Saku ry:n kesäkisojen yleisurheilun tulokset 1.-2.9.2007

Saku ry:n kesäkisat
Hakkarin kenttä, Lempäälä
1.-2.9.2007
TULOKSET
M 100 m                             Loppukilpailu
  1. Ilari Teerikangas                       Ammattiopisto Luovi                12,48
  2. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto               12,60
  3. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto           13,39
  4. Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto         13,88
  5. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto           13,88
  6. Juha Vettenniemi                        Omnia                              14,17
  7. Jarkko Rajala                           Seinäjoen koulutuskeskus           14,88
  8. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k     15,06
Erä 1                Tuuli: -0,2
  1. Ilari Teerikangas                       Ammattiopisto Luovi                12,48
  2. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto               12,60
  3. Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto         13,88
  4. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto           13,88
Erä 2                Tuuli: -0,5
  1. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto           13,39
  2. Juha Vettenniemi                        Omnia                              14,17
  3. Jarkko Rajala                           Seinäjoen koulutuskeskus           14,88
  4. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k     15,06
M 800 m                             Loppukilpailu

  1. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto         2.26,95
  2. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k   2.29,26
  3. Jarkko Rajala                           Seinäjoen koulutuskeskus         2.47,53
     Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto           DNS
M 3000 m                            Loppukilpailu

  1. Pertti Kvist                            Ammattiopisto Lappia            10.47,90
  2. Keijo Vehkakoski                        Jämsän seudun koulutuskeskus    10.55,64
  3. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto        11.23,33
  4. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k  11.29,58
     Jarkko Rajala                           Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
M Korkeus                           Loppukilpailu
  1. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto                 163
  2. Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto           120
     Juha Vettenniemi                        Omnia                                DNS
M Pituus                            Loppukilpailu
  1. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto                5,51                
  2. Ilari Teerikangas                       Ammattiopisto Luovi                 5,16               
  3. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto            5,08               
  4. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto            4,61               
  5. Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto          4,59               
  6. Juha Vettenniemi                        Omnia                               4,07               
  7. Vesa Nikkilä                            Omnia                               3,95               
  8. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k      3,84               
     Kimmo Nykänen                           Kokkolan ammattiopisto               DNS               
M Kuula 5 kg                        Loppukilpailu
  1. Marko Rutanen                           Jämsän seudun koulutuskeskus       12,96
  2. Panu Lyytikäinen                        Ammattiopisto Luovi                12,87
  3. Vesa Nikkilä                            Omnia                              12,08
  4. Keijo Vehkakoski                        Jämsän seudun koulutuskeskus       11,63
  5. Juha Vettenniemi                        Omnia                              10,92
  6. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k      9,84
  7. Pasi Herronen                           Kokkolan ammattiopisto              9,41
  8. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto            9,12
     Juha Sliden                             Raahen ammattiopisto                 DNS
     Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto           DNS
M Kiekko 1,5 kg                     Loppukilpailu
  1. Juha Vettenniemi                        Omnia                              30,00
  2. Panu Lyytikäinen                        Ammattiopisto Luovi                27,98
  3. Vesa Nikkilä                            Omnia                              26,72
  4. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto               25,80
  5. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto           23,09
  6. Marko Rutanen                           Jämsän seudun koulutuskeskus       22,27
  7. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto           21,86
  8. Keijo Vehkakoski                        Jämsän seudun koulutuskeskus       21,86
  9. Marko Rimpiläinen                       Oulun seudun ammattiopisto         20,53
     Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k       DNS
M Keihäs                            Loppukilpailu
  1. Keijo Vehkakoski                        Jämsän seudun koulutuskeskus       40,73
  2. Juha Vettenniemi                        Omnia                              39,06
  3. Vesa Nikkilä                            Omnia                              38,96
  4. Petri Hämynen                           Jyväskylän ammattiopisto           35,40
  5. Veli-Matti Hauta                        Vaasan ammattiopisto               34,49
  6. Pasi Herronen                           Kokkolan ammattiopisto             26,73
  7. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k     20,79
     Juha Sliden                             Raahen ammattiopisto                 DNS
M 4 x 100 m                         Loppukilpailu

