Hippokisojen tulokset 10.9.2019

Kiitos kaikille kisailijoille ja huoltajille!

Ihan pienimmillä ei ollut ajanottoa, vaan heidän kohdallaan uskotaan ja toivotaan juoksemisen ilon olevan se paras palkinto (mitalin ja pillimehun lisäksi) osallistumisesta. Kiva, kun olitte mukana!

Tässä Hippokisojen tulokset:

Osuuspankin Hippo-kisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
10.09.2019
P3 40m
     Nooa Salin                                                                   
     Justus Saari                                                                 
     Felix Rosenberg                                                              
     Max Berger                                                                   
     Joel Palm                                                                    
     Toivo Viheriäkoski                                                           
     Samuel Ahti                                                                  
     Rene Pyykkö                                                                  
     Jaakko Uusinoka                                                              
     Eelis Ekmark                                                                 
     Väinö Koskinen                                                               
     Luka Salminen                                                                
     Onni Varpukari                                                               
     Fabian Järnström                                                             
     Aatos Virtanen                                                               
     Eemil Tulimäki                                                               
     Miika Huuki                                                                  
     Niklas Eskola                                                                
     Niila Vehniäinen                                                             
     Aapeli Niemi                                                                 
     Iivo Aho                                                                     
     Alvari Koivula                                                               
     Onni Vuoksi                                                                  
     Oliver Heikkilä                                                              
     Jesse Hietaranta                                                             
     Samuel Karislahti                                                            
     Elias Kemppainen                                                             
     Maunu Matswetu                                                               
     Manu Pyykkö                                                                  
     Konsta Toivola                                                               
     Kimi Kärkkäinen                                                              
     Lore Brandt                                                                  
     Sulo Malkamäki                                                               
     Max Malinen                                                                  
     Manu Holm                        ToijVau                                     


T3 40m
     Kerttu Hakala                                                                
     Tilda Syrjälä                                                                
     Kira Rautio                                                                  
     Anni Hyvärinen                                                               
     Anni Ahti                                                                    
     Miisa Mäenpää                                                                
     Hilja Vanhatalo                                                              
     Minea Härkönen                                                               
     Viola Siltanen                                                               
     Alexa Rosenberg                                                              
     Taika Smolander                                                              
     Ellen Ahoranta                                                               
     Emilia Lehtinen                                                              
     Louna Kärkkäinen                                                             
     Lilja Heikkilä                                                               
     Inna Toivanen                                                                
     Inka Väylä                                                                   
     Eveliina Lehikoinen                                                          
     Miisa Ratinen                                                                
     Ronja Blom                                                                   
     Aino Ojala                       UrjU                                        
     Elma Boumaraf                                                                
     Neela Vänskä                                                                 
     Iida Ylikoski                                                                
                                                      

