LeKi Yleisurheilun viikkokisojen tulokset 27.7.2017

Tälle kesälle epätyypillisesti viikkokisoissa paistoi aurinko ja oli lämmintä! Lämpimässä säässä urheilemisesta oli nauttimassa 120 kilpailijaa. Seuraavat kisat ovat viikon päästä ja kyseessä ovatkin seuran mestaruuskilpailut. Sinne lienee odotettavissa merkittävästi isompi osanottajajoukko kilpailemaan mestaruusmitaleista.

Seuraavassa tämänpäiväisten kisojen tulokset.

LeKi YU:n viikkokisa
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
27.07.2017

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    22,74             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  24,53             
3)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  25,17             
4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    27,87             
5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    36,84             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Neea Zins                        TampPy                    26,85             


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Matti Saunanen                   IkaalU                    7,68 +0,1          
     7,02   7,47   7,53   7,68   
     +0,1   +1,7   +0,1   +0,1   



N Kolmiloikka

P9 150m
Loppukilpailu
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  23,28             
2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  24,67             
3)   Axel Järvinen                    LempKiYU                  24,79             
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  25,06             
5)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  25,48             


T9 150m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  24,79             
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  26,41             
3)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  26,66             
4)   Elena Ikola                      LempKiYU                  26,93             
5)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  27,22             
6)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  27,64             
7)   Iiris Aho                        LempKiYU                  28,66             
8)   Saana Ahti                       LempKiYU                  28,77             
9)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  28,83             
10)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  30,05             

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  24,79             
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  26,41             
3)   Elena Ikola                      LempKiYU                  26,93             
4)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  27,22             
5)   Iiris Aho                        LempKiYU                  28,66             

Loppukilpailu erä 2
1)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  26,66             
2)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  27,64             
3)   Saana Ahti                       LempKiYU                  28,77             
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  28,83             
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  30,05             


P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  15,43             
     14,11  15,43  x      15,43  

2)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  15,11             
     13,71  12,35  13,20  15,11  

3)   Axel Järvinen                    LempKiYU                  12,43             
     12,43  x      x      10,70  

4)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  12,21             
     x      11,42  11,32  12,21  

5)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  11,62             
     10,86  10,43  11,62  11,54  



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  13,62             
     11,72  10,88  13,62  11,93  

2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  12,93             
     7,68   8,71   12,93  10,62  

3)   Elena Ikola                      LempKiYU                  12,54             
     x      11,89  12,54  12,35  

4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  11,49             
     8,57   11,49  8,53   x      

5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  9,24              
     9,24   x      8,59   8,13   

6)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  8,41              
     5,95   4,00   8,41   8,02   

7)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,90              
     7,90   x      x      6,30   

8)   Helmi Lehtinen                   UrjU                      7,58              
     7,29   7,58   6,80   7,37   

9)   Saana Ahti                       LempKiYU                  7,28              
     6,21   5,83   7,28   4,57   

     Aino Aalto                       LempKiYU                  DNS               


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  18,18             
     16,02  14,61  15,46  18,18  

2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  17,11             
     16,59  13,82  11,69  17,11  

3)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  14,43             
     14,43  13,12  11,99  13,82  

4)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  12,94             
     10,15  12,33  12,94  12,46  

5)   Axel Järvinen                    LempKiYU                  10,54             
     10,12  x      10,54  x      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  12,97             
     12,48  12,97  12,72  12,37  

2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  12,64             
     11,36  10,97  12,64  10,65  

3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,28              
     8,55   9,28   7,49   9,13   

4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  8,60              
     8,60   7,12   x      7,51   

5)   Elena Ikola                      LempKiYU                  8,57              
     8,57   7,85   6,42   6,45   

6)   Helmi Lehtinen                   UrjU                      8,45              
     7,23   6,61   8,45   7,07   

7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  6,87              
     6,70   5,25   5,93   6,87   

8)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  6,87              
     5,15   6,87   3,96   4,79   

