Seuracup HämSY:n I divisioonan osakilpailu 4.7.2017 tulokset

Valtakunnallisen Seuracupin Hämeen 1. divisioonan ensimmäinen osakilpailu käytiin tänään Hakkarissa. Ykkösdivisioonaan kuuluvat piirin kuusi parasta seuraa. Cup-pisteet lasketaan seuran parhaan urheilijan tuloksesta kussakin lajissa. 

Seuraottelun tuloslista on:

1. Tampereen Pyrintö 16083
2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13692
3. Hämeenlinnan Tarmo 12237
4. Forssan Salama 10321
5. Tampereen Urheilijat -38 10171
6. Nokian Urheilijat 6365

Seuracupissa käydään vielä toinen osakilpailu elokuussa Nokialla. Seurojen yhteenlaskettujen pisteiden perusteella Seuracupin sarjojen 15 parasta valtakunnasta pääsevät mukaan Seuracupin finaaleihin.

Tässä kisojen tulokset:

Seuracup HämSY:n I divisioona 4.7.2017
Lempäälä, Hakkari
4.7.2017

TULOKSET

P11 60 m

  1. Vili Lahtinen                           TampPy               9,36
  2. Akseli Keskitalo                        TampPy               9,54
  3. Elias Kerälä                            HämeenlTa            9,57
  4. Oula Vuori                              TampPy               9,67
  5. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,74
  6. Tuomas Muinonen                         LempKiYU             9,81
  7. Leevi Mansikkaniemi                     ForssSa              9,98
  8. Eerik Ruuti                             LempKiYU            10,03
  9. Mico Hjerp                              ForssSa             10,64
 10. Juho Hänninen                           TampU               10,69

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Vili Lahtinen                           TampPy               9,36
  2. Elias Kerälä                            HämeenlTa            9,57
  3. Leo Lämsä                               LempKiYU             9,74
  4. Mico Hjerp                              ForssSa             10,64
  5. Juho Hänninen                           TampU               10,69

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Akseli Keskitalo                        TampPy               9,54
  2. Oula Vuori                              TampPy               9,67
  3. Tuomas Muinonen                         LempKiYU             9,81
  4. Leevi Mansikkaniemi                     ForssSa              9,98
  5. Eerik Ruuti                             LempKiYU            10,03

P11 1000 m


  1. Reko Laine                              HämeenlTa         3.25,40
  2. Eero Ranta                              LempKiYU          3.25,90
  3. Tobias Syrjä                            TampPy            3.27,16
  4. Jesse Salo                              TampPy            3.32,74
  5. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU          3.33,43
  6. Oliver Kaikkonen                        LempKiYU          3.49,81
  7. Aapo Raunio                             TampU             3.50,26
  8. Alvar Olander                           LempKiYU          3.54,63
  9. Justus Kilpinen                         ForssSa           4.01,43
 10. Arto Mäkelä                             NokU              4.03,44
 11. Otto Sipilä                             ForssSa           4.06,91

P11 Pituus

  1. Emil Törmälä                            TampPy               4,20                
  2. Eeti Hänninen                           HämeenlTa            4,19                
  3. Elmeri Autio                            NokU                 4,04                
  4. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             3,89                
  5. Aarne Kalela                            LempKiYU             3,83                
  6. Noel Nikulainen                         LempKiYU             3,81                
  7. Niklas Piirainen                        TampPy               3,75                
  8. Jarre Sipilä                            ForssSa              3,68                
  9. Onni-Aleksanteri Järvinen               TampU                3,49                
 10. Leevi Ortju                             TampPy               3,43                
 11. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU             3,28                

P11 Kiekko

  1. Jesse Mäenpää                           LempKiYU            20,71
  2. Jaakko Veijola                          HämeenlTa           18,12
  3. Kritte Koskenniemi                      TampU               17,75
  4. Eemeli Ruuti                            LempKiYU            17,72
  5. Olavi Pennanen                          LempKiYU            16,47
  6. Aapo Närhi                              LempKiYU            15,25
  7. Aaro Hartikainen                        TampPy              15,07
  8. Lauri Smolander                         TampPy              14,13
  9. Rasmus Salminen                         ForssSa             11,25
     Konsta Kanto                            TampPy                DNS
     Tuomas Salonen                          HämeenlTa             DNS