P5 40m
1)   Eino Vanhatalo                                             9,03              
2)   Eliel Hellgren                                             9,82              
3)   Iivo Annala                                                10,02             
4)   Matias Toivola                   LempKiYU                  10,09             
5)   Kristian Järnström               LempKiYU                  10,27             
6)   Vilho Haapavaara                                           10,29             
7)   Topi Palm                                                  10,38             
8)   Otto Koskinen                                              10,50             
9)   Akusti Koivula                                             10,63             
10)  Joe Okero                                                  10,68             
11)  Lenni Vesanen                    LempKiYU                  10,68             
12)  Jare Liukonen                                              10,90             
13)  Sisu Pyykkö                                                10,93             
14)  Sameli Aho                                                 11,00             
15)  Jaakko Kalevo                                              11,01             
16)  Manu Lehtonen                                              11,11             
17)  Niko Rantala                                               11,12             
18)  Erik Lähde                                                 11,27             
19)  Niilo Härkönen                                             11,29             
20)  Aapo Kaitamo                                               11,33             
21)  Jarkko Kyrölä                    LempKiYU                  11,77             
22)  Rene Brandt                                                11,87             
23)  Harri Knuuti                                               11,90             
24)  Konsta Penttilä                                            12,45             
25)  Elias Lehikoinen                                           12,65             
26)  Jaakko Heikkilä                                            12,66             
27)  Joona Vuorenmaa                                            13,74             
28)  Sami Kaivola                                               13,80             
29)  Joel Pärmäkoski                                            13,88             
30)  Milo Malinen                                               15,15             
31)  Tuomas Kankare                                             16,31             
     Joona Vänskä                                               DNS               
     Joona Niinimäki                                            DNS               
     Luukas Tuovinen                                            DNS               
     Akseli Tulimäki                                            DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Eliel Hellgren                                             9,82              
2)   Vilho Haapavaara                                           10,29             
3)   Topi Palm                                                  10,38             
4)   Lenni Vesanen                    LempKiYU                  10,68             
5)   Jare Liukonen                                              10,90             
6)   Sami Kaivola                                               13,80             
7)   Milo Malinen                                               15,15             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Akusti Koivula                                             10,63             
2)   Joe Okero                                                  10,68             
3)   Sameli Aho                                                 11,00             
4)   Jarkko Kyrölä                    LempKiYU                  11,77             
5)   Rene Brandt                                                11,87             
6)   Joona Vuorenmaa                                            13,74             
     Joona Niinimäki                                            DNS               
     Joona Vänskä                                               DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1
1)   Iivo Annala                                                10,02             
2)   Matias Toivola                   LempKiYU                  10,09             
3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  10,27             
4)   Otto Koskinen                                              10,50             
5)   Niko Rantala                                               11,12             
6)   Harri Knuuti                                               11,90             
7)   Joel Pärmäkoski                                            13,88             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,2
1)   Eino Vanhatalo                                             9,03              
2)   Jaakko Kalevo                                              11,01             
3)   Manu Lehtonen                                              11,11             
4)   Erik Lähde                                                 11,27             
5)   Aapo Kaitamo                                               11,33             
6)   Konsta Penttilä                                            12,45             
7)   Jaakko Heikkilä                                            12,66             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,4
1)   Sisu Pyykkö                                                10,93             
2)   Niilo Härkönen                                             11,29             
3)   Elias Lehikoinen                                           12,65             
4)   Tuomas Kankare                                             16,31             
     Akseli Tulimäki                                            DNS               
     Luukas Tuovinen                                            DNS               