9)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  6,64              
     6,64   6,12   5,47   5,74   

10)  Saana Ahti                       LempKiYU                  5,73              
     5,39   4,95   5,73   5,05   



P11 150m
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  22,92             
2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  23,44             
3)   Eero Ranta                       LempKiYU                  23,86             
4)   Alvar Olander                    LempKiYU                  23,95             
5)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  24,00             
6)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  24,17             
7)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  24,29             
8)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  24,32             
9)   Samuel Ruohonen                  TampU                     24,60             
10)  Toivo Lehtinen                   UrjU                      25,41             
11)  Eemeli Ruuti                     LempKiYU                  25,79             
12)  Juho Rantala                     LempKiYU                  26,94             
     Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Alvar Olander                    LempKiYU                  23,95             
2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  24,00             
3)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  24,17             
4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     24,60             
5)   Toivo Lehtinen                   UrjU                      25,41             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  23,44             
2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  24,29             
3)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  24,32             
4)   Eemeli Ruuti                     LempKiYU                  25,79             

Loppukilpailu erä 3
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  22,92             
2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  23,86             
3)   Juho Rantala                     LempKiYU                  26,94             
     Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  DNS               


T11 150m
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  23,48             
2)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  23,79             
3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  23,80             
4)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  23,81             
5)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  24,78             
6)   Viivi Komu                       LempKiYU                  26,02             
7)   Veera Rantala                    LempKiYU                  27,26             

Loppukilpailu erä 1
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  23,48             
2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  23,81             
3)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  24,78             
4)   Veera Rantala                    LempKiYU                  27,26             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  23,79             
2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  23,80             
3)   Viivi Komu                       LempKiYU                  26,02             


P11 60m aidat
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  11,10             
2)   Toivo Lehtinen                   UrjU                      11,54             
3)   Eero Ranta                       LempKiYU                  11,79             
4)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  12,10             
5)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  12,38             
6)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  12,76             
7)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  13,33             
8)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  15,80             

Loppukilpailu erä 1
1)   Toivo Lehtinen                   UrjU                      11,54             
2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  11,79             
3)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  12,10             
4)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  12,76             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  11,10             
2)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  12,38             
3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  13,33             
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  15,80             


T11 60m aidat
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 10,99             
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  11,15             
3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  11,71             
4)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  12,20             
5)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  13,28             
6)   Viivi Komu                       LempKiYU                  13,55             
7)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  13,56             
8)   Veera Rantala                    LempKiYU                  13,77             

Loppukilpailu erä 1
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  11,15             
2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  12,20             
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  13,56             
4)   Veera Rantala                    LempKiYU                  13,77             

Loppukilpailu erä 2
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 10,99             
2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  11,71             
3)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  13,28             
4)   Viivi Komu                       LempKiYU                  13,55             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Toivo Lehtinen                   UrjU                      128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Pietu Penttilä                   LempKiYU                  125               
     105    110    115    120    125    128    
     o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Samuel Ruohonen                  TampU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

5)   Leo Lämsä                        LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Eero Ranta                       LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     xo     o      o      xxo    o      xxx    

7)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Eemeli Ruuti                     LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Alvar Olander                    LempKiYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xxx    

10)  Aapo Närhi                       LempKiYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxo    xxx    

11)  Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  100               
     95     100    105    
     xxo    o      xxx    

11)  Juho Rantala                     LempKiYU                  100               
     95     100    105    
     xxo    o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     xo     o      o      xxo    xo     o      xxx    

2)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Veera Rantala                    LempKiYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Viivi Komu                       LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     xo     xxx    

8)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

     Tiia Alanen                      LempKiYU                                    
     90     
     DNS    



P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  30,64             
2)   Eetu Komu                        LempKiYU                  32,07             
3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  34,02             
     Luukas Janatuinen                LempKiYU                  DNS               
     Roni Rämä                        LahdA                     DNS               