P11 4 x 50 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          30,86
  2. Hämeenlinnan Tarmo 1                         31,31
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                32,33
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                32,52
  5. Tampereen Urheilijat -38 1                   33,67
  6. Forssan Salama 1                             34,45

Erä 1                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          30,86
        Emil Törmälä, Niklas Piirainen, Vili Lahtinen, Akseli Keskitalo 
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                32,52
        Noel Nikulainen, Aarne Kalela, Eerik Ruuti, Aapo Närhi 
  3. Forssan Salama 1                             34,45
        Leevi Mansikkaniemi, Rasmus Salminen, Mico Hjerp, Jarre Sipilä 

Erä 2                

  1. Hämeenlinnan Tarmo 1                         31,31
        Elias Kerälä, Reko Laine, Eeti Hänninen, Jaakko Veijola 
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                32,33
        Viljami Kuusjärvi, Eelis Kuusjärvi, Leo Lämsä, Eero Ranta 
  3. Tampereen Urheilijat -38 1                   33,67
        Aapo Raunio, Juho Hänninen, Kritte Koskenniemi, Onni-Aleksanteri Järvinen 

P13 60 m

  1. Saku Lehtonen                           LempKiYU             8,35
  2. Aleksi Mead                             NokU                 8,41
  3. Topias Savitaipale                      LempKiYU             8,96
  4. Konsta Tynkkynen                        TampPy               9,06
  5. Jaakko Matara                           TampPy               9,15
  6. Lenni Torkkel                           ForssSa              9,32
  7. Juska Ekholm                            HämeenlTa            9,65
  8. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,82
  9. Aaron Halme                             TampPy              10,08
 10. Joel Seppälä                            HämeenlTa           10,57

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Saku Lehtonen                           LempKiYU             8,35
  2. Aleksi Mead                             NokU                 8,41
  3. Topias Savitaipale                      LempKiYU             8,96
  4. Lenni Torkkel                           ForssSa              9,32
  5. Luukas Janatuinen                       LempKiYU             9,82

Erä 2                Tuuli: -1,0

  1. Konsta Tynkkynen                        TampPy               9,06
  2. Jaakko Matara                           TampPy               9,15
  3. Juska Ekholm                            HämeenlTa            9,65
  4. Aaron Halme                             TampPy              10,08
  5. Joel Seppälä                            HämeenlTa           10,57

P13 1000 m


  1. Antti Sainio                            TampPy            3.14,10
  2. Juho Talvitie                           TampPy            3.17,92
  3. Otto Ahonen                             TampPy            3.24,09
  4. Eetu Komu                               LempKiYU          3.31,37
  5. Thomas Saarela                          ForssSa           3.33,63
  6. Jimi Pentinlehto                        TampU             3.35,48
  7. Luukas Saarela                          TampU             3.45,58
  8. Matias Junna                            HämeenlTa         3.48,64
  9. Jere Simola                             LempKiYU          3.48,66

P13 Korkeus

  1. Jussi Marttila                          TampU                 135
  2. Vikke Savola                            TampPy                130
  3. Miika Niemelä                           LempKiYU              130
  4. Matias Lammi                            NokU                  120
  5. Mikko Sumanen                           HämeenlTa             115
  6. Onni Lehto                              TampPy                115
  7. Juho Touru                              ForssSa               110
     Eelis Harjunmaa                         TampPy                DNS

P13 Keihäs

  1. Valtteri Kalanti                        HämeenlTa           34,79
  2. Jere Haapalainen                        TampPy              33,78
  3. Tuomas Närhi                            LempKiYU            33,78
  4. Niilo Virta                             LempKiYU            32,79
  5. Elmeri Syrjälä                          ForssSa             28,63
  6. Jami Ahlqvist                           TampU               25,29
  7. Luukas Lipponen                         LempKiYU            25,05
  8. Niklas Vuori                            ForssSa             24,63
  9. Petu Kiviniemi                          TampPy              23,64
     Eerik Tavasti                           TampPy                DNS