T5 40m
1)   Saimi Palmroth                                             9,35              
2)   Venla Käpylä                                               9,41              
3)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  9,59              
4)   Aura Kivistö                                               9,60              
5)   Sylvi Palmroth                                             9,74              
6)   Aino Viheriäkoski                                          9,87              
7)   Iina Saarinen                                              9,89              
8)   Aurora Virtanen                                            9,96              
9)   Linnea Virtanen                                            10,07             
10)  Sara Hietaniemi                                            10,32             
11)  Ninni Lehtinen                                             10,46             
12)  Inari Virtanen                                             10,46             
13)  Nella Nieminen                                             10,49             
14)  Anastasia Toikka                                           10,52             
15)  Nea Lehtinen                                               10,69             
16)  Minea Eskola                                               10,77             
17)  Melinda Dokani                                             10,83             
18)  Aino Kela                                                  11,05             
19)  Selma Eleinen                                              11,12             
20)  Elsa Reinola                                               11,20             
21)  Bea Lehtola                                                11,24             
22)  Onerva Mäkinen                                             11,24             
23)  Armi Saarimäki                                             11,31             
24)  Ava Viljanen                                               11,44             
25)  Roosa Tienaho                                              11,47             
26)  Neea Lakanen                                               11,82             
27)  Fanny Koskinen                                             11,83             
28)  Suri Lizana                                                11,88             
29)  Nella Käpylä                                               11,92             
30)  Anni Henttonen                                             12,04             
31)  Sofia Kyllönen                                             12,23             
32)  Amanda Plumberg                                            12,33             
33)  Elli Ravantti                                              12,43             
34)  Mila Vajaranta                                             12,45             
35)  Enni Penttilä                                              12,49             
36)  Jade Paahtio                     LempKiYU                  12,50             
37)  Hilla Hämäläinen                                           12,66             
38)  Roosa Koikkalainen                                         12,73             
39)  Mette Lehtola                                              12,85             
40)  Noora Eloranta                                             12,86             
41)  Fiona Järnström                  LempKiYU                  13,14             
42)  Juulia Kyllönen                                            13,23             
43)  Fanni Tuokkola                                             13,46             
44)  Linnea Heikkilä                                            13,62             
45)  Mila Asikainen                                             13,73             
46)  Pihla Majamäki                   ViialVa                   13,79             
47)  Mette Blom                                                 14,53             
48)  Auni-Maari Kärki                                           15,58             
49)  Nanna Matintupa                                            17,33             
50)  Saana Uusinoka                                             23,93             
51)  Stella Pasanen                                             41,48             
     Eevi Viili                                                 DNS               
     Isla Ekmark                                                DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Aurora Virtanen                                            9,96              
2)   Sara Hietaniemi                                            10,32             
3)   Nea Lehtinen                                               10,69             
4)   Suri Lizana                                                11,88             
5)   Sofia Kyllönen                                             12,23             
6)   Mila Vajaranta                                             12,45             
7)   Juulia Kyllönen                                            13,23             
8)   Fanni Tuokkola                                             13,46             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Inari Virtanen                                             10,46             
2)   Onerva Mäkinen                                             11,24             
3)   Roosa Tienaho                                              11,47             
4)   Nella Käpylä                                               11,92             
5)   Anni Henttonen                                             12,04             
6)   Hilla Hämäläinen                                           12,66             
7)   Roosa Koikkalainen                                         12,73             
8)   Mette Lehtola                                              12,85             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,2
1)   Venla Käpylä                                               9,41              
2)   Aura Kivistö                                               9,60              
3)   Nella Nieminen                                             10,49             
4)   Minea Eskola                                               10,77             
5)   Selma Eleinen                                              11,12             
6)   Neea Lakanen                                               11,82             
7)   Amanda Plumberg                                            12,33             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,3
1)   Aino Viheriäkoski                                          9,87              
2)   Ninni Lehtinen                                             10,46             
3)   Fanny Koskinen                                             11,83             
4)   Elli Ravantti                                              12,43             
5)   Linnea Heikkilä                                            13,62             
6)   Nanna Matintupa                                            17,33             
7)   Stella Pasanen                                             41,48             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: -0,5
1)   Saimi Palmroth                                             9,35              
2)   Linnea Virtanen                                            10,07             
3)   Anastasia Toikka                                           10,52             
4)   Ava Viljanen                                               11,44             
5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  13,14             
6)   Mila Asikainen                                             13,73             
7)   Auni-Maari Kärki                                           15,58             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +0,2
1)   Sylvi Palmroth                                             9,74              
2)   Iina Saarinen                                              9,89              
3)   Melinda Dokani                                             10,83             
4)   Bea Lehtola                                                11,24             
5)   Armi Saarimäki                                             11,31             
6)   Enni Penttilä                                              12,49             
7)   Pihla Majamäki                   ViialVa                   13,79             
     Eevi Viili                                                 DNS               

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: -0,5
1)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  9,59              
2)   Aino Kela                                                  11,05             
3)   Elsa Reinola                                               11,20             
4)   Jade Paahtio                     LempKiYU                  12,50             
5)   Noora Eloranta                                             12,86             
6)   Mette Blom                                                 14,53             
7)   Saana Uusinoka                                             23,93             
     Isla Ekmark                                                DNS               


