LeKi Yleisurheilun viikkokisojen tulokset 13.7.2017

Heinäkuisten viikkokisojen teemana olleet kävelyt toivat paikalle useita urheilijoita kauempaakin muista seuroista. Ohjelmassa oli tietysti muitakin lajeja, jokaiselle ikäluokalle jotakin. Olosuhteet olivat urheiluun oivalliset, kun ennustettu sade jäi tulematta ja lämpötila oli varsinkin kestävyyslajeihin sopiva.

Tässä kilpailussa kokeilimme ensimmäistä kertaa uutta tulospalvelujärjestelmää, joka tarjoaa mm. live-tulospalvelun. Näiden ja tulevienkin kisojen tuloksia voi tarkastella jo kisan aikana osoitteessa http://live.tuloslista.com/

LeKiYU:n viikkokisa
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
13.07.2017

M 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Timo Viljanen                    TurWei                    13.21,16          


N 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Sara Niittyviita                 LahdA                     15.41,22          
2)   Jenni Lahtinen                   IkurinVi                  16.44,72          
3)   Jonna Korpi                      IkurinVi                  17.20,33          


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  3,64              
     3,64   
            

2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  3,59              
     3,59   
            

3)   Juho Hukkanen                    VehmU                     2,78              
     2,78   
            

     Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  3,38              
     3,38   
            

2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  3,30              
     3,30   
            

3)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  2,95              
     2,95   
            

4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  2,86              
     2,86   
            

5)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  2,83              
     2,83   
            

6)   Noora Moisio                     TampPy                    2,81              
     2,81   
            

7)   Saana Ahti                       LempKiYU                  2,80              
     2,80   
            

8)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  2,62              
     2,62   
            

9)   Aada Viskari                     LempKiYU                  2,46              
     2,46   
            

10)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,21              
     2,21   
            



P9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     3.57,52           
2)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  4.11,07           
3)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  5.04,35           
     Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  DNS               


T9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Maija Harju                      JanJa                     3.44,77           
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  4.28,01           
3)   Iiris Aho                        LempKiYU                  4.31,82           
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  4.35,73           
5)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  4.36,54           
6)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  4.38,13           
7)   Saana Ahti                       LempKiYU                  4.40,79           
8)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4.54,75           
     Venla Vaittinen                  LempKiYU                  DNS               


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  8,18              
     8,18   
            

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  8,11              
     8,11   
            

3)   Matti Köykkä                     NokU                      8,05              
     8,05   
            

4)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  7,79              
     7,79   
            

5)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  7,77              
     7,77   
            

6)   Eemeli Ruuti                     LempKiYU                  7,42              
     7,42   
            

7)   Alvar Olander                    LempKiYU                  7,30              
     7,30   
            

8)   Juho Rantala                     LempKiYU                  6,46              
     6,46   
            

     Aapo Närhi                       LempKiYU                  DNS               
     Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  DNS               


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  8,74              
     8,74   
            

2)   Oona Moisio                      TampPy                    8,64              
     8,64   
            

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  8,63              
     8,63   
            

4)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  7,86              
     7,86   
            

5)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  7,53              
     7,53   
            

6)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  7,26              
     7,26   
            

7)   Veera Rantala                    LempKiYU                  7,23              
     7,23   
            

8)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  7,07              
     7,07   
            



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Alvar Olander                    LempKiYU                  6.48,31           
2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  7.26,48           
     Matti Köykkä                     NokU                      DNS               


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  5.25,70           
2)   Helmi Haavisto                   NokU                      5.28,54           
3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  5.30,54           
4)   Veera Rantala                    LempKiYU                  6.25,84           
5)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  7.00,43           
6)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  7.14,03           


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  220               
     190    200    220    230    
     xo     o      xo     xxx    

2)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  200               
     170    180    190    200    210    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  170               
     140    150    160    170    180    
     o      o      xo     xo     xxx    

4)   Robin Helenius                   TuUL                      130               
     130    140    
     xxo    xxx    



T13 Seiväs

P13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Valtteri Kalanti                 HämeenlTa                 9.40,55           


T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Rosa Niittyviita                 LahdA                     10.25,24          
2)   Pinja Sundström                  KarkkPo                   12.31,66          
3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     14.01,29          
4)   Salla Huhtasalo                  LempKiYU                  15.12,54          


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Leevi Lipponen                   LempKiYU                  300               
     280    300    320    
     o      o      xxx    

2)   Oliver Helenius                  TuUL                      260               
     260    280    
     xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  240               
     190    200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Siina Kanerva                    PälkLL                    220               
     180    200    210    220    230    
     xo     o      xo     xo     xxx    

3)   Ronja Haavisto                   NokU                      210               
     180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      xxx    



P15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Otto Ahonen                      TampPy                    18.45,85          


T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Siina Kanerva                    PälkLL                    20.30,68          



Seurakisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
13.07.2017

P5 40m
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,91              
2)   Joona Pärssinen                                            9,33              
3)   Urho Aho                         LempKiYU                  9,38              
4)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  9,56              
5)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  9,73              
6)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  9,75              
7)   Severi Suoniemi                  LempKiYU                  10,80             
8)   Urho Rajala                      LempKiYU                  11,64             
9)   Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  11,69             
10)  Matias Salomäki                  LempKiYU                  11,71             
11)  Valtteri Liimatta                LempKiYU                  11,82             
12)  Einari Niemi                     LempKiYU                  11,92             
13)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  12,21             
14)  Sisu Tanner                      ValkHa                    13,54             
15)  Kristian Järnström               LempKiYU                  15,05             