P13 4 x 100 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          56,36
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                57,06
  3. Forssan Salama 1                           1.01,75
  4. Hämeenlinnan Tarmo 1                       1.05,07
     Tampereen Pyrintö 3                            DNS
     Tampereen Pyrintö 2                             DQ

Erä 1                

  1. Forssan Salama 1                           1.01,75
        Elmeri Syrjälä, Niklas Vuori, Thomas Saarela, Lenni Torkkel 
     Tampereen Pyrintö 3                            DNS
     Tampereen Pyrintö 2                             DQ
        Onni Lehto, Juho Talvitie, Aaron Halme, Petu Kiviniemi 

Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          56,36
        Jaakko Matara, Otto Ahonen, Antti Sainio, Konsta Tynkkynen 
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                57,06
        Saku Lehtonen, Eetu Komu, Miika Niemelä, Topias Savitaipale 
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                       1.05,07
        Joel Seppälä, Matias Junna, Valtteri Kalanti, Mikko Sumanen 

P15 100 m

  1. Ville Suoniemi                          TampPy              11,58
  2. Julius Lehto                            TampU               11,83
  3. Eino Vuori                              HämeenlTa           11,89
  4. Ari Mahmoudian                          TampPy              12,43
  5. Ukko Korhonen                           HämeenlTa           12,44
  6. Tommi Turunen                           LempKiYU            12,51
  7. Manu Mäenpää                            LempKiYU            12,71
  8. Eino Perämaa                            TampPy              13,35
  9. Teemu Väisänen                          ForssSa             15,26

Erä 1                Tuuli: +0,6

  1. Ville Suoniemi                          TampPy              11,58
  2. Julius Lehto                            TampU               11,83
  3. Eino Vuori                              HämeenlTa           11,89
  4. Ukko Korhonen                           HämeenlTa           12,44

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Ari Mahmoudian                          TampPy              12,43
  2. Tommi Turunen                           LempKiYU            12,51
  3. Manu Mäenpää                            LempKiYU            12,71
  4. Eino Perämaa                            TampPy              13,35
  5. Teemu Väisänen                          ForssSa             15,26

P15 2000 m


  1. Santtu Heikkinen                        LempKiYU          6.29,03
  2. Benjamin Saarela                        ForssSa           6.37,13
  3. Patrik Järvinen                         TampPy            6.43,22
  4. Jasper Alajoutsi                        LempKiYU          6.46,51
  5. Oliver Alajoutsi                        LempKiYU          6.52,79
  6. Pyry Iltanen                            TampPy            8.01,68
     Tuomas Smolander                        TampPy                DNS
     Oula Kilponen                           NokU                  DNS

P15 Seiväs

  1. Leevi Lipponen                          LempKiYU              315
  2. Verneri Vesala                          ForssSa               280
  3. Konsta Kankainen                        TampPy                270
  4. Jaakko Linnus                           TampPy                240
  5. Arvi Väre                               HämeenlTa             220
  6. Emil Becker                             TampPy                190

P15 Kuula

  1. Saku Laine                              TampPy              14,88
  2. Joonatan Veijola                        HämeenlTa           11,88
  3. Okko Savola                             TampPy              11,64
  4. Leevi Lampén                            LempKiYU            11,07
  5. Iiro Uusitalo                           ForssSa             10,55
  6. Anssi Tuominen                          TampU                9,74
  7. Tomas Capiten                           TampPy               9,41
  8. Juha Närhi                              LempKiYU             8,67

P15 4 x 100 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          46,93
  2. Hämeenlinnan Tarmo 1                         49,07
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                50,01
  4. Tampereen Pyrintö 2                          51,37
     Tampereen Urheilijat -38 1                     DNS
     Tampereen Pyrintö 3                            DNS
     Forssan Salama 1                                DQ

Erä 1                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          46,93
        Ville Suoniemi, Ari Mahmoudian, Saku Laine, Jaakko Linnus 
  2. Tampereen Pyrintö 2                          51,37
        Tuomas Smolander, Kasperi Valonen, Eino Perämaa, Patrik Järvinen 
     Forssan Salama 1                                DQ
        Verneri Vesala, Iiro Uusitalo, Teemu Väisänen, Benjamin Saarela 

Erä 2                

  1. Hämeenlinnan Tarmo 1                         49,07
        Eino Vuori, Ukko Korhonen, Arvi Väre, Joonatan Veijola 
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                50,01
        Santtu Heikkinen, Manu Mäenpää, Markus Leppimaa, Tommi Turunen 
     Tampereen Urheilijat -38 1                     DNS
     Tampereen Pyrintö 3                            DNS
        Tomas Capiten, Pyry Iltanen, Konsta Kankainen, Emil Becker 

M17 200 m

  1. Elias Ketoja                            TampU               24,18
  2. Julius Mäkinen                          TampPy              24,62
  3. Aaro Auvinen                            TampPy              24,91
  4. Ville Eikkula                           TampPy              24,96
  5. Aleksi Kivelä                           LempKiYU            24,98
  6. Vilho Helenius                          NokU                25,56
  7. Pyry Kauppinen                          HämeenlTa           25,76
  8. Topias Tuomola                          ForssSa             28,20
  9. Roni Hiitelä                            NokU                28,71
 10. Veikko Vapaavuori                       TampU               29,88
     Mark Lyukhatan                          TampPy                DNS

Erä 1                Tuuli: -1,0

  1. Elias Ketoja                            TampU               24,18
  2. Ville Eikkula                           TampPy              24,96
  3. Pyry Kauppinen                          HämeenlTa           25,76
  4. Topias Tuomola                          ForssSa             28,20
  5. Roni Hiitelä                            NokU                28,71
  6. Veikko Vapaavuori                       TampU               29,88

Erä 2                Tuuli: -0,3

  1. Julius Mäkinen                          TampPy              24,62
  2. Aaro Auvinen                            TampPy              24,91
  3. Aleksi Kivelä                           LempKiYU            24,98
  4. Vilho Helenius                          NokU                25,56
     Mark Lyukhatan                          TampPy                DNS

M17 Kolmiloikka

  1. Riku Ahvenniemi                         TampPy              12,78 -0,2           
  2. Joonas Koponen                          HämeenlTa           11,73  0,0           
  3. Kasperi Valonen                         TampPy              11,01  0,0           
  4. Jesse Kivipuro                          TampU               10,59  0,0           
  5. Kosti Malmström                         ForssSa             10,54 -0,1           
  6. Leevi Kivelä                            LempKiYU             9,92 -0,4           

M17 Kuula

  1. Tomy Nurmesniemi                        LempKiYU            12,54
  2. Veikka Rajala                           TampPy              11,20
  3. Arttu Tuominen                          TampU               10,46
  4. Juuso Nurminen                          TampPy              10,34
  5. Kalle Ijäs                              NokU                 8,14
  6. Kaapo Rämö                              HämeenlTa            7,85

T11 60 m

  1. Malla Tuomola                           ForssSa              9,23
  2. Maria Djusko                            HämeenlTa            9,28
  3. Monamaria Pyhältö                       TampPy               9,34
  4. Unni Leinonen                           TampPy               9,41
  5. Jenni Väänänen                          HämeenlTa            9,50
  6. Pinja Kukko                             LempKiYU             9,94
  7. Milla Nuutinen                          TampPy              10,02
  8. Tiia Alanen                             LempKiYU            10,05
  9. Helmi Haavisto                          NokU                10,27
 10. Jenna Kulmala                           TampU               10,47
 11. Ida Koivisto                            NokU                10,67
 12. Iiris Ojala                             NokU                11,32

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Monamaria Pyhältö                       TampPy               9,34
  2. Unni Leinonen                           TampPy               9,41
  3. Jenni Väänänen                          HämeenlTa            9,50
  4. Milla Nuutinen                          TampPy              10,02
  5. Jenna Kulmala                           TampU               10,47
  6. Iiris Ojala                             NokU                11,32

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Malla Tuomola                           ForssSa              9,23
  2. Maria Djusko                            HämeenlTa            9,28
  3. Pinja Kukko                             LempKiYU             9,94
  4. Tiia Alanen                             LempKiYU            10,05
  5. Helmi Haavisto                          NokU                10,27
  6. Ida Koivisto                            NokU                10,67

T11 1000 m


  1. Iida Kastarinen                         TampPy            3.32,24
  2. Iina Niemelä                            LempKiYU          3.36,57
  3. Linnea Salo                             NokU              3.41,35
  4. Nella Mäkynen                           LempKiYU          3.44,13
  5. Miisa Tuomola                           ForssSa           3.45,21
  6. Viivi Komu                              LempKiYU          3.51,40
  7. Emilia Aho                              TampPy            3.52,88
  8. Zlata Vasylenko                         TampU             4.00,15
  9. Camilla Uschanov                        HämeenlTa         4.04,78
 10. Emma Raimovaara                         HämeenlTa         4.19,29
 11. Juuli Markkula                          TampPy            4.22,24
     Lumi Seikkula                           NokU                  DNS

T11 Pituus

  1. Erika Pyykkö                            ForssSa              4,50                
  2. Anni Forss                              TampPy               3,93                
  3. Oona Moisio                             TampPy               3,92                
  4. Niia Niemelä                            LempKiYU             3,89                
  5. Alisa Lammi                             NokU                 3,73                
  6. Emilia Nieminen                         TampPy               3,66                
  7. Sonja Launo                             HämeenlTa            3,48                
  8. Iida Riihelä                            NokU                 3,37                
  9. Elvi Helenius                           NokU                 3,34                
 10. Sara Huntus                             LempKiYU             3,24                
 11. Vivian Satama                           HämeenlTa            3,04                
 12. Julia Lehti                             TampU                2,92                

T11 Kiekko

  1. Aino Aalto                              HämeenlTa           31,43
  2. Krista Lehti                            TampPy              20,83
  3. Vanessa Salminen                        ForssSa             19,91
  4. Essi Ilomäki                            TampPy              18,95
  5. Oona Kokko                              TampPy              15,41
  6. Kiira Ojala                             NokU                15,23
  7. Veera Rantala                           LempKiYU            13,22
  8. Erika Juselius                          HämeenlTa           13,16
  9. Julia Vuori                             ForssSa             12,20
 10. Emilia Ylilehto                         LempKiYU            12,06
 11. Tutta Murtoniemi                        NokU                11,51
 12. Venla Patrikainen                       NokU                10,90
 13. Emmiina Eho                             TampU                8,68

T11 4 x 50 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          29,40
  2. Forssan Salama 1                             29,91
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                30,60
  4. Hämeenlinnan Tarmo 1                         30,71
  5. Nokian Urheilijat 1                          31,58
  6. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                33,99
  7. Tampereen Urheilijat -38 1                   34,73
  8. Nokian Urheilijat 2                          35,96

Erä 1                

  1. Forssan Salama 1                             29,91
        Malla Tuomola, Miisa Tuomola, Vanessa Salminen, Erika Pyykkö 
  2. Nokian Urheilijat 1                          31,58
        Helmi Haavisto, Linnea Salo, Kiira Ojala, Alisa Lammi 
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2                33,99
        Tiia Alanen, Veera Rantala, Emilia Ylilehto, Viivi Komu 
  4. Tampereen Urheilijat -38 1                   34,73
        Emmiina Eho, Zlata Vasylenko, Jenna Kulmala, Julia Lehti 

Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          29,40
        Unni Leinonen, Emilia Nieminen, Monamaria Pyhältö, Krista Lehti 
  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                30,60
        Pinja Kukko, Iina Niemelä, Niia Niemelä, Nella Mäkynen 
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                         30,71
        Sonja Launo, Jenni Väänänen, Erika Juselius, Maria Djusko 
  4. Nokian Urheilijat 2                          35,96
        Iiris Ojala, Venla Patrikainen, Iida Riihelä, Elvi Helenius 