  1. Oulun seudun ammattiopisto/Kempele 1         53,49
  2. Ammattiopisto Luovi 1                        55,64
        Reijo Kantola, Markku Lappalainen, Esa Rantakeisu, Ilari Teerikangas
  3. Seinäjoen koulutuskeskus 1                   56,90
        Mauri Hautala, Ari Heikkinen, Jarkko Rajala, Jaakko Korkonen
  4. Heltech 1                                    58,36
  5. Kokkolan ammattiopisto 1                     58,38
  6. Kokemäenjokilaakson ammattiopisto 1          58,88
        Keijo Viinanen, Juhani Aaltonen, Seppo Peltola, Eero Matintalo
M maastojuoksu                      Loppukilpailu

  1. Pertti Kvist                            Ammattiopisto Lappia               10.31
  2. Antti Lahti                             Vammalan seudun ammatillisen k     11.28
  3. Jarkko Rajala                           Seinäjoen koulutuskeskus           12.08
  4. Esa Saksola                             Jyväskylän ammattiopisto           13.26
M40 100 m                           Loppukilpailu
  1. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                13,07
  2. Jarmo Huttunen                          Seinäjoen koulutuskeskus           13,59
  3. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         13,98
  4. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     14,13
  5. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     14,14
  6. Esa Pieniniemi                          Oulun seudun ammattiopisto         14,18
  7. Jaakko Korkonen                         Seinäjoen koulutuskeskus           14,49
  8. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     14,69
  9. Juha Tuomisto                           Vaasan ammattiopisto               14,92
 10. Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     15,83
 11. Pekka Oksanen                           Omnia                              16,27
Erä 1                Tuuli: -2,5
  1. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                13,07
  2. Jarmo Huttunen                          Seinäjoen koulutuskeskus           13,59
  3. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         13,98
  4. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     14,13
  5. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     14,69
Erä 2                Tuuli: -0,5
  1. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     14,14
  2. Esa Pieniniemi                          Oulun seudun ammattiopisto         14,18
  3. Jaakko Korkonen                         Seinäjoen koulutuskeskus           14,49
  4. Juha Tuomisto                           Vaasan ammattiopisto               14,92
  5. Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     15,83
  6. Pekka Oksanen                           Omnia                              16,27
M40 800 m                           Loppukilpailu

  1. Pasi Ruuth                              Heltech                          2.20,01
  2. Mauri Kalaoja                           Oulun seudun ammattiopisto       2.30,42
  3. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto   2.39,02
  4. Ari Parviainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto   2.40,34
  5. Ari Kilpeläinen                         Savon ammatti- ja aikuisopisto   2.45,33
  6. Antti Järvenpää                         Savon ammatti- ja aikuisopisto   2.52,12
  7. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto       3.11,99
  8. Jaakko Korkonen                         Seinäjoen koulutuskeskus         3.13,40
     Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                  DNS
M40 3000 m                          Loppukilpailu

  1. Pasi Ruuth                              Heltech                          9.55,62
  2. Juha Tuomisto                           Vaasan ammattiopisto            11.03,23
  3. Mauri Kalaoja                           Oulun seudun ammattiopisto      11.12,88
  4. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto  11.31,57
  5. Antti Järvenpää                         Savon ammatti- ja aikuisopisto  12.27,75
  6. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto      13.40,92
     Ari Kilpeläinen                         Savon ammatti- ja aikuisopisto       DNS
M40 Korkeus                         Loppukilpailu
  1. Veli Anttila                            Koulutuskeskus Tavastia              160
  2. Ari Kilpeläinen                         Savon ammatti- ja aikuisopisto       153
  3. Juha Laatu                              Pirkanmaan ammattiopisto             150
  4. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                  145
  5. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis       140
  6. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis       140
  7. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto           135
  8. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto       135
  9. Esa Pieniniemi                          Oulun seudun ammattiopisto           125
     Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis       DNS
     Veli-Matti Laukkanen                    Savon ammatti- ja aikuisopisto       DNS
M40 Pituus                          Loppukilpailu
  1. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                 5,25                
  2. Veli Anttila                            Koulutuskeskus Tavastia             5,19               
  3. Juha Laatu                              Pirkanmaan ammattiopisto            5,05               
  4. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto      4,79               
  5. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto          4,74               
  6. Esa Pieniniemi                          Oulun seudun ammattiopisto          4,47               
  7. Jari Piispanen                          Kokkolan ammattiopisto              4,42               
  8. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis      4,30               
  9. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis      3,99               
 10. Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis      3,73               
 11. Juha Tuomisto                           Vaasan ammattiopisto                3,70               
 12. Ari Hannus                              Raahen ammattiopisto                3,62               
     Petteri Lambert                         Heltech                              DNS               
     Pauli Hietamäki                         Seinäjoen koulutuskeskus             DNS               
     Jarmo Huttunen                          Seinäjoen koulutuskeskus             DNS               
M40 Kuula 5 kg                      Loppukilpailu
  1. Juha Laatu                              Pirkanmaan ammattiopisto           13,82
  2. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         13,31
  3. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                12,90
  4. Jussi Sikstus                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     12,59
  5. Eero Matintalo                          Kokemäenjokilaakson ao             12,30
  6. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     12,26
  7. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     12,04
  8. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     10,60
  9. Mikko Kukkola                           Savon ammatti- ja aikuisopisto     10,47
 10. Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis      9,49
 11. Pekka Oksanen                           Omnia                               8,91
     Petteri Lambert                         Heltech                              DNS
     Ari Holvasti                            Pirkanmaan ammattiopisto             DNS
     Veli-Matti Laukkanen                    Savon ammatti- ja aikuisopisto       DNS
M40 Kiekko 1,5 kg                   Loppukilpailu
  1. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                35,51
  2. Juha Laatu                              Pirkanmaan ammattiopisto           31,70
  3. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         29,11
  4. Mikko Kukkola                           Savon ammatti- ja aikuisopisto     29,09
  5. Jussi Sikstus                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     28,24
  6. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     27,19
  7. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     26,68
  8. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     24,20
  9. Petteri Lambert                         Heltech                            21,41
 10. Pekka Oksanen                           Omnia                              19,96
     Ari Parviainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto        NM
     Markku Tuomaala                         Raahen ammattiopisto                 DNS
     Juha Tuomisto                           Vaasan ammattiopisto                 DNS
     Veli-Matti Laukkanen                    Savon ammatti- ja aikuisopisto       DNS
M40 Keihäs                          Loppukilpailu
  1. Juha Laatu                              Pirkanmaan ammattiopisto           50,05
  2. Jussi Sikstus                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     48,37
  3. Markku Lappalainen                      Ammattiopisto Luovi                46,30
  4. Mikko Kukkola                           Savon ammatti- ja aikuisopisto     45,80
  5. Kari Paananen                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     41,85
  6. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     41,77
  7. Harri Ahonen                            Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     41,07
  8. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         36,54
  9. Jari Piispanen                          Kokkolan ammattiopisto             36,35
 10. Jarmo Huttunen                          Seinäjoen koulutuskeskus           31,51
 11. Mikko Hurmala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     27,12
 12. Pekka Oksanen                           Omnia                              23,71
     Petteri Lambert                         Heltech                                
     Pauli Hietamäki                         Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
M40 maastojuoksu                    Loppukilpailu

  1. Pasi Ruuth                              Heltech                            10.27
  2. Mauri Kalaoja                           Oulun seudun ammattiopisto         11.25
  3. Esa Savolainen                          Savon ammatti- ja aikuisopisto     12.15
  4. Antti Järvenpää                         Savon ammatti- ja aikuisopisto     12.30
  5. Esa Koivikko                            Oulun seudun ammattiopisto         17.17
  6. Jaakko Korkonen                         Seinäjoen koulutuskeskus           17.53
M50 100 m                           Loppukilpailu
  1. Ari Heikkinen                           Seinäjoen koulutuskeskus           13,70
  2. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                14,44
  3. Markku Forsell                          Kokkolan ammattiopisto             14,46
  4. Jarmo Tuimala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     15,47
  5. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           15,70
  6. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto     15,71
  7. Ahti Hietikko                           Kokkolan ammattiopisto             16,00
  8. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti      17,91
     Matti Jalonen                           Jämsän seudun koulutuskeskus         DNS
Erä 1                Tuuli: -2,2
  1. Ari Heikkinen                           Seinäjoen koulutuskeskus           13,70
  2. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                14,44
  3. Markku Forsell                          Kokkolan ammattiopisto             14,46
  4. Jarmo Tuimala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis     15,47
  5. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti      17,91
Erä 2                Tuuli: -1,2
  1. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           15,70
  2. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto     15,71
  3. Ahti Hietikko                           Kokkolan ammattiopisto             16,00
     Matti Jalonen                           Jämsän seudun koulutuskeskus         DNS
M50 800 m                           Loppukilpailu