Loppukilpailu erä 1
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,91              
2)   Urho Aho                         LempKiYU                  9,38              
3)   Einari Niemi                     LempKiYU                  11,92             
4)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  12,21             
5)   Kristian Järnström               LempKiYU                  15,05             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Urho Rajala                      LempKiYU                  11,64             
2)   Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  11,69             
3)   Matias Salomäki                  LempKiYU                  11,71             
4)   Valtteri Liimatta                LempKiYU                  11,82             
5)   Sisu Tanner                      ValkHa                    13,54             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Joona Pärssinen                                            9,33              
2)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  9,56              
3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  9,73              
4)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  9,75              
5)   Severi Suoniemi                  LempKiYU                  10,80             


T5 40m
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  10,25             
2)   Hilma Heino                      LempKiYU                  10,26             
3)   Nelli Laukkanen                  LempKiYU                  10,84             
4)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  11,39             
5)   Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  11,43             
6)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  12,28             
7)   Saana Aho                        LempKiYU                  12,28             
8)   Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  12,46             
9)   Venla Juhola                     LempKiYU                  12,61             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  10,25             
2)   Nelli Laukkanen                  LempKiYU                  10,84             
3)   Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  11,43             
4)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  12,28             
5)   Saana Aho                        LempKiYU                  12,28             

Loppukilpailu erä 2
1)   Hilma Heino                      LempKiYU                  10,26             
2)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  11,39             
3)   Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  12,46             
4)   Venla Juhola                     LempKiYU                  12,61             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Joona Pärssinen                                            13,13             
     13,13  

2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  12,82             
     12,82  

3)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  9,92              
     9,92   

4)   Sisu Tanner                      ValkHa                    9,27              
     9,27   

5)   Urho Aho                         LempKiYU                  8,59              
     8,59   

6)   Einari Niemi                     LempKiYU                  7,39              
     7,39   

7)   Urho Rajala                      LempKiYU                  5,68              
     5,68   

8)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  5,53              
     5,53   

9)   Severi Suoniemi                  LempKiYU                  4,98              
     4,98   

10)  Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  4,73              
     4,73   

11)  Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  4,56              
     4,56   

12)  Matias Salomäki                  LempKiYU                  4,32              
     4,32   

13)  Kristian Järnström               LempKiYU                  2,93              
     2,93   

     Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  DNS               
     Valtteri Liimatta                LempKiYU                  DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  8,87              
     8,87   

2)   Hilma Heino                      LempKiYU                  6,05              
     6,05   5,94   

3)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  6,05              
     6,05   4,94   

4)   Nelli Laukkanen                  LempKiYU                  5,73              
     5,73   

5)   Saana Aho                        LempKiYU                  4,74              
     4,74   

6)   Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  3,38              
     3,38   

7)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  3,00              
     3,00   

8)   Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  2,60              
     2,60   



P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  8,22              
2)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  8,33              
3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  8,43              
4)   Atte Hukkanen                    TampPy                    8,54              
5)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  8,56              


T6 40m
1)   Moona Pärssinen                  LempKiYU                  7,88              
2)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,22              
3)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  8,59              
4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,81              
5)   Varpu Kankaala                   LempKiYU                  9,05              
6)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  9,09              
7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  9,72              
8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,93              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,22              
2)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,81              
3)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  9,09              
4)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,93              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Moona Pärssinen                  LempKiYU                  7,88              
2)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  8,59              
3)   Varpu Kankaala                   LempKiYU                  9,05              
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  9,72              


P6 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  8,67              
     8,67   

2)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  7,97              
     7,97   

3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  7,67              
     7,67   

4)   Atte Hukkanen                    TampPy                    5,92              
     5,92   

5)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  4,99              
     4,99   



T6 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minea Järnström                  LempKiYU                  6,45              
     6,45   

2)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  5,86              
     5,86   

3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  5,85              
     5,85   

4)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  4,68              
     4,68   

5)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  4,23              
     4,23   

6)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  3,33              
     3,33   

     Varpu Kankaala                   LempKiYU                  DNS               


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,64              
2)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,52              
3)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  8,56              
4)   Joona Salo                       LempKiYU                  8,60              
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  8,61              
6)   Eemil Salomäki                   LempKiYU                  9,23              


T7 40m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,11              
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,09              
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  8,24              
4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,46              
5)   Lucia Rosendahl                  LempKiYU                  8,76              
6)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  9,18              
7)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  9,39              
8)   Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  9,91              
     Minja Kautto                     LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lucia Rosendahl                  LempKiYU                  8,76              
2)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  9,18              
3)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  9,39              
4)   Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  9,91              
     Minja Kautto                     LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,11              
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,09              
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  8,24              
4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,46              


P7 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  90                
     75     78     81     84     87     90     93     
     xo     o      xo     o      xo     xxo    xxx    

2)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  78                
     75     78     81     
     o      xxo    xxx    

     Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Eemil Salomäki                   LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Joona Salo                       LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Miska Mänty                      LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    



T7 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  100               
     75     78     84     87     90     93     95     100    102    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  84                
     75     78     84     87     
     xo     o      o      xxx    

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  75                
     75     78     
     xo     xxx    

     Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Lucia Rosendahl                  LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Minja Kautto                     LempKiYU                                    
     75     
     DNS    

     Senni Rantala                    LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    

     Veera Hakamo                     LempKiYU                  NH                
     75     
     xxx    



 

 

LiiteKoko
Ylituomarin_pöytäkirjat_13072017.pdf190.14 Kt