4. Viivi Komu                              LempKiYU          1.26,80
  5. Aino Aalto                              LempKiYU          1.31,17
  6. Emma Ikola                              LempKiYU          1.39,93
     Miia Simonen                            LempKiYU              DNS

Erä 1               

  1. Iina Niemelä                            LempKiYU          1.19,50
  2. Niia Niemelä                            LempKiYU          1.21,27
  3. Venla Vaittinen                         LempKiYU          1.26,42
  4. Viivi Komu                              LempKiYU          1.26,80

Erä 2               

  1. Aino Aalto                              LempKiYU          1.31,17
  2. Emma Ikola                              LempKiYU          1.39,93
     Miia Simonen                            LempKiYU              DNS

T9 Keihäs

  1. Niia Niemelä                            LempKiYU            13,46
  2. Iina Niemelä                            LempKiYU            13,29
  3. Venla Vaittinen                         LempKiYU            10,99
  4. Aino Aalto                              LempKiYU             8,48
  5. Viivi Komu                              LempKiYU             7,91
  6. Emma Ikola                              LempKiYU             7,14
     Miia Simonen                            LempKiYU              DNS

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Viivi Närvä                             ValkHa               9,69
  2. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU             9,76
  3. Martta Laine                            ValkHa               9,86
  4. Tiia Alanen                             LempKiYU            10,37
  5. Salla Huhtasalo                         LempKiYU            10,51
  6. Veera Rantala                           LempKiYU            11,11
     Sara Huntus                             LempKiYU              DNS

T11 Seiväs

  1. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU              215
  2. Viivi Närvä                             ValkHa                180
  2. Martta Laine                            ValkHa                180
  2. Iina Niemelä                            LempKiYU              180
  5. Niia Niemelä                            LempKiYU              180
  6. Salla Huhtasalo                         LempKiYU              150
     Sara Huntus                             LempKiYU              DNS

T11 Kuula

  1. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU             7,39
  2. Salla Huhtasalo                         LempKiYU             6,48
  3. Aurora Asikainen                        LempKiYU             5,70
  4. Niia Niemelä                            LempKiYU             5,24
  5. Veera Rantala                           LempKiYU             5,00
  6. Tiia Alanen                             LempKiYU             4,78
  7. Iina Niemelä                            LempKiYU             4,71
     Sara Huntus                             LempKiYU              DNS

T13 60 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Saga Vanninen                           TampPy               8,46
  2. Siiri Elomaa                            VammsVoi             8,85
  3. Kristiina Laitinen                      LempKiYU             9,11
  4. Veera Alanen                            LempKiYU             9,31
  5. Julia Luoto                             LempKiYU             9,90
  6. Michaela Jokiniemi                      LempKiYU            10,40
     Disa Huntus                             LempKiYU              DNS

T13 Korkeus

  1. Julia Luoto                             LempKiYU              125
  2. Kristiina Laitinen                      LempKiYU              115
  3. Michaela Jokiniemi                      LempKiYU              110
     Disa Huntus                             LempKiYU              DNS

T13 Seiväs

  1. Aino Suorsa                             OrivPo                270

T13 Kuula

  1. Siiri Elomaa                            VammsVoi             9,18
  2. Kristiina Laitinen                      LempKiYU             8,35
  3. Julia Luoto                             LempKiYU             7,09
  4. Michaela Jokiniemi                      LempKiYU             6,96
  5. Veera Alanen                            LempKiYU             5,47
     Disa Huntus                             LempKiYU              DNS

T15 100 m

  1. Saga Vanninen                           TampPy              13,16
  2. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            13,55
  3. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa           13,64
  4. Meri Elomaa                             VammsVoi            14,11
  5. Vera Töppärä                            UrjU                14,59
  6. Viola Pennanen                          LempKiYU            14,88
  7. Miili Inomaa                            UrjU                14,88
  8. Jenna Kajander                          UrjU                15,17
  9. Aino Vuorinen                           ValkHa              15,25
 10. Salla Sirola                            LempKiYU            16,37

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            13,55
  2. Meri Elomaa                             VammsVoi            14,11
  3. Vera Töppärä                            UrjU                14,59
  4. Viola Pennanen                          LempKiYU            14,88
  5. Aino Vuorinen                           ValkHa              15,25

Erä 2                Tuuli: +1,7

  1. Saga Vanninen                           TampPy              13,16
  2. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa           13,64
  3. Miili Inomaa                            UrjU                14,88
  4. Jenna Kajander                          UrjU                15,17
  5. Salla Sirola                            LempKiYU            16,37

T15 Pituus

  1. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa            4,75 +1,0          
  2. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU             4,60 +1,3          
  3. Vera Töppärä                            UrjU                 4,49 +2,0          
  4. Miili Inomaa                            UrjU                 4,02 -0,1          
  5. Jenna Kajander                          UrjU                 3,81 +1,3          
  6. Salla Sirola                            LempKiYU             3,06  0,0          
     Viola Pennanen                          LempKiYU              DNS               

T15 Keihäs

  1. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            37,47
  2. Siiri Elomaa                            VammsVoi            33,74
  3. Meri Elomaa                             VammsVoi            31,54
  4. Viola Pennanen                          LempKiYU            31,05
  5. Vera Töppärä                            UrjU                26,70
  6. Miili Inomaa                            UrjU                22,04
  7. Salla Sirola                            LempKiYU            16,77