  1. Ari Heikkinen                           Seinäjoen koulutuskeskus         2.32,51
  2. Esa Rantakeisu                          Ammattiopisto Luovi              2.34,51
  3. Mikko Koivukangas                       Oulun seudun ammattiopisto       2.35,62
  4. Kaarlo Eno                              Suupohjan ammatti-instituutti    2.45,21
  5. Jorma Salonen                           Seinäjoen koulutuskeskus         2.47,02
  6. Keimo Paloposki                         Suupohjan ammatti-instituutti    2.49,31
  7. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus         3.04,08
  8. Rauno Sydänoja                          Suupohjan ammatti-instituutti    3.13,73
  9. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti    3.18,71
 10. Juhani Aaltonen                         Kokemäenjokilaakson ao           3.37,17
     Ilkka Koukonen                          Pirkanmaan ammattiopisto             DNS
M50 3000 m                          Loppukilpailu

  1. Mikko Koivukangas                       Oulun seudun ammattiopisto      10.56,87
  2. Jorma Salonen                           Seinäjoen koulutuskeskus        12.04,54
  3. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus        12.43,10
  4. Keimo Paloposki                         Suupohjan ammatti-instituutti   12.44,57
  5. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti   13.01,34
  6. Rauno Sydänoja                          Suupohjan ammatti-instituutti   13.12,51
     Esa Rantakeisu                          Ammattiopisto Luovi                  DNS
     Kaarlo Eno                              Suupohjan ammatti-instituutti        DNS
M50 Korkeus                         Loppukilpailu
  1. Seppo Peltola                           Kokemäenjokilaakson ao               150
  2. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                  140
  3. Ari Nokelainen                          Heltech                              135
  4. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto       135
  5. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti        125
     Ari Häkkinen                            Heltech                               NH
     Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
     Jarmo Tuimala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis       DNS
M50 Pituus                          Loppukilpailu
  1. Matti Jalonen                           Jämsän seudun koulutuskeskus        5,04                
  2. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                 4,70               
  3. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto      4,14               
  4. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus            4,00               
  5. Ahti Hietikko                           Kokkolan ammattiopisto              3,94               
  6. Jarmo Tuimala                           Pohjoisen Keski-Suomen oppimis      3,80               
  7. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti       3,16               
     Ari Häkkinen                            Heltech                              DNS               
M50 Kuula 5 kg                      Loppukilpailu
  1. Seppo Peltola                           Kokemäenjokilaakson ao             13,07
  2. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                11,72
  3. Ari Häkkinen                            Heltech                            11,41
  4. Ahti Hietikko                           Kokkolan ammattiopisto             10,46
  5. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           10,44
  6. Ari Nokelainen                          Heltech                             9,88
  7. Veijo Mäenpää                           Ammattiopisto Joensuu               9,31
  8. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti       8,12
     Risto Niemi                             Järviseudun ammatti-instituutt       DNS
M50 Kiekko 1,5 kg                   Loppukilpailu
  1. Ari Häkkinen                            Heltech                            32,78
  2. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto     31,85
  3. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                30,59
  4. Seppo Peltola                           Kokemäenjokilaakson ao             30,07
  5. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           29,80
  6. Veijo Mäenpää                           Ammattiopisto Joensuu              23,77
  7. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti      20,99
     Risto Niemi                             Järviseudun ammatti-instituutt       DNS
M50 Keihäs                          Loppukilpailu
  1. Reijo Kantola                           Ammattiopisto Luovi                41,86
  2. Juha Jäynäs                             Savon ammatti- ja aikuisopisto     40,50
  3. Ari Nokelainen                          Heltech                            35,52
  4. Ahti Hietikko                           Kokkolan ammattiopisto             34,18
  5. Risto Niemi                             Järviseudun ammatti-instituutt     32,91
  6. Ari Häkkinen                            Heltech                            32,04
  7. Veijo Mäenpää                           Ammattiopisto Joensuu              31,67
  8. Pekka Lammi                             Suupohjan ammatti-instituutti      29,94
     Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
M50 maastojuoksu                    Loppukilpailu

  1. Mikko Koivukangas                       Oulun seudun ammattiopisto         11.24
  2. Jorma Salonen                           Seinäjoen koulutuskeskus           12.25
  3. Keimo Paloposki                         Suupohjan ammatti-instituutti      12.49
  4. Mauri Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           12.54
M60 100 m                           Loppukilpailu

                     Tuuli: -1,0
  1. Matti Kumpulainen                       Ylä-Savon ammattiopisto            14,70
  2. Raimo Törmä                             Kurikan ammattioppilaitos          14,89
  3. Paavo Kinnunen                          Kokkolan ammattiopisto             15,65
  4. Väinö Simola                            Valkeakosken ammattiopisto         17,14
  5. Pekka Valtonen                          Jämsän seudun koulutuskeskus       19,01
     Jouni Mänty                             Riihimäen ammattioppilaitos          DNS
M60 800 m                           Loppukilpailu

  1. Kalevi Seger                            Länsi-Uudenmaan koulutuskeskus   2.40,73
  2. Raimo Törmä                             Kurikan ammattioppilaitos        2.46,33
  3. Paavo Kinnunen                          Kokkolan ammattiopisto           2.47,26
  4. Mauri Oksanen                           Porvoon ammattiopisto            3.25,54
     Väinö Simola                            Valkeakosken ammattiopisto           DNF
     Matti Virtanen                          Valkeakosken ammattiopisto           DNS
     Taisto Riihonen                         Suupohjan ammatti-instituutti        DNS
     Jouni Mänty                             Riihimäen ammattioppilaitos          DNS
M60 3000 m                          Loppukilpailu

  1. Raimo Törmä                             Kurikan ammattioppilaitos       11.10,47
  2. Kalevi Seger                            Länsi-Uudenmaan koulutuskeskus  11.55,42
  3. Matti Valta                             Jämsän seudun koulutuskeskus    13.21,54
  4. Mauri Oksanen                           Porvoon ammattiopisto           13.45,56
     Jouni Mänty                             Riihimäen ammattioppilaitos          DNS
M60 Korkeus                         Loppukilpailu
  1. Jaakko Metsälehto                       Lapin ammattiopisto                  160
  2. Paavo Kinnunen                          Kokkolan ammattiopisto               130
  3. Pekka Valtonen                          Jämsän seudun koulutuskeskus         120
  4. Väinö Simola                            Valkeakosken ammattiopisto           115
M60 Pituus                          Loppukilpailu
  1. Pekka Valtonen                          Jämsän seudun koulutuskeskus        3,70                
  2. Matti Virtanen                          Valkeakosken ammattiopisto          3,52               
  3. Väinö Simola                            Valkeakosken ammattiopisto          3,48               
M60 Kuula 4 kg                      Loppukilpailu
  1. Reijo Lammi                             Järviseudun ammatti-instituutt     13,74
  2. Jaakko Metsälehto                       Lapin ammattiopisto                12,69
  3. Taisto Riihonen                         Suupohjan ammatti-instituutti      10,26
  4. Mauri Oksanen                           Porvoon ammattiopisto               9,46
     Matti Kumpulainen                       Ylä-Savon ammattiopisto              DNS
     Pekka Valtonen                          Jämsän seudun koulutuskeskus         DNS
M60 Kiekko 1 kg                     Loppukilpailu
  1. Jaakko Metsälehto                       Lapin ammattiopisto                37,94
  2. Reijo Lammi                             Järviseudun ammatti-instituutt     33,00
  3. Taisto Riihonen                         Suupohjan ammatti-instituutti      24,20
     Raimo Luomala                           Järviseudun ammatti-instituutt       DNS
M60 Keihäs 600g                     Loppukilpailu
  1. Jaakko Metsälehto                       Lapin ammattiopisto                43,88
  2. Reijo Lammi                             Järviseudun ammatti-instituutt     41,44
  3. Matti Kumpulainen                       Ylä-Savon ammattiopisto            37,36
  4. Pekka Valtonen                          Jämsän seudun koulutuskeskus       35,81
  5. Taisto Riihonen                         Suupohjan ammatti-instituutti      26,19
  6. Matti Virtanen                          Valkeakosken ammattiopisto         25,42
M60 maastojuoksu                    Loppukilpailu

  1. Raimo Törmä                             Kurikan ammattioppilaitos          11.49
  2. Paavo Kinnunen                          Kokkolan ammattiopisto             13.13
  3. Matti Valta                             Jämsän seudun koulutuskeskus       13.27
  4. Mauri Oksanen                           Porvoon ammattiopisto              14.12
N 100 m                             Loppukilpailu
  1. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto           15,05
  2. Mira Paavola                            Oulun seudun ammattiopisto         16,30
  3. Niina Leinonen                          Oulun seudun ammattiopisto         16,44
  4. Saija Sippola                           SAKU ry                            16,53
  5. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt     17,08
  6. Marjo Mulari                            Oulun seudun ammattiopisto         17,11
  7. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto         17,13
     Minna Lehtonen                          Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
Erä 1                Tuuli: +0,2
  1. Mira Paavola                            Oulun seudun ammattiopisto         16,30
  2. Niina Leinonen                          Oulun seudun ammattiopisto         16,44
  3. Saija Sippola                           SAKU ry                            16,53
  4. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt     17,08
Erä 2                Tuuli: -3,8
  1. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto           15,05
  2. Marjo Mulari                            Oulun seudun ammattiopisto         17,11
  3. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto         17,13
     Minna Lehtonen                          Seinäjoen koulutuskeskus             DNS
N 800 m                             Loppukilpailu

