PM Sisulisäviestit Nokialla 10.8.2008

Sisulisäviesteihin joukkueet pitää ilmoittaa 5.8.2008. Mikäli saadaan porukkaa riittävästi mukaan mennään useammalla joukkueella. Vahvistakaa tulonne mahdollisimman pian. (vahvistukset lihavoituna.) .Kilpailuiden aikataulut alimmaisena. Ainakin tiistaina ja torstaina harjoitellaan viestejä varten kaikissa ikäluokissa.

Veli-Matti Ranta kokoaa 9v joukkueet 045 110 7078

4x 400m ja sukkulaviesti 8x 60m (sukkulaviesti sekajoukkueena min 2 tyttöä/poikaa joukkueessa)

T9 joukkue: Venla Ranta, Johanna Ranta, Riikka Salmenoja, Anna Katajamäki, Iida Niskanen, Hanna Nieminen, Taru Nieminen, Hanna Keskinen, Katja Laitila  (juoksee 11v sarjassa)

 T9 4*400m Leki 1 Venla, Hanna N, Iida ja Hanna K 

                   Leki 2 Taru, Johanna, Anna, ? (viimeinen paikka katsotaan torstaina 7.8)

P9 joukkue: Henrik Närvänen, Valtteri Mäenpää, Antero RuokonenArimo Nagy, Mikael Helin,

P9 4*400m Leki1 Antero, Arimo, Valtteri, Henrik (varalla Mikael)

Sukkulaviesti T/P 8*60m Antero, Henrik, Arimo, Mikael, Valtteri, Riikka, Anna, Iida (Varalla Venla)

 

Minna Petäjäsuo kokoaa 11v joukkueet 050 389 6821

Joukkue ehdotukset:

4x 50m   Leki 1 Lotta, Henna, Noora, Oona

              Leki 2 Maria L, Katja L, Saana,Tiia-Maria

 4x600m Leki 1 Lotta, Henna, Noora, Oona

              Leki 2 Maria L, Katja L, Saana,Tiia-Maria

T11 joukkue: Oona Janatuinen, Noora Leppimaa, Henna Mettalo, Tiia-Maria Karjalainen, Lotta HelinMaria Laitila, Saana Seppälä,  

Joukkue ehdotukset:

4x50m Leki 1 , Arttu, Matias, Joona, Olli

             Leki 2 Juuso, Miki, Juho, Jarno

4x600m Leki 1 Arttu, Matias, Joona, Valtteri

             Leki 2 Miki, Juuso, Juho, Jarno

P11 joukkue: Olli Kallio, Arttu Mettalo, Matias Mustonen, Joona Koppanen, Miki Tuomola, Juuso Petäjäsuo, Juho Viitala, Valtteri Niskanen, Jarno Isomäki

Timo Vuori kokoaa 13-15v joukkueet 040 7591203

Joukkue  P13: (Henri Piiksi, Lauri Koskensalo, Markus Kyrölä, Aki Sihvonen, Markus Närvänen)

4x60m aj    Aki, Markus N, Lauri, Markus K

4x100m     Aki, Markus N, Lauri, Markus K

ja 4x600m   Aki, Henri,Lauri, Markus K

Joukkue T13: (Rita Turpeinen, Venla Viitala, Saana Lindeman, Matilda Anttila)

4x60m aj Venla, Saana, Matilda, Rita

4x100m   Venla, Saana, Matilda, Rita

Joukkue  P15: (Ilari Hannikainen, Olli Koskinen, Niklas Kyrkkö, Markus Hyttinen, Niko Takala,)

4x100m Ilari,Niklas, Olli, Markus 

Joukkue T15: (Johanna Koivisto, Jenna Petäjäsuo, Laura Tuomola, Janina Suomela 13-sarjasta, Julