HämSY:n I divisioonan Vattenfall Seuracup I osakilpailu 28.6.2016 tulokset

Hakkarissa ennätykset paukkuivat, kun piirin kuusi parasta seuraa mitteli Vattenfall Seuracupin karsintakilpailussa. Mainio sää ja hyvä meininki siivitti urheilijat parhaimpaansa sekä yksilöinä että joukkueina: sekä Tampereen Pyrintö että LeKi Yleisurheilu nousivat omien sarjojensa kärkisijoille valtakunnallisessa karsintakilpailussa. Valtakunnallinen karsinta jatkuu vielä toisessa osakilpailussa, joka Hämeessä käydään Nokialla 9.8.2016.

Seurojen pisteet (tarkistuslaskenta tehty):

1. Tampereen Pyrintö 16982
2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13743
3. Hämeenlinnan Tarmo 12948
4. Nokian Urheilijat 10767
5. Tampereen Urheilijat -38 10282
6. Forssan Salama 9277 

Ohessa kilpailujen tulokset:

HämSY:n Vattenfall-seuracup 1. osa I divisioona
Lempäälä
28.6.2016

TULOKSET

P11 60 m

  1. Joonas Pakarainen                       TampPy               8,93
  2. Jesse Riissanen                         TampPy               9,15
  3. Saku Lehtonen                           LempKiYU             9,30
  4. Aatos Eerola                            HämeenlTa            9,47
  5. Juho Talvitie                           TampPy               9,55
  6. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,65
  7. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,82
  8. Niklas Vuori                            ForssSa             10,08
  9. Eetu Savolainen                         TampU               10,21
 10. Aarne Kalela                            LempKiYU            10,36
 11. Onni Simola                             ForssSa             11,05
 12. Jyri Mäkelä                             NokU                11,41
 13. Otso Simola                             ForssSa             11,62
 14. Sampo Kaarijärvi                        NokU                11,78

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jesse Riissanen                         TampPy               9,15
  2. Saku Lehtonen                           LempKiYU             9,30
  3. Niklas Vuori                            ForssSa             10,08
  4. Eetu Savolainen                         TampU               10,21
  5. Aarne Kalela                            LempKiYU            10,36
  6. Onni Simola                             ForssSa             11,05
  7. Jyri Mäkelä                             NokU                11,41

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Joonas Pakarainen                       TampPy               8,93
  2. Aatos Eerola                            HämeenlTa            9,47
  3. Juho Talvitie                           TampPy               9,55
  4. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,65
  5. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,82
  6. Otso Simola                             ForssSa             11,62
  7. Sampo Kaarijärvi                        NokU                11,78

P11 1000 m


  1. Jaakko Moisio                           TampPy            3.24,20
  2. Eetu Komu                               LempKiYU          3.25,29
  3. Reko Laine                              HämeenlTa         3.30,61
  4. Eero Ranta                              LempKiYU          3.35,23
  5. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU          3.44,25
  6. Aaron Halme                             TampPy            3.46,60
  7. Arto Mäkelä                             NokU              3.58,51
  8. Otto Sipilä                             ForssSa           4.16,92
     Jesse Salo                              TampPy                DNS

P11 Pituus

  1. Antti Sainio                            TampPy               4,43               
  2. Eelis Harjunmaa                         TampPy               4,17               
  3. Eeti Hänninen                           HämeenlTa            4,04               
  4. Miika Niemelä                           LempKiYU             3,84               
  5. Elias Kanerva                           ForssSa              3,72               
  6. Matti Köykkä                            TampU                3,60               
  7. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             3,42               
  8. Noel Nikulainen                         LempKiYU             3,30               
  9. Mikael Lahdensuo                        TampPy               3,28               
 10. Olli Valkolehto                         NokU                 3,23               
 11. Niilo Halme                             NokU                 3,20               
 12. Otso Luodeslampi                        LempKiYU             3,15               

P11 Kiekko

  1. Luukas Lipponen                         LempKiYU            27,92
  2. Konsta Tynkkynen                        TampPy              27,44
  3. Niilo Virta                             ForssSa             22,17
  4. Julius Niemelä                          NokU                19,02
  5. Jesse Mäenpää                           LempKiYU            18,38
  6. Luka Karppinen                          TampPy              16,36
  7. Kritte Koskenniemi                      TampU               14,82
  8. Jaakko Veijola                          HämeenlTa           14,48
  9. Matias Junna                            HämeenlTa           12,71
 10. Elias Tuominen                          NokU                 9,83
     Jymy Reunamäki                          TampPy                 NM
     Otso Seikkula                           NokU                  DNS

P11 4 x 50 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          29,06
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                30,96
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                         32,48
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                32,63
  5. Tampereen Urheilijat -38 1                   33,80
  6. Nokian Urheilijat 1                          35,03
  7. Forssan Salama 1                             36,23

Erä 1               

  1. Tampereen Pyrintö 1                          29,06
        Antti Sainio, Konsta Tynkkynen, Joonas Pakarainen, Jaakko Moisio
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                30,96
        Saku Lehtonen, Eetu Komu, Miika Niemelä, Luukas Janatuinen
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                         32,48
        Eeti Hänninen, Aatos Eerola, Matias Junna, Reko Laine
  4. Tampereen Urheilijat -38 1                   33,80
        Tobias Ojastenmäki, Kritte Koskenniemi, Eetu Savolainen, Veikka Viljanen

Erä 2               

  1. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                32,63
        Eelis Kuusjärvi, Luukas Lipponen, Eero Ranta, Olavi Pennanen
  2. Nokian Urheilijat 1                          35,03
        Arto Mäkelä, Niilo Halme, Olli Valkolehto, Julius Niemelä
  3. Forssan Salama 1                             36,23
        Otto Sipilä, Niklas Vuori, Niilo Virta, Elias Kanerva

P13 60 m

  1. Leevi Lampén                            LempKiYU             8,77
  2. Topias Södergård                        TampPy               8,78
  3. Vilppu Ikola                            TampPy               8,85
  4. Eino Perämaa                            TampPy               8,85
  5. Eero Lamberg                            HämeenlTa            9,17
  6. Agon Sadiku                             HämeenlTa            9,27
  7. Miikka Muurimäki                        TampU                9,30
  8. Krister Salonen                         NokU                 9,55
  9. Jarre Sipilä                            ForssSa              9,91
     Kalle Kopra                             HämeenlTa             DNS

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Leevi Lampén                            LempKiYU             8,77
  2. Vilppu Ikola                            TampPy               8,85
  3. Eero Lamberg                            HämeenlTa            9,17
  4. Miikka Muurimäki                        TampU                9,30
  5. Jarre Sipilä                            ForssSa              9,91

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Topias Södergård                        TampPy               8,78
  2. Eino Perämaa                            TampPy               8,85
  3. Agon Sadiku                             HämeenlTa            9,27
  4. Krister Salonen                         NokU                 9,55
     Kalle Kopra                             HämeenlTa             DNS

P13 1000 m


  1. Elias Marjamäki                         TampPy            3.09,19
  2. Arvi Väre                               HämeenlTa         3.14,93
  3. Patrik Järvinen                         TampPy            3.16,91
  4. Aaro Koskinen                           TampPy            3.30,47
  5. Elias Lehtikuusi                        LempKiYU          3.33,10
  6. Thomas Saarela                          ForssSa           3.43,13
  7. Juho Kasari                             TampU             4.46,14
     Kasperi Kylä                            NokU                  DNS

P13 Korkeus

  1. Manu Mäenpää                            LempKiYU              158
  2. Topi Rönni                              TampPy                145
  3. Ukko Korhonen                           HämeenlTa             135
  4. Vikke Savola                            TampPy                125
  5. Jussi Marttila                          TampU                 125
  6. Henri Niemelä                           NokU                  125
  7. Teemu Palonen                           TampPy                125

P13 Keihäs

  1. Jaakko Linnus                           TampPy              37,65
  2. Markus Leppimaa                         LempKiYU            32,51
  3. Tuomas Närhi                            LempKiYU            32,50
  4. Konsta Kankainen                        TampPy              30,74
  5. Olli Lehtinen                           TampU               30,19
  6. Lasse Mäkelä                            NokU                27,27
  7. Pyry Iltanen                            TampPy              22,38
  8. Anssi Tuominen                          TampU               22,17
  9. Tuomas Rättö                            HämeenlTa           18,00
 10. Juho Touru                              ForssSa             17,12

P13 4 x 100 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                          54,32
        Topias Södergård, Jaakko Linnus, Vilppu Ikola, Eino Perämaa
  2. Hämeenlinnan Tarmo 1                         55,32
        Ukko Korhonen, Agon Sadiku, Eero Lamberg, Arvi Väre
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                56,79
        Manu Mäenpää, Markus Leppimaa, Leevi Lampén, Tuomas Närhi
  4. Nokian Urheilijat 1                        1.05,26
        Krister Salonen, Henri Niemelä, Lasse Mäkelä, Kasperi Kylä

P15 100 m

  1. Joel Turkka                             TampPy              11,73
  2. Julius Lehto                            TampU               12,27
  3. Julius Mäkinen                          TampPy              12,51
  4. Tommi Turunen                           LempKiYU            12,76
  5. Niklas Sampila                          NokU                12,83
  6. Ville Eikkula                           TampPy              12,95
  7. Veeti Henriksson                        NokU                13,03
  8. Jani Blomqvist                          HämeenlTa           13,17
  9. Kosti Malmström                         ForssSa             13,19
 10. Lauri Savila                            LempKiYU            14,46

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Joel Turkka                             TampPy              11,73
  2. Tommi Turunen                           LempKiYU            12,76
  3. Ville Eikkula                           TampPy              12,95
  4. Veeti Henriksson                        NokU                13,03
  5. Lauri Savila                            LempKiYU            14,46

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Julius Lehto                            TampU               12,27
  2. Julius Mäkinen                          TampPy              12,51
  3. Niklas Sampila                          NokU                12,83
  4. Jani Blomqvist                          HämeenlTa           13,17
  5. Kosti Malmström                         ForssSa             13,19

P15 2000 m


  1. Santtu Heikkinen                        LempKiYU          6.49,99
  2. Benjamin Saarela                        ForssSa           7.00,35
  3. Kalle Ijäs                              NokU              7.01,27
  4. Roni Hiitelä                            NokU              7.01,87
  5. Taavi Nyström                           HämeenlTa         7.04,58
  6. Kasperi Valonen                         TampPy            7.10,43
  7. Henrik Laitinen                         TampPy            7.11,69
  8. Niko Inhilä                             TampU             7.15,85
  9. Tommi Valkolehto                        NokU              7.37,11
     Jukka Vähävihu                          HämeenlTa             DNS

P15 Seiväs

  1. Juuso Nurminen                          TampPy                330
  2. Aleksi Savolainen                       NokU                  270
  3. Leevi Lipponen                          LempKiYU              260
  4. Verneri Vesala                          ForssSa               250
  5. Jesse Kivipuro                          TampU                 200
  6. Jukka Vähävihu                          HämeenlTa             160
     Ari Mahmoudian                          TampPy                DNS
     Eino Vuori                              HämeenlTa             DNS

P15 Kuula

  1. Saku Laine                              TampPy              14,10
  2. Ville Suoniemi                          TampPy              12,95
  3. Okko Savola                             TampPy              11,68
  4. Arttu Tuominen                          TampU               11,40
  5. Joonatan Veijola                        HämeenlTa           10,93
  6. Elias Knuutila                          LempKiYU             9,69
  7. Riku Happonen                           NokU                 9,34

P15 4 x 100 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                          46,38
        Julius Mäkinen, Saku Laine, Ville Suoniemi, Joel Turkka
  2. Tampereen Urheilijat -38 1                   47,58
        Jesse Kivipuro, Julius Lehto, Arttu Tuominen, Niko Inhilä
  3. Nokian Urheilijat 1                          50,73
        Riku Happonen, Veeti Henriksson, Aleksi Savolainen, Niklas Sampila
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                53,08
        Lauri Savila, Leevi Lipponen, Santtu Heikkinen, Tommi Turunen
  5. Hämeenlinnan Tarmo 1                         55,49
        Jani Blomqvist, Joonatan Veijola, Jukka Vähävihu, Taavi Nyström

M17 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Jere Kaakinen                           ForssSa             23,76
  2. Riku Ahvenniemi                         TampPy              24,54
  3. Eemeli Tikkanen                         HämeenlTa           25,22
  4. Aleksi Kivelä                           LempKiYU            25,88
  5. Vilho Helenius                          NokU                26,67
  6. Manu Lahtinen                           TampU               26,78

M17 Kolmiloikka

  1. Lauri Savolainen                        TampPy              12,50 -1,3          
  2. Topias Tuomola                          ForssSa             11,16 -0,2          
  3. Olli-Oskari Suonmaa                     HämeenlTa           10,93  0,0          
  4. Miko Köykkä                             TampU               10,69 +0,3          
  5. Oskari Saari                            LempKiYU            10,66  0,0          

M17 Kuula

  1. Henrik Närvänen                         LempKiYU            13,15
  2. Veikka Rajala                           TampPy              11,62
  3. Aleksi Yrjölä                           HämeenlTa           11,58
  4. Leevi Männistö                          NokU                11,55
  5. Joona Tuomi                             TampPy              10,08
  6. Riku Laukkanen                          TampU                9,89
  7. Santeri Latva                           ForssSa              7,66
     Juho Yli-Rajala                         TampPy                DNS

T11 60 m

  1. Erika Pyykkö                            ForssSa              9,26
  2. Elli Kalela                             LempKiYU             9,52
  3. Vilma Kerälä                            HämeenlTa            9,62
  4. Tilda Tavi                              TampPy               9,63
  5. Kiia Alenius                            TampPy               9,79
  6. Sofia Lehtinen                          TampPy               9,80
  7. Emilia Rättö                            HämeenlTa            9,91
  8. Tiia Alanen                             LempKiYU            10,20
  9. Reeta Jokinen                           LempKiYU            10,34
 10. Adaliina Niininen                       NokU                10,76
 11. Lumi Seikkula                           NokU                10,92
 12. Ida Koivisto                            NokU                10,96

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Elli Kalela                             LempKiYU             9,52
  2. Tilda Tavi                              TampPy               9,63
  3. Sofia Lehtinen                          TampPy               9,80
  4. Tiia Alanen                             LempKiYU            10,20
  5. Reeta Jokinen                           LempKiYU            10,34
  6. Adaliina Niininen                       NokU                10,76

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Erika Pyykkö                            ForssSa              9,26
  2. Vilma Kerälä                            HämeenlTa            9,62
  3. Kiia Alenius                            TampPy               9,79
  4. Emilia Rättö                            HämeenlTa            9,91
  5. Lumi Seikkula                           NokU                10,92
  6. Ida Koivisto                            NokU                10,96

T11 1000 m


  1. Maisa-Kaisla Tuomola                    ForssSa           3.26,60
  2. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU          3.27,16
  3. Miranda Lehtimäki                       ForssSa           3.42,05
  4. Jenna Karinen                           TampPy            3.47,28
  5. Helmi Haavisto                          NokU              3.51,64
  6. Iida Salonen                            HämeenlTa         3.52,40
  7. Miisa Tuomola                           ForssSa           3.54,89
  8. Fanny Hormisto                          TampPy            3.56,54
  9. Elvi Helenius                           NokU              4.13,63
 10. Oona Kaikkonen                          LempKiYU          4.15,20
 11. Emma Raimovaara                         HämeenlTa         4.22,95
 12. Venla Patrikainen                       NokU              4.28,71
     Malika Vastinesluoma                    TampU                 DNS
     Selma Långsjö                           TampPy                DNS

T11 Pituus

  1. Aino Ojaniemi                           HämeenlTa            4,25               
  2. Rosa Myllymäki                          TampPy               4,00               
  3. Sofia Mikkonen                          LempKiYU             3,96               
  4. Anni Forss                              TampPy               3,93               
  5. Linnea Antinaho                         LempKiYU             3,77               
  6. Petra Kortesalmi                        TampPy               3,77               
  7. Peppi Seppänen                          NokU                 3,75               
  8. Malla Tuomola                           ForssSa              3,74               
  9. Emmi Henriksson                         NokU                 3,68               
 10. Sonja Launo                             HämeenlTa            3,60               
 11. Sara Huntus                             LempKiYU             3,37               

T11 Kiekko

  1. Iida Kujanpää                           TampPy              24,45
  2. Iiris Veijola                           HämeenlTa           23,16
  3. Vanessa Salminen                        ForssSa             18,73
  4. Essi Ilomäki                            TampPy              17,96
  5. Meeri Happonen                          NokU                17,60
  6. Salla Huhtasalo                         LempKiYU            14,55
  7. Veera Rantala                           LempKiYU            13,50
  8. Tuuli Murtoniemi                        NokU                12,90
  9. Aava Häyrynen                           TampPy              12,77
 10. Emmiina Eho                             TampU               11,78
 11. Kiira Ojala                             NokU                 9,98
 12. Minttu Rantala                          LempKiYU             8,82

T11 4 x 50 m

  1. Forssan Salama 1                             30,48
  2. Tampereen Pyrintö 1                          30,78
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                31,50
  4. Hämeenlinnan Tarmo 1                         31,69
  5. Nokian Urheilijat 1                          32,11
  6. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                33,82
  7. Nokian Urheilijat 2                          35,32

Erä 1               

  1. Tampereen Pyrintö 1                          30,78
        Petra Kortesalmi, Jenna Karinen, Iida Kujanpää, Rosa Myllymäki
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                31,50
        Elli Kalela, Linnea Antinaho, Sofia Mikkonen, Ellanoora Haapalehto
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                         31,69
        Emilia Rättö, Sonja Launo, Vilma Kerälä, Aino Ojaniemi
  4. Nokian Urheilijat 2                          35,32
        Ida Koivisto, Tuuli Murtoniemi, Kiira Ojala, Elvi Helenius

Erä 2               

  1. Forssan Salama 1                             30,48
        Malla Tuomola, Miisa Tuomola, Erika Pyykkö, Maisa-Kaisla Tuomola
  2. Nokian Urheilijat 1                          32,11
        Helmi Haavisto, Peppi Seppänen, Meeri Happonen, Emmi Henriksson
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                33,82
        Tiia Alanen, Sara Huntus, Veera Rantala, Reeta Jokinen

T13 60 m

  1. Saga Vanninen                           TampPy               8,41
  2. Tuuli Ingman                            TampPy               8,58
  3. Eerika Heiskala                         TampPy               8,64
  4. Jade Mäkinen                            NokU                 8,76
  5. Amanda Lehtimäki                        ForssSa              8,89
  6. Erika Välkkynen                         HämeenlTa            8,89
  7. Julia Tienhaara                         HämeenlTa            9,05
  8. Stacy Mushiete                          TampU                9,13
  9. Aleksina Lehtonen                       TampU                9,27
 10. Veera Alanen                            LempKiYU             9,46
 11. Rita Jokinen                            LempKiYU             9,97

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Tuuli Ingman                            TampPy               8,58
  2. Eerika Heiskala                         TampPy               8,64
  3. Amanda Lehtimäki                        ForssSa              8,89
  4. Julia Tienhaara                         HämeenlTa            9,05
  5. Aleksina Lehtonen                       TampU                9,27
  6. Rita Jokinen                            LempKiYU             9,97

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Saga Vanninen                           TampPy               8,41
  2. Jade Mäkinen                            NokU                 8,76
  3. Erika Välkkynen                         HämeenlTa            8,89
  4. Stacy Mushiete                          TampU                9,13
  5. Veera Alanen                            LempKiYU             9,46

T13 1000 m


  1. Nora Kytäjä                             ForssSa           3.16,32
  2. Hertta Vihreälehto                      TampPy            3.18,21
  3. Vilma Patrikainen                       NokU              3.27,26
  4. Siiri Julkunen                          ForssSa           3.35,79
  5. Janika Saarinen                         LempKiYU          3.35,83
  6. Riia Hiitelä                            NokU              3.37,69
  7. Helmi Tarkiainen                        TampPy            3.45,18
  8. Emma Ranta                              LempKiYU          3.47,46
  9. Catherine Nyabamba                      TampPy            3.53,44
 10. Aino Aalto                              HämeenlTa         3.55,59
 11. Enna Eho                                TampU             4.17,84
     Hetta Niemelä                           LempKiYU              DNS

T13 Korkeus

  1. Vilma Itälinna                          TampPy                145
  2. Iida Ylimäki                            LempKiYU              145
  3. Ada Varvio                              TampPy                140
  4. Emilia Kilpinen                         ForssSa               135
  5. Julia Luoto                             LempKiYU              135
  6. Elli Salonen                            TampU                 125
  7. Heta Luoto                              TampPy                125
  8. Moona Mäkelä                            HämeenlTa             125
  9. Oona Ahonen                             NokU                  120
 10. Ella Leino                              TampU                 115
 11. Laura Touru                             ForssSa               115
 12. Michaela Jokiniemi                      LempKiYU              110