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Veera Alanen                     LempKiYU                  30,91             
2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  30,96             
3)   Elli Kalela                      LempKiYU                  31,52             
4)   Sofia Mikkonen                   LempKiYU                  32,03             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  12,65             
2)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  13,44             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  11,82             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  4,64 -0,1          
     4,64   
     -0,1   

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  3,86 -0,4          
     3,86   
     -0,4   

3)   Eetu Komu                        LempKiYU                  3,59 -1,5          
     3,59   
     -1,5   

4)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  3,33 +0,0          
     3,33   
     +0,0   

5)   Luukas Janatuinen                LempKiYU                  3,20 +0,1          
     3,20   
     +0,1   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Alanen                     LempKiYU                  4,31 -0,6          
     4,07   4,10   4,31   4,14   
     -0,4   +0,0   -0,6   -2,0   

2)   Elli Kalela                      LempKiYU                  3,99 +0,9          
     3,44   3,99   3,96   3,51   
     -1,2   +0,9   -1,0   -0,8   

3)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  3,90 -1,8          
     3,73   3,78   3,90   3,83   
     -1,1   +2,0   -1,8   -1,5   

4)   Sofia Mikkonen                   LempKiYU                  3,88 -1,8          
     3,62   3,87   3,88   3,76   
     -0,8   +0,0   -1,8   -2,1   



P15 300m

T15 300m
Loppukilpailu
1)   Emilia Kilpinen                  LempKiYU                  46,64             
2)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  47,79             
3)   Emma Ranta                       LempKiYU                  54,14             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Emilia Kilpinen                  LempKiYU                  13,43             
2)   Siiri Mäkilä                     TammRy                    13,70             
3)   Hanna Laitila                    YlöjU                     15,20             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  15,66             
2)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    15,80             
     Roni Rämä                        LahdA                     DNS               
     Roope Rämä                       LahdA                     DNS               


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  11,99 +1,4          
     11,28  11,66  11,70  11,99  
     +1,4   +1,5   +1,8   +1,4   

2)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    10,11 +1,3          
     9,60   9,96   10,11  9,72   
     +1,0   +0,9   +1,3   +0,0   

     Roni Rämä                        LahdA                     DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emilia Kilpinen                  LempKiYU                  9,67 +1,2          
     9,45   9,35   9,67   9,30   
     +2,2   +1,2   +1,2   -0,1   

2)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  8,59 +1,2          
     8,18   x      8,59   7,38   
     +1,5          +1,2   +0,1   

Seurakisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
27.07.2017

P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  2,09              
     2,09   1,94   
                   

2)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  2,09              
     2,09   1,82   
                   

3)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  1,91              
     1,91   1,79   
                   

4)   Urho Aho                         LempKiYU                  1,91              
     1,91   1,64   
                   

5)   Jori Jauhiainen                  LempKiYU                  1,89              
     1,89   
            

6)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  1,88              
     1,88   
            

7)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  1,79              
     1,79   
            

8)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  1,66              
     1,66   
            

9)   Aarni Jokinen                    LempKiYU                  1,49              
     1,49   
            

10)  Urho Rajala                      LempKiYU                  1,43              
     1,43   
            

11)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  1,32              
     1,32   
            

12)  Valtteri Liimatta                LempKiYU                  1,24              
     1,24   
            

13)  Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  1,14              
     1,14   
            

14)  Sisu Tanner                      ValkHa                    0,82              
     0,82   
            

     Einari Niemi                     LempKiYU                  DNS               
     Kristian Järnström               LempKiYU                  DNS               
     Severi Suoniemi                  LempKiYU                  DNS               


T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilma Heino                      LempKiYU                  2,14              
     2,14   
            

2)   Salla Ahti                       LempKiYU                  1,82              
     1,82   
            

3)   Enni Ridanpää                    LempKiYU                  1,80              
     1,80   
            

4)   Aino Ahti                        LempKiYU                  1,76              
     1,76   
            

5)   Ulla Välimäki                    LempKiYU                  1,75              
     1,75   
            