  1. Marjo Mulari                            Oulun seudun ammattiopisto       2.41,67
  2. Nina Mäki                               Jämsän seudun koulutuskeskus     2.50,41
  3. Tanja Holmberg                          Porvoon ammattiopisto            2.59,22
  4. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt   3.21,01
N 3000 m                            Loppukilpailu

  1. Marjo Mulari                            Oulun seudun ammattiopisto      11.04,40
  2. Tanja Holmberg                          Porvoon ammattiopisto           12.52,25
  3. Anu Hietikko-Kaukola                    Seinäjoen koulutuskeskus        15.05,45
  4. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto      16.39,66
     Heli Romppanen                          Heltech                              DNS
N Korkeus                           Loppukilpailu
  1. Uskalinmäki Miia                        SAKU ry                              148
  2. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt       125
  3. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto             115
  4. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto           110
N Pituus                            Loppukilpailu
  1. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto            3,67                
  2. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto          3,37               
  3. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt      3,37               
  4. Mira Paavola                            Oulun seudun ammattiopisto          3,35               
  5. Nina Mäki                               Jämsän seudun koulutuskeskus        3,35               
N Kuula 3 kg                        Loppukilpailu
  1. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt      9,56
  2. Niina Leinonen                          Oulun seudun ammattiopisto          9,06
  3. Saija Sippola                           SAKU ry                             8,75
  4. Elviira Alhosalo                        Porin ammattiopisto                 8,55
  5. Virpi Salminen                          Tampereen ammattiopisto             8,52
  6. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto          7,91
  7. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto            7,85
     Virpi Valkamaa                          Porin ammattiopisto                  DNS
N Kiekko                            Loppukilpailu
  1. Niina Leinonen                          Oulun seudun ammattiopisto         22,38
  2. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt     21,35
  3. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto         18,02
  4. Elviira Alhosalo                        Porin ammattiopisto                17,72
  5. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto           17,07
  6. Saija Sippola                           SAKU ry                            15,36
N Keihäs                            Loppukilpailu
  1. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt     25,50
  2. Niina Leinonen                          Oulun seudun ammattiopisto         25,14
  3. Nina Mäki                               Jämsän seudun koulutuskeskus       24,17
  4. Katja Leppäkangas                       Oulun seudun ammattiopisto         22,03
  5. Virpi Salminen                          Tampereen ammattiopisto            18,66
  6. Elviira Alhosalo                        Porin ammattiopisto                17,31
  7. Tuija Suvilehto                         Jyväskylän ammattiopisto           16,37
N 4 x 100 m                         Loppukilpailu

  1. Jyväskylän ammattiopisto 1                 1.04,11
        Katja Wennström, Mari Kyrönlahti, Sisko Kulmala, Tuija Suvilehto
  2. SAKU ry 1                                  1.04,72
        Tellervo Tarko, Saija Sippola, Päivi Kovanen, Miia Uskalinmäki
  3. Oulun seudun ammattiopisto 2               1.05,01
        Niina Leinonen, Marjo Mulari, Katja Leppäkangas, Mira Paavola
  4. Kokkolan ammattiopisto 1                   1.16,02
        Sirpa Slotte, Zofia Bazia-Hietikko, Päivi Lukkarila, Leila Keski-Oja
  5. Oulun seudun ammattiopisto 1               1.25,21
        Leila Koskiniemi, Outi Kolehmainen, Sirpa Tuppurainen, Anja Jussila
N maastojuoksu                      Loppukilpailu