T13 Keihäs

  1. Sade Railevirta                         TampPy              28,64
  2. Kristiina Laitinen                      LempKiYU            27,90
  3. Anu Lehtinen                            TampU               26,95
  4. Inkeri Kaseva                           ForssSa             26,09
  5. Vilma Toivonen                          HämeenlTa           22,08
  6. Nella Valkolehto                        NokU                21,30
  7. Vilma Väliharju                         TampPy              21,27
  8. Elisa Keinonen                          TampPy              19,51
  9. Vilma Koivisto                          NokU                17,73
 10. Disa Huntus                             LempKiYU            16,10
 11. Arlea Koskenniemi                       TampU               13,91

T13 4 x 100 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          53,28
  2. Tampereen Urheilijat -38 1                   57,36
  3. Forssan Salama 1                             57,64
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                57,85
  5. Hämeenlinnan Tarmo 1                         57,98
  6. Nokian Urheilijat 1                          58,90
  7. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2              1.02,61

Erä 1               

  1. Forssan Salama 1                             57,64
        Nora Kytäjä, Amanda Lehtimäki, Inkeri Kaseva, Emilia Kilpinen
  2. Nokian Urheilijat 1                          58,90
        Riia Hiitelä, Vilma Patrikainen, Oona Ahonen, Jade Mäkinen
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2              1.02,61
        Disa Huntus, Julia Luoto, Michaela Jokiniemi, Rita Jokinen

Erä 2               

  1. Tampereen Pyrintö 1                          53,28
        Tuuli Ingman, Eerika Heiskala, Vilma Itälinna, Saga Vanninen
  2. Tampereen Urheilijat -38 1                   57,36
        Stacy Mushiete, Elli Salonen, Aleksina Lehtonen, Arlea Koskenniemi
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                57,85
        Kristiina Laitinen, Iida Ylimäki, Janika Saarinen, Veera Alanen
  4. Hämeenlinnan Tarmo 1                         57,98
        Julia Tienhaara, Moona Mäkelä, Vilma Toivonen, Erika Välkkynen

T15 100 m

  1. Pinja Heinonen                          TampPy              13,02
  2. Hanna Peltola                           TampPy              13,27
  3. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa           13,66
  4. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            13,71
  5. Enni Saarinen                           HämeenlTa           13,80
  6. Oona Huura                              TampPy              13,80
  7. Milla Asell                             NokU                13,87
  8. Tuuli Toivonen                          HämeenlTa           13,92
  9. Emma Ahonen                             NokU                14,30
 10. Elisa Klemola                           TampU               14,79
 11. Anni Tiensuu                            LempKiYU            14,95
 12. Anette Tolonen                          ForssSa             15,80

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Pinja Heinonen                          TampPy              13,02
  2. Hanna Peltola                           TampPy              13,27
  3. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa           13,66
  4. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            13,71
  5. Enni Saarinen                           HämeenlTa           13,80
  6. Oona Huura                              TampPy              13,80

Erä 2                Tuuli: -0,5

  1. Milla Asell                             NokU                13,87
  2. Tuuli Toivonen                          HämeenlTa           13,92
  3. Emma Ahonen                             NokU                14,30
  4. Elisa Klemola                           TampU               14,79
  5. Anni Tiensuu                            LempKiYU            14,95
  6. Anette Tolonen                          ForssSa             15,80

T15 2000 m


  1. Kaisa Siukonen                          TampPy            7.15,19
  2. Johanna Ranta                           LempKiYU          7.17,06
  3. Alisa Pennanen                          ForssSa           7.34,00
  4. Kaisa Keränen                           HämeenlTa         7.35,20
  5. Hilla Niemelä                           LempKiYU          7.35,63
  6. Petriina Niininen                       NokU              7.39,33
  7. Henriika Lento                          TampPy            7.47,41
  8. Suvi Rantala                            HämeenlTa         8.17,71
  9. Janika Jokinen                          TampU             8.22,87
     Helmi Melartin                          TampU                 DNS

T15 Seiväs

  1. Emilia Metsämäki                        ForssSa               250
  2. Lotta Alasaukko-Oja                     TampPy                230
  3. Maryana Ishanova                        HämeenlTa             200
  4. Maiju Saukkosaari                       TampPy                200
  5. Ronja Haavisto                          NokU                  190
  5. Iina Niemelä                            LempKiYU              190
  7. Niia Niemelä                            LempKiYU              180
  8. Stiina Kokkonen                         TampU                 130
  9. Viivi Jokinen                           TampU                 120
     Pihla Aro                               TampPy                 NH

T15 Kuula

  1. Kaisa Pousi                             TampPy              10,68
  2. Venla Väliharju                         TampPy              10,33
  3. Salla Tuominen                          TampPy              10,10
  4. Ulrika Niemelä                          NokU                10,10
  5. Emilie Arkko                            HämeenlTa            8,77
  6. Silja Toivonen                          HämeenlTa            8,61
  7. Ella Mäkinen                            TampU                8,54
  8. Viola Pennanen                          LempKiYU             8,28
  9. Jasmiina Tuomiranta                     TampU                7,95
 10. Salla Sirola                            LempKiYU             7,29
 11. Jasmin Rautanen                         ForssSa              5,03

T15 4 x 100 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                          50,28
        Hanna Peltola, Venla Väliharju, Lotta Alasaukko-Oja, Pinja Heinonen
  2. Hämeenlinnan Tarmo 1                         52,56
        Erika Ahvenharju, Tuuli Toivonen, Enni Saarinen, Emilie Arkko
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                55,89
        Johanna Ranta, Jasmin Juujärvi, Viola Pennanen, Anni Tiensuu
  4. Tampereen Urheilijat -38 1                   56,34
        Stiina Kokkonen, Jasmiina Tuomiranta, Elisa Klemola, Janika Jokinen
  5. Nokian Urheilijat 1                          57,49
        Ronja Haavisto, Milla Asell, Emma Ahonen, Ulrika Niemelä
     Forssan Salama 1                               DNS

N17 200 m

  1. Alisa Aalto                             TampPy              25,89
  2. Nea Laine                               HämeenlTa           26,46
  3. Satu-Maaria Pentinlehto                 TampPy              26,99
  4. Jenni Rämö                              HämeenlTa           27,13
  5. Merette Koskenniemi                     TampU               27,44
  6. Riina Kokkonen                          TampU               28,37
  7. Iisa Hannuksela                         LempKiYU            28,97
  8. Emilia Hirvinen                         NokU                31,02
     Astrid Snäll                            ForssSa               DNS

Erä 1                Tuuli: -0,9

  1. Alisa Aalto                             TampPy              25,89
  2. Nea Laine                               HämeenlTa           26,46
  3. Satu-Maaria Pentinlehto                 TampPy              26,99
  4. Jenni Rämö                              HämeenlTa           27,13
  5. Merette Koskenniemi                     TampU               27,44

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Riina Kokkonen                          TampU               28,37
  2. Iisa Hannuksela                         LempKiYU            28,97
  3. Emilia Hirvinen                         NokU                31,02
     Astrid Snäll                            ForssSa               DNS

N17 Kolmiloikka

  1. Oona Hietala                            TampPy              11,01 +0,4          
  2. Emmi Ranta-Ojala                        TampU               10,78 -0,2          
  3. Nea Karppinen                           LempKiYU            10,63 +0,1          
  4. Petra Kallionpää                        HämeenlTa           10,39 +0,1          
  5. Ronja Kallionpää                        HämeenlTa            9,56 +0,4          
  6. Venla Haavisto                          NokU                 9,31 +0,1          
     Ilona Luoma                             TampPy                DNS               

N17 Kuula

  1. Reetta Juurakko                         HämeenlTa           11,50
  2. Frida Hämäläinen                        TampPy              10,18
  3. Katja Laitila                           LempKiYU            10,03
  4. Katariina Tuominen                      TampU                9,98
  5. Olivia Mäkinen                          TampPy               9,89
  6. Olivia Saarinen                         NokU                 9,08
  7. Olivia Ben Khalifa                      TampPy               7,81
  8. Pihla Karhunen                          HämeenlTa            7,50
  9. Iida Kaija                              ForssSa              7,28