P7 40m
1)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  7,73              
2)   Aapo Vanhatalo                                             7,76              
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,84              
4)   Vilho Pyykkö                     LempKiYU                  7,99              
5)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  8,02              
6)   Aleksi Kela                                                8,04              
7)   Jasper Ratinen                                             8,07              
8)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  8,13              
9)   Antto Kautto                                               8,14              
10)  Aksu Kivistö                                               8,16              
11)  Jarno Kyrölä                     LempKiYU                  8,35              
12)  Väinö Simonen                                              8,55              
13)  Niklas Virtanen                                            8,56              
14)  Rasmus Viskari                                             8,72              
15)  Jimi Kalevo                                                8,78              
16)  Akseli Salmijärvi                                          8,79              
17)  Oskari Tani                      LempKiYU                  8,83              
18)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  8,83              
19)  Onni Viheriäkoski                                          8,83              
20)  Leo Okero                                                  8,84              
21)  Niklas Karislahti                LempKiYU                  8,86              
22)  Niilo Reko                       LempKiYU                  8,87              
23)  Santtu Ahoranta                                            8,90              
24)  Samuli Tervo                     LempKiYU                  8,95              
25)  Arttu Ylilehto                                             8,99              
26)  Lenni Tuokkola                                             9,01              
27)  Kasper Aho                                                 9,13              
28)  Oiva Ojala                       UrjU                      9,49              
29)  Tatu Vajaranta                                             9,53              
30)  Oiva Länsirinne                                            10,29             
31)  Elmo Tynys                                                 10,61             
     Aslak Ylikoski                                             DNS               
     Elias Ylikoski                                             DNS               
     Onni Hatvala                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Aapo Vanhatalo                                             7,76              
2)   Aleksi Kela                                                8,04              
3)   Aksu Kivistö                                               8,16              
4)   Rasmus Viskari                                             8,72              
5)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  8,83              
6)   Onni Viheriäkoski                                          8,83              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Vilho Pyykkö                     LempKiYU                  7,99              
2)   Jasper Ratinen                                             8,07              
3)   Jarno Kyrölä                     LempKiYU                  8,35              
4)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  8,86              
5)   Niilo Reko                       LempKiYU                  8,87              
6)   Kasper Aho                                                 9,13              
7)   Elmo Tynys                                                 10,61             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,3
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  8,02              
2)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  8,13              
3)   Jimi Kalevo                                                8,78              
4)   Arttu Ylilehto                                             8,99              
5)   Lenni Tuokkola                                             9,01              
6)   Oiva Ojala                       UrjU                      9,49              
     Aslak Ylikoski                                             DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,4
1)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  7,73              
2)   Väinö Simonen                                              8,55              
3)   Niklas Virtanen                                            8,56              
4)   Oskari Tani                      LempKiYU                  8,83              
5)   Leo Okero                                                  8,84              
     Elias Ylikoski                                             DNS               
     Onni Hatvala                                               DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,3
1)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,84              
2)   Antto Kautto                                               8,14              
3)   Akseli Salmijärvi                                          8,79              
4)   Santtu Ahoranta                                            8,90              
5)   Samuli Tervo                     LempKiYU                  8,95              
6)   Tatu Vajaranta                                             9,53              
7)   Oiva Länsirinne                                            10,29             


T7 40m
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,75              
2)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   8,05              
3)   Senni Palmroth                                             8,10              
4)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  8,20              
5)   Saara Korhonen                                             8,27              
6)   Alisa Penttilä                                             8,28              
7)   Aino Ahti                        LempKiYU                  8,32              
8)   Aina-Fiona Nikulainen                                      8,36              
9)   Jenna Helin                      LempKiYU                  8,47              
10)  Annika Tani                      LempKiYU                  8,49              
11)  Hilla Knuuti                     LempKiYU                  8,51              
12)  Saana Annala                                               8,55              
13)  Hilda Haapavaara                                           8,84              
14)  Meimi Virtanen                                             8,86              
15)  Olivia Pamppunen                                           9,10              
16)  Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  9,16              
17)  Sofia Hietaniemi                                           9,18              
18)  Emma Hyvärinen                                             9,25              
19)  Anna Myllynen                                              9,29              
20)  Minea Mäkinen                                              9,29              
21)  Vilma Kemppainen                                           9,32              
22)  Neela Malkamäki                                            9,35              
23)  Pihla Kärkkäinen                                           9,49              
24)  Aino Penttilä                                              9,50              
25)  Alina Lähde                      LempKiYU                  9,51              
26)  Nella Koskinen                                             9,60              
27)  Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  9,61              
28)  Eevi Asikainen                                             9,64              
29)  Taika Syrjälä                    LempKiYU                  9,67              
30)  Matilda Uusi-Rauva               LempKiYU                  9,69              
31)  Amalia Mäkinen                                             9,90              
32)  Saga Salin                                                 10,13             
33)  Venla Juhola                                               10,16             
34)  Pihla Härkönen                                             10,55             
35)  Isla Ylikulju                                              12,00             
     Emma Sundström                                             DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Saara Korhonen                                             8,27              
2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  8,32              
3)   Annika Tani                      LempKiYU                  8,49              
4)   Nella Koskinen                                             9,60              
5)   Matilda Uusi-Rauva               LempKiYU                  9,69              
6)   Amalia Mäkinen                                             9,90              
7)   Saga Salin                                                 10,13             
     Emma Sundström                                             DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  8,20              
2)   Aina-Fiona Nikulainen                                      8,36              
3)   Emma Hyvärinen                                             9,25              
4)   Minea Mäkinen                                              9,29              
5)   Vilma Kemppainen                                           9,32              
6)   Neela Malkamäki                                            9,35              
7)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  9,61              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,4
1)   Alisa Penttilä                                             8,28              
2)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  8,51              
3)   Hilda Haapavaara                                           8,84              
4)   Sofia Hietaniemi                                           9,18              
5)   Pihla Kärkkäinen                                           9,49              
6)   Alina Lähde                      LempKiYU                  9,51              
7)   Pihla Härkönen                                             10,55             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,0
1)   Meimi Virtanen                                             8,86              
2)   Olivia Pamppunen                                           9,10              
3)   Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  9,16              
4)   Anna Myllynen                                              9,29              
5)   Eevi Asikainen                                             9,64              
6)   Taika Syrjälä                    LempKiYU                  9,67              
7)   Venla Juhola                                               10,16             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,1
1)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   7,75              
2)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   8,05              
3)   Senni Palmroth                                             8,10              
4)   Jenna Helin                      LempKiYU                  8,47              
5)   Saana Annala                                               8,55              
6)   Aino Penttilä                                              9,50              
7)   Isla Ylikulju                                              12,00             