T13 60 m

  1. Tuuli Ingman                            TampPy               8,22
  2. Nadija Vasylenko                        TampU                8,59
  3. Erika Välkkynen                         HämeenlTa            8,60
  4. Aino Ojaniemi                           HämeenlTa            8,70
  5. Amanda Lehtimäki                        ForssSa              8,70
  6. Eerika Heiskala                         TampPy               8,71
  7. Jade Mäkinen                            NokU                 8,79
  8. Veera Alanen                            LempKiYU             9,25
  9. Elli Kalela                             LempKiYU             9,36
 10. Riina Heikkinen                         TampPy               9,61
 11. Disa Huntus                             LempKiYU             9,67

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Tuuli Ingman                            TampPy               8,22
  2. Nadija Vasylenko                        TampU                8,59
  3. Amanda Lehtimäki                        ForssSa              8,70
  4. Veera Alanen                            LempKiYU             9,25
  5. Elli Kalela                             LempKiYU             9,36

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Erika Välkkynen                         HämeenlTa            8,60
  2. Aino Ojaniemi                           HämeenlTa            8,70
  3. Eerika Heiskala                         TampPy               8,71
  4. Jade Mäkinen                            NokU                 8,79
  5. Riina Heikkinen                         TampPy               9,61
  6. Disa Huntus                             LempKiYU             9,67

T13 1000 m


  1. Nora Kytäjä                             LempKiYU          3.19,29
  2. Maisa-Kaisla Tuomola                    ForssSa           3.20,34
  3. Iida Kujanpää                           TampPy            3.28,80
  4. Serafina Salmi                          TampU             3.29,68
  5. Siiri Julkunen                          ForssSa           3.31,64
  6. Hetta Niemelä                           LempKiYU          3.32,28
  7. Ida-Sofia Simola                        HämeenlTa         3.32,56
  8. Riia Hiitelä                            NokU              3.33,75
  9. Anni Nurminen                           TampPy            3.35,50
 10. Iida Salonen                            HämeenlTa         3.43,84
 11. Sofia Lehtinen                          TampPy            3.53,90

T13 Korkeus

  1. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU              144
  2. Helmi Tarkiainen                        TampPy                141
  3. Sanni Lento                             TampPy                138
  4. Viivi Jokinen                           TampU                 130
  5. Wilhelmiina Aho                         ForssSa               130
  6. Amelia Kettunen                         HämeenlTa             130
  6. Iiris Veijola                           HämeenlTa             130
  8. Vilma Kerälä                            HämeenlTa             130
  9. Fanny Hormisto                          TampPy                130
 10. Sofia Mikkonen                          LempKiYU              115
 11. Tuuli Murtoniemi                        NokU                  115
     Aurora Asikainen                        LempKiYU              DNS

T13 Keihäs

  1. Vilma Väliharju                         TampPy              25,26
  2. Vilma Toivonen                          HämeenlTa           25,11
  3. Inkeri Kaseva                           ForssSa             24,21
  4. Anniina Huura                           TampPy              23,96
  5. Moona Mäkelä                            HämeenlTa           22,36
  6. Oona Lento                              TampPy              17,06
  7. Enna Eho                                TampU               16,15
  8. Tytti Tuukkanen                         NokU                16,07
  9. Salla Huhtasalo                         LempKiYU            14,38
     Jenniina Virtanen                       HämeenlTa             DNS

T13 4 x 100 m

  1. Forssan Salama 1                             57,05
  2. Tampereen Pyrintö 1                          57,27
  3. Tampereen Urheilijat -38 1                   58,16
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                58,71
  5. Tampereen Pyrintö 2                          58,90
  6. Nokian Urheilijat 1                        1.00,95
     Hämeenlinnan Tarmo 1                            DQ

Erä 1                

  1. Forssan Salama 1                             57,05
        Amanda Lehtimäki, Maisa-Kaisla Tuomola, Inkeri Kaseva, Siiri Julkunen 
  2. Tampereen Pyrintö 2                          58,90
        Sanni Lento, Riina Heikkinen, Iida Kujanpää, Fanny Hormisto 
  3. Nokian Urheilijat 1                        1.00,95
        Tytti Tuukkanen, Riia Hiitelä, Tuuli Murtoniemi, Jade Mäkinen 

Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          57,27
        Oona Lento, Vilma Väliharju, Helmi Tarkiainen, Roosa Myllymäki 
  2. Tampereen Urheilijat -38 1                   58,16
        Nadija Vasylenko, Serafina Salmi, Enna Eho, Viivi Jokinen 
  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                58,71
        Elli Kalela, Veera Alanen, Sofia Mikkonen, Ellanoora Haapalehto 
     Hämeenlinnan Tarmo 1                            DQ
        Aino Ojaniemi, Moona Mäkelä, Iiris Veijola, Erika Välkkynen 

T15 100 m

  1. Nea Lento                               TampPy              13,15
  2. Vilma Itälinna                          TampPy              13,24
  3. Enni Saarinen                           HämeenlTa           13,33
  4. Janika Jokinen                          TampU               14,00
  5. Anni Tiensuu                            LempKiYU            14,04
  6. Julia Tienhaara                         HämeenlTa           14,10
  7. Emilia Kilpinen                         LempKiYU            14,12
  8. Tuuli Toivonen                          HämeenlTa           14,13
  9. Stacy Mushiete                          TampU               14,31
 10. Elisa Klemola                           TampU               14,47
 11. Oona Syyri                              ForssSa             14,51
 12. Iida Ylimäki                            LempKiYU            14,59
 13. Krista Laaksonen                        ForssSa             15,16
 14. Julia Särkkinen                         NokU                15,30
     Saga Vanninen                           TampPy                DNS

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Nea Lento                               TampPy              13,15
  2. Enni Saarinen                           HämeenlTa           13,33
  3. Elisa Klemola                           TampU               14,47
  4. Oona Syyri                              ForssSa             14,51
  5. Julia Särkkinen                         NokU                15,30

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Vilma Itälinna                          TampPy              13,24
  2. Emilia Kilpinen                         LempKiYU            14,12
  3. Stacy Mushiete                          TampU               14,31
  4. Iida Ylimäki                            LempKiYU            14,59
  5. Krista Laaksonen                        ForssSa             15,16

Erä 3                Tuuli: +0,7

  1. Janika Jokinen                          TampU               14,00
  2. Anni Tiensuu                            LempKiYU            14,04
  3. Julia Tienhaara                         HämeenlTa           14,10
  4. Tuuli Toivonen                          HämeenlTa           14,13
     Saga Vanninen                           TampPy                DNS

T15 2000 m


  1. Helmi Karjainen                         LempKiYU          7.25,10
  2. Rita Simola                             LempKiYU          7.27,07
  3. Vilma Patrikainen                       NokU              7.28,03
  4. Hertta Vihreälehto                      TampPy            7.34,38
  5. Emma Ranta                              LempKiYU          7.41,46
  6. Miranda Lehtimäki                       ForssSa           8.21,64
  7. Jenna Sario                             TampU             9.03,83
     Pinja Löfgren                           TampU                 DNF

T15 Seiväs

  1. Lotta Alasaukko-Oja                     TampPy                280
  2. Heini Mäenpää                           TampPy                250
  3. Ella Ala-Lahti                          LempKiYU              240
  4. Maiju Saukkosaari                       TampPy                230
  5. Ronja Haavisto                          NokU                  220
  6. Maryana Ishanova                        HämeenlTa             190
  7. Elli Salonen                            TampU                 170
  8. Vanessa Vesala                          ForssSa               170

T15 Kuula

  1. Venla Väliharju                         TampPy              11,30
  2. Meri Elomaa                             TampPy              10,68
  3. Stiina Kokkonen                         TampU                9,77
  4. Silja Toivonen                          HämeenlTa            9,24
  5. Minttu Törnblom                         TampPy               8,50
  6. Elina Rantala                           LempKiYU             7,96
  7. Arlea Koskenniemi                       TampU                7,76
  8. Emilia Hölli                            LempKiYU             7,62
  9. Olivia Wirtavuori                       TampU                7,36
 10. Oona Ahonen                             NokU                 7,07
 11. Anniina Murtonen                        TampU                6,35
 12. Laura Touru                             ForssSa              5,77
     Emma Remes                              HämeenlTa             DNS