  1. Marjo Mulari                            Oulun seudun ammattiopisto         11.31
  2. Tanja Holmberg                          Porvoon ammattiopisto              12.47
  3. Nina Mäki                               Jämsän seudun koulutuskeskus       13.02
  4. Pirjo-Marja Pitkäkangas                 Järviseudun ammatti-instituutt     14.42
  5. Anu Hietikko-Kaukola                    Seinäjoen koulutuskeskus           16.00
  6. Minna Lehtonen                          Seinäjoen koulutuskeskus           17.52
  7. Marja-Leena Koivisto                    Seinäjoen koulutuskeskus           17.53
  8. Heli Romppanen                          Heltech                            18.00
N40 100 m                           Loppukilpailu
  1. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto           15,20
  2. Leila Keski-Oja                         Kokkolan ammattiopisto             16,48
  3. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto           16,82
  4. Tellervo Tarko                          SAKU ry                            16,94
  5. Sirpa Slotte                            Kokkolan ammattiopisto             21,00
  6. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto         21,11
  7. Leila Koskiniemi                        Oulun seudun ammattiopisto         21,51
     Lilja Holster                           Riihimäen ammattioppilaitos          DNS
Erä 1                Tuuli: +1,0
  1. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto           16,82
  2. Sirpa Slotte                            Kokkolan ammattiopisto             21,00
  3. Leila Koskiniemi                        Oulun seudun ammattiopisto         21,51
     Lilja Holster                           Riihimäen ammattioppilaitos          DNS
Erä 2                Tuuli: +1,2
  1. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto           15,20
  2. Leila Keski-Oja                         Kokkolan ammattiopisto             16,48
  3. Tellervo Tarko                          SAKU ry                            16,94
  4. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto         21,11
N40 800 m                           Loppukilpailu

  1. Leila Keski-Oja                         Kokkolan ammattiopisto           3.20,01
  2. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto         3.40,88
  3. Anita Rantamäki                         Suupohjan ammatti-instituutti    3.46,52
  4. Mervi Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus         3.47,39
N40 3000 m                          Loppukilpailu

  1. Anita Rantamäki                         Suupohjan ammatti-instituutti   13.50,48
  2. Leena Myllyaho                          Seinäjoen koulutuskeskus        15.28,78
  3. Mervi Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus        15.44,24
  4. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto      16.41,00
N40 Korkeus                         Loppukilpailu
  1. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto             125
  2. Sinikka Heino                           Porin ammattiopisto                  110
  3. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto             110
N40 Pituus                          Loppukilpailu
  1. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto            3,67                
  2. Hely Korventausta                       Teuvan aikuiskoulutuskeskus         3,31               
  3. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto            3,11               
  4. Sinikka Heino                           Porin ammattiopisto                 2,99               
  5. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto          2,59               
     Leila Keski-Oja                         Kokkolan ammattiopisto               DNS               
N40 Kuula 3 kg                      Loppukilpailu
  1. Päivi Lukkarila                         Kokkolan ammattiopisto              9,65
  2. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto            8,01
  3. Hely Korventausta                       Teuvan aikuiskoulutuskeskus         7,90
  4. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto            7,81
  5. Sirpa Tuppurainen                       Oulun seudun ammattiopisto          7,63
  6. Marja Friberg                           Porin ammattiopisto                 7,61
  7. Taru Koivisto                           Pirkanmaan ammattiopisto            7,33
  8. Sirpa Slotte                            Kokkolan ammattiopisto              7,27
  9. Johanna Vähärautio                      Kokkolan ammattiopisto              6,94
 10. Lilja Holster                           Riihimäen ammattioppilaitos         6,72
 11. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto          6,60
 12. Jaana Tammisto                          Teuvan aikuiskoulutuskeskus         6,55
 13. Raija Keuro                             Pirkanmaan ammattiopisto            6,25
     Merja Mäenpää                           Ammattiopisto Joensuu                DNS
     Sisko-Liisa Sillanpää                   Pirkanmaan ammattiopisto             DNS
N40 Kiekko                          Loppukilpailu
  1. Päivi Lukkarila                         Kokkolan ammattiopisto             23,21
  2. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto           17,46
  3. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto           16,96
  4. Merja Mäenpää                           Ammattiopisto Joensuu              16,52
  5. Lilja Holster                           Riihimäen ammattioppilaitos        13,87
  6. Terhi Lehmussaari                       SAKU ry                            12,47
  7. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto          9,33
N40 Keihäs                          Loppukilpailu
  1. Päivi Lukkarila                         Kokkolan ammattiopisto             20,94
  2. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto           20,52
  3. Lilja Holster                           Riihimäen ammattioppilaitos        16,24
  4. Sirpa Slotte                            Kokkolan ammattiopisto             15,97
  5. Sisko Kulmala                           Jyväskylän ammattiopisto           15,93
  6. Sinikka Heino                           Porin ammattiopisto                15,74
  7. Hely Korventausta                       Teuvan aikuiskoulutuskeskus        14,54
  8. Sirpa Tuppurainen                       Oulun seudun ammattiopisto         14,39
N40 maastojuoksu                    Loppukilpailu