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  24,40             
     24,40  

2)   Onni Viheriäkoski                                          16,99             
     16,99  

3)   Antto Kautto                                               16,28             
     16,28  

4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  15,53             
     15,53  

5)   Niilo Reko                       LempKiYU                  14,88             
     14,88  

6)   Aleksi Kela                                                14,71             
     14,71  

7)   Lenni Tuokkola                                             14,06             
     14,06  

8)   Jasper Ratinen                                             14,00             
     14,00  

9)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  13,70             
     13,70  

10)  Jimi Kalevo                                                13,46             
     13,46  

11)  Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  13,30             
     13,30  

12)  Oskari Tani                      LempKiYU                  12,90             
     12,90  

13)  Olli Riikonen                    LempKiYU                  12,33             
     12,33  

14)  Väinö Simonen                                              12,32             
     12,32  

15)  Kasper Aho                                                 11,82             
     11,82  

16)  Vilho Pyykkö                     LempKiYU                  11,71             
     11,71  

17)  Arttu Ylilehto                                             11,68             
     11,68  

18)  Aksu Kivistö                                               11,39             
     11,39  

19)  Rasmus Viskari                                             10,64             
     10,64  

20)  Leo Okero                                                  10,52             
     10,52  

21)  Akseli Salmijärvi                                          9,89              
     9,89   

22)  Oiva Ojala                       UrjU                      9,66              
     9,66   

23)  Tatu Vajaranta                                             9,38              
     9,38   

24)  Samuli Tervo                     LempKiYU                  8,73              
     8,73   

25)  Jarno Kyrölä                     LempKiYU                  8,66              
     8,66   

26)  Oiva Länsirinne                                            8,23              
     8,23   

27)  Elmo Tynys                                                 8,06              
     8,06   

28)  Niklas Karislahti                LempKiYU                  8,04              
     8,04   

     Aapo Vanhatalo                                             DNS               
     Aslak Ylikoski                                             DNS               
     Elias Ylikoski                                             DNS               
     Onni Hatvala                                               DNS               
     Santtu Ahoranta                                            DNS               


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Saara Korhonen                                             14,10             
     14,10  

2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  13,77             
     13,77  

3)   Tilda Lahdenmäki                 ViialVa                   13,52             
     13,52  

4)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   13,20             
     13,20  

5)   Aina-Fiona Nikulainen                                      12,61             
     12,61  

6)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  9,65              
     9,65   

7)   Sofia Hietaniemi                                           9,34              
     9,34   

8)   Taika Syrjälä                    LempKiYU                  9,10              
     9,10   

9)   Senni Palmroth                                             8,96              
     8,96   

10)  Minea Mäkinen                                              8,88              
     8,88   

11)  Neela Malkamäki                                            8,59              
     8,59   

12)  Isla Ylikulju                                              8,51              
     8,51   

13)  Alisa Penttilä                                             8,41              
     8,41   

14)  Nella Koskinen                                             8,11              
     8,11   

15)  Eevi Asikainen                                             8,02              
     8,02   

16)  Saana Annala                                               7,90              
     7,90   

17)  Vilma Kemppainen                                           7,64              
     7,64   

18)  Emma Hyvärinen                                             7,62              
     7,62   

18)  Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  7,62              
     7,62   

20)  Matilda Uusi-Rauva               LempKiYU                  6,92              
     6,92   

21)  Meimi Virtanen                                             6,78              
     6,78   