6)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  1,61              
     1,61   1,59   
                   

7)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  1,61              
     1,61   1,52   
                   

8)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  1,19              
     1,19   
            



P6 40m
Loppukilpailu
1)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  8,38              
2)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  8,40              
3)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  8,80              
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  9,03              
5)   Valtteri Liimatta                LempKiYU                  15,57             


T6 40m
1)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 7,82              
2)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,03              
3)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  8,14              
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,43              
5)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,57              
6)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  8,60              
7)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  8,86              
8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,16              
9)   Anni Marttila                    LempKiYU                  9,54              
10)  Petra Reponen                    LempKiYU                  10,22             
11)  Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  11,45             

Loppukilpailu erä 1
1)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,03              
2)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,43              
3)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  8,86              
4)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,16              
5)   Petra Reponen                    LempKiYU                  10,22             
6)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  11,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 7,82              
2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  8,14              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,57              
4)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  8,60              
5)   Anni Marttila                    LempKiYU                  9,54              


P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  16,11             
     16,11  

2)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  13,62             
     13,62  

3)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  13,61             
     13,61  

4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  8,13              
     8,13   

5)   Aamos Paavola                    LempKiYU                  5,87              
     5,87   



T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  12,56             
     12,56  

2)   Isla Juselius                    HämeenlTa                 12,50             
     12,50  

3)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,57             
     10,57  

4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  10,56             
     10,56  

5)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  8,64              
     8,64   

6)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,60              
     8,60   

7)   Hertta Rantanen                  LempKiYU                  7,47              
     7,47   

8)   Anni Marttila                    LempKiYU                  6,95              
     6,95   

9)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  6,35              
     6,35   

10)  Petra Reponen                    LempKiYU                  5,28              
     5,28   



P7 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  10,99             
2)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  12,10             
3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  12,30             
4)   Joona Salo                       LempKiYU                  12,49             
5)   Miska Mänty                      LempKiYU                  12,50             


T7 60m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  10,49             
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  11,37             
3)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  11,54             
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  11,64             
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  11,75             
6)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  11,89             
7)   Silja Malmsten                   HämeenlTa                 12,09             
8)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  12,17             
9)   Lidia Karislahti                 LempKiYU                  12,66             
10)  Heta Paavola                     LempKiYU                  13,13             
11)  Veera Hakamo                     LempKiYU                  13,18             
12)  Eerika Kuisma                    LempKiYU                  13,53             
13)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  13,53             
14)  Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  14,24             

Loppukilpailu erä 1
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  10,49             
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  11,37             
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  11,64             
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  11,75             
5)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  12,17             
6)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  13,53             
7)   Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  14,24             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  11,54             
2)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  11,89             
3)   Silja Malmsten                   HämeenlTa                 12,09             
4)   Lidia Karislahti                 LempKiYU                  12,66             
5)   Heta Paavola                     LempKiYU                  13,13             
6)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  13,18             
7)   Eerika Kuisma                    LempKiYU                  13,53             


P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  10,00             
     10,00  

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,32              
     9,32   

3)   Joona Salo                       LempKiYU                  8,04              
     8,04   

4)   Miska Mänty                      LempKiYU                  5,73              
     5,73   

5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  4,18              
     4,18   



T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  10,75             
     10,75  

2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,86              
     9,86   

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  9,58              
     9,58   

4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  6,44              
     6,44   

5)   Eerika Kuisma                    LempKiYU                  5,04              
     5,04   

6)   Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  4,91              
     4,91   

7)   Lidia Karislahti                 LempKiYU                  4,83              
     4,83   

8)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  4,79              
     4,79   

9)   Senni Rantala                    LempKiYU                  4,67              
     4,67   

10)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  4,36              
     4,36   

11)  Siri Ridanpää                    LempKiYU                  4,27              
     4,27   

12)  Silja Malmsten                   HämeenlTa                 4,03              
     4,03   

13)  Minja Kautto                     LempKiYU                  3,30              
     3,30