T15 4 x 100 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                          50,59
  2. Tampereen Pyrintö 2                          51,26
  3. Tampereen Pyrintö 3                          54,33
  4. Tampereen Urheilijat -38 1                   54,88
  5. Hämeenlinnan Tarmo 1                         55,55
  6. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                56,07
  7. Tampereen Urheilijat -38 2                   57,80
  8. Nokian Urheilijat 1                          59,00
  9. Forssan Salama 1                           1.00,16

Erä 1                

  1. Tampereen Pyrintö 2                          51,26
        Nea Lento, Rosa Muurasniemi, Meri Elomaa, Tuuli Ingman 
  2. Tampereen Urheilijat -38 1                   54,88
        Stacy Mushiete, Stiina Kokkonen, Janika Jokinen, Elisa Klemola 
  3. Tampereen Urheilijat -38 2                   57,80
        Arlea Koskenniemi, Anniina Murtonen, Elli Salonen, Jenna Sario 
  4. Nokian Urheilijat 1                          59,00
        Julia Särkkinen, Vilma Patrikainen, Oona Ahonen, Ronja Haavisto 
  5. Forssan Salama 1                           1.00,16
        Miranda Lehtimäki, Oona Syyri, Laura Touru, Krista Laaksonen 

Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                          50,59
        Saga Vanninen, Venla Väliharju, Lotta Alasaukko-Oja, Vilma Itälinna 
  2. Tampereen Pyrintö 3                          54,33
        Anniina Huura, Anni Nurminen, Emilia Heino, Alina Nissinen 
  3. Hämeenlinnan Tarmo 1                         55,55
        Maryana Ishanova, Julia Tienhaara, Tuuli Toivonen, Enni Saarinen 
  4. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1                56,07
        Emilia Kilpinen, Ella Ala-Lahti, Iida Ylimäki, Anni Tiensuu 

N17 200 m

  1. Jemina Forss                            TampPy              26,62
  2. Pinja Heinonen                          TampPy              26,79
  3. Iida Lehtonen                           HämeenlTa           27,61
  4. Oona Huura                              TampPy              28,06
  5. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            28,80
  6. Veera Viitala                           TampU               28,94
  7. Siiri Heiskanen                         TampU               29,08
  8. Alisa Pennanen                          ForssSa             29,86
  9. Jenna Enholm                            NokU                31,61

Erä 1                Tuuli: -0,7

  1. Jemina Forss                            TampPy              26,62
  2. Iida Lehtonen                           HämeenlTa           27,61
  3. Jasmin Juujärvi                         LempKiYU            28,80
  4. Jenna Enholm                            NokU                31,61

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Pinja Heinonen                          TampPy              26,79
  2. Oona Huura                              TampPy              28,06
  3. Veera Viitala                           TampU               28,94
  4. Siiri Heiskanen                         TampU               29,08
  5. Alisa Pennanen                          ForssSa             29,86

N17 Kolmiloikka

  1. Rosa Muurasniemi                        TampPy              10,45 -0,3           
  2. Hanna Peltola                           TampPy              10,34  0,0           
  3. Alina Nissinen                          TampPy              10,08  0,0           
  4. Emmi Ranta-Ojala                        TampU                9,91 -0,2           
  5. Nea Karppinen                           LempKiYU             9,87 -0,9           
  6. Jenni Rämö                              HämeenlTa            9,71  0,0           
  7. Alina Peltonen                          ForssSa              8,82  0,0           

N17 Kuula

  1. Merette Koskenniemi                     TampU               11,47
  2. Kaisa Pousi                             TampPy              10,91
  3. Erika Ahvenharju                        HämeenlTa           10,81
  4. Salla Tuominen                          TampPy              10,30
  5. Frida Hämäläinen                        TampPy               9,95
  6. Viola Pennanen                          LempKiYU             9,77
  7. Jasmiina Tuomiranta                     TampU                8,36
  8. Emilia Metsämäki                        ForssSa              7,72
  9. Michaela Jokiniemi                      LempKiYU             7,16