22)  Olivia Pamppunen                                           6,74              
     6,74   

23)  Jenna Helin                      LempKiYU                  6,72              
     6,72   

24)  Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  6,48              
     6,48   

25)  Aino Penttilä                                              6,31              
     6,31   

26)  Pihla Kärkkäinen                                           6,01              
     6,01   

27)  Anna Myllynen                                              5,87              
     5,87   

28)  Annika Tani                      LempKiYU                  5,78              
     5,78   

29)  Venla Juhola                                               5,76              
     5,76   

30)  Hilda Haapavaara                                           5,65              
     5,65   

31)  Pihla Härkönen                                             5,58              
     5,58   

32)  Alina Lähde                      LempKiYU                  5,30              
     5,30   

33)  Saga Salin                                                 4,70              
     4,70   

     Emma Sundström                                             DNS               
     Hilla Knuuti                     LempKiYU                  DNS               


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  6,79              
2)   Aleksi Ahoranta                                            7,56              
3)   Lauri Koikkalainen               LempKiYU                  7,65              
4)   Paavo Annala                                               7,77              
5)   Lassi Ratinen                                              8,08              
6)   Verneri Koivula                                            8,19              
7)   Eemeli Koski                                               8,75              
8)   Valto Malkamäki                                            8,90              


T9 40m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  6,71              
2)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,27              
3)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,28              
4)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,35              
5)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,35              
6)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  7,37              
7)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,43              
8)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,48              
9)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,48              
10)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,67              
11)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  7,68              
12)  Senni Rantala                    LempKiYU                  7,69              
13)  Milja Mäkinen                                              7,86              
14)  Minea Järnström                  LempKiYU                  7,90              
15)  Joanna Mäkinen                                             7,94              
16)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  8,05              
17)  Hilma Niemi                      ViialVa                   8,09              
18)  Aava Lehtola                                               8,60              
19)  Minja Rantala                    LempKiYU                  8,96              
20)  Aava Mäntysalo                                             9,03              
21)  Siiri Blom                                                 9,05              
22)  Helmi Hämäläinen                                           9,32              
23)  Aada Viili                                                 9,88              
     Saimi Utriainen                                            DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  6,71              
2)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  7,37              
3)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,48              
4)   Joanna Mäkinen                                             7,94              
5)   Minja Rantala                    LempKiYU                  8,96              
6)   Aava Mäntysalo                                             9,03              
7)   Siiri Blom                                                 9,05              
8)   Helmi Hämäläinen                                           9,32              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,27              
2)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,43              
3)   Milja Mäkinen                                              7,86              
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  7,90              
5)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  8,05              
6)   Hilma Niemi                      ViialVa                   8,09              
7)   Aada Viili                                                 9,88              
     Saimi Utriainen                                            DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,1
1)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,28              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,35              
3)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,35              
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,48              
5)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   7,67              
6)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  7,68              
7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,69              
8)   Aava Lehtola                                               8,60              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,46              
     3,29   3,31   x      3,46   
                                 

2)   Paavo Annala                                               3,17              
     3,05   3,15   3,17   3,08   
                                 

3)   Lassi Ratinen                                              2,79              
     2,79   2,49   2,57   x      
                                 

4)   Aleksi Ahoranta                                            2,65              
     2,65   2,54   2,50   2,45   
                                 

5)   Eemeli Koski                                               2,31              
     2,31   1,50   x      2,14   
                                 

     Valto Malkamäki                                            DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  4,08              
     3,93   3,98   4,08   
                          

2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  3,53              
     3,00   3,53   3,36   
                          

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,32              
     3,32   3,23   3,12   
                          

4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  3,18              
     3,18   3,06   3,03   
                          

5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3,16              
     3,13   3,16   3,03   
                          

6)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  3,11              
     3,11   3,04   3,10   
                          

7)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  3,11              
     3,11   3,06   2,98   
                          

8)   Sara Majamäki                    ViialVa                   3,01              
     3,01   2,79   2,91   
                          

9)   Minea Järnström                  LempKiYU                  2,99              
     2,69   2,99   2,61   
                          

10)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   2,88              
     2,88   2,80   2,81   
                          

11)  Lilli Pohjola                    LempKiYU                  2,81              
     2,81   2,55   2,37   
                          

12)  Hilma Niemi                      ViialVa                   2,79              
     2,79   2,64   2,47   
                          

13)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  2,75              
     2,66   2,75   2,60   
                          

14)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,71              
     2,47   2,71   2,62   
                          

15)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,66              
     2,59   2,64   2,66   
                          

16)  Aava Lehtola                                               2,42              
     2,42   2,34   x      
                          

17)  Minja Rantala                    LempKiYU                  2,40              
     2,32   2,35   2,40   
                          

18)  Aava Mäntysalo                                             2,10              
     2,02   2,10   2,04   
                          

19)  Helmi Hämäläinen                                           2,07              
     2,07   -      -      
                          

20)  Joanna Mäkinen                                             2,01              
     x      1,92   2,01   
                          

21)  Siiri Blom                                                 1,77              
     1,69   1,77   1,61   
                          

     Aada Viili                                                 DNS               
     Hertta Rajamäki                  LempKiYU                                    
     Saimi Utriainen                                            DNS               


P11 60m
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  9,10              
2)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  9,26              
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,66              
4)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  10,10             
5)   Eeki Lylykangas                                            10,18             
6)   Henrik Luukkaala                 VesilVi                   10,31             
7)   Eemeli Alarvo                    LempKiYU                  10,86             
8)   Oskari Koikkalainen              LempKiYU                  11,52             
     Juho Karhunsaari                                           DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  9,10              
2)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  9,26              
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,66              
4)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  10,10             
5)   Eeki Lylykangas                                            10,18             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Henrik Luukkaala                 VesilVi                   10,31             
2)   Eemeli Alarvo                    LempKiYU                  10,86             
3)   Oskari Koikkalainen              LempKiYU                  11,52             
     Juho Karhunsaari                                           DNS               


T11 60m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,96              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,62              
3)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,72              
4)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,86              
5)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,89              
6)   Saana Ahti                       LempKiYU                  9,90              
7)   Elena Ikola                      LempKiYU                  10,21             
8)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,39             
9)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  10,43             
10)  Nella Korhonen                   LempKiYU                  10,44             
11)  Nanna Harkki                                               10,64             
12)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,66             
13)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,75             
14)  Aino Heikkilä                                              12,25             
     Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,96              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,62              
3)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,86              
4)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  10,44             
5)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,66             
6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,75             
7)   Aino Heikkilä                                              12,25             
     Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,72              
2)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,89              
3)   Saana Ahti                       LempKiYU                  9,90              
4)   Elena Ikola                      LempKiYU                  10,21             
5)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  10,39             
6)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  10,43             
7)   Nanna Harkki                                               10,64             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  4,51              
     4,51   4,46   4,40   
                          

2)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  4,10              
     4,00   4,05   4,10   
                          

3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  3,82              
     2,63   3,82   3,68   
                          

4)   Henrik Luukkaala                 VesilVi                   3,38              
     3,18   3,20   3,38   
                          

5)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  3,30              
     3,30   3,22   3,30   
                          

6)   Eemeli Alarvo                    LempKiYU                  3,08              
     3,08   2,84   2,91   
                          

7)   Lauri Koikkalainen               LempKiYU                  2,94              
     2,89   2,74   2,94   
                          

8)   Oskari Koikkalainen              LempKiYU                  2,89              
     2,89   x      2,75   
                          

     Eeki Lylykangas                                            DNS               
     Juho Karhunsaari                                           DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  4,23              
     4,05   4,23   4,17   
                          

2)   Onerva Tauriainen                TampPy                    3,85              
     3,85   3,76   3,82   
                          

3)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  3,50              
     3,47   3,50   3,45   
                          

4)   Aino Aalto                       LempKiYU                  3,50              
     3,45   3,50   3,43   
                          

5)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  3,48              
     3,38   2,58   3,48   
                          

6)   Elena Ikola                      LempKiYU                  3,39              
     3,39   x      3,23   
                          

7)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,36              
     3,27   3,34   3,36   
                          

8)   Aada Viskari                     LempKiYU                  3,36              
     3,13   3,32   3,36   
                          

9)   Nanna Harkki                                               3,28              
     3,28   3,05   2,96   
                          

10)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  3,16              
     2,96   3,16   3,01   
                          

11)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,72              
     2,66   2,72   2,65   
                          

12)  Aino Heikkilä                                              2,39              
     2,35   2,38   2,39   
                          

     Aino Karhunsaari                                           DNS               
     Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  DNS               
     Saana Ahti                       LempKiYU                  DNS