  1. Leila Keski-Oja                         Kokkolan ammattiopisto             15.08
  2. Mervi Hautala                           Seinäjoen koulutuskeskus           16.25
  3. Leila Koskiniemi                        Oulun seudun ammattiopisto         17.17
  4. Anja Jussila                            Oulun seudun ammattiopisto         17.27
  5. Outi Kolehmainen                        Oulun seudun ammattiopisto         17.48
  6. Mari Kyrönlahti                         Jyväskylän ammattiopisto           18.05
N50 100 m                           Loppukilpailu

                     Tuuli: -3,8
  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos        16,58
  2. Terttu Soini                            Suupohjan ammatti-instituutti      18,41
  3. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto             21,44
N50 800 m                           Loppukilpailu

  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos      3.02,49
  2. Katja Wennström                         Jyväskylän ammattiopisto         4.09,39
  3. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto           5.04,57
N50 3000 m                          Loppukilpailu

  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos     13.35,32
N50 Korkeus                         Loppukilpailu
  1. Terttu Soini                            Suupohjan ammatti-instituutti        115
  2. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos          110
  3. Eeva Kivi-Etelätalo                     Ammattiopisto Joensuu                095
N50 Pituus                          Loppukilpailu
  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos         3,35                
  2. Terttu Soini                            Suupohjan ammatti-instituutti       2,96               
  3. Katja Wennström                         Jyväskylän ammattiopisto            2,53               
  4. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto              2,32               
     Eeva Kivi-Etelätalo                     Ammattiopisto Joensuu                DNS               
N50 Kuula 3 kg                      Loppukilpailu
  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos         7,94
  2. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto              7,74
  3. Terttu Soini                            Suupohjan ammatti-instituutti       7,26
  4. Eeva Kivi-Etelätalo                     Ammattiopisto Joensuu               6,87
N50 Kiekko                          Loppukilpailu
  1. Eeva Kivi-Etelätalo                     Ammattiopisto Joensuu              17,20
  2. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos        16,09
  3. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto             14,78
N50 Keihäs                          Loppukilpailu
  1. Katja Wennström                         Jyväskylän ammattiopisto           18,86
  2. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos        15,45
  3. Zofia Bazia-Hietikko                    Kokkolan ammattiopisto             14,55
  4. Eeva Kivi-Etelätalo                     Ammattiopisto Joensuu              13,35
N50 maastojuoksu                    Loppukilpailu

  1. Päivi Kovanen                           Riihimäen ammattioppilaitos        14.20
  2. Katja Wennström                         Jyväskylän ammattiopisto           18.28
N60 Kuula 3 kg                      Loppukilpailu
  1. Sinikka Niittymäki                      Valkeakosken ammattiopisto          7,66
  2. Maila Anttila                           Seinäjoen koulutuskeskus            7,06
  3. Sirkka Mikkola                          Valkeakosken ammattiopisto          5,08
X 4 x 100 m                         Loppukilpailu

  1. Jyväskylän ammattiopisto 1                   55,17
        Mari Kyrönlahti, Petri Hämynen, Tuija Suvilehto, Esa Saksola
  2. Oulun seudun ammattiopisto/Kempele 1         59,87
        Marko Rimpiläinen, Katja Leppäkangas, Niina Leinonen, Mauri Kalaoja
  3. Oulun seudun ammattiopisto / Myllytulli 1     59,92
        Mira Paavola, Marjo Mulari, Esa Pieniniemi, Esa Koivikko
  4. Heltech 1                                  1.01,96
  5. Seinäjoen koulutuskeskus                   1.02,23
        Minna Lehtonen, Jaakko Korkonen, Marja-Leena Koivisto, Ari Heikkinen
  6. SAKU ry 1                                  1.04,52
        Tellervo Tarko, Saija Sippola, Jani Järvelin, Miia Uskalinmäki
  7. Kokkolan ammattiopisto 1                   1.06,45
        Markku Forsell, Sirpa Slotte, Leila Keski-Oja, Kimmo Nykänen
LiiteKoko
saku_kesakisat_01-02092007.txt47.16 Kt
saku_kesakisat_paiva1_01092007.txt27.03 Kt
saku_kesakisat_paiva2_02092007.txt20.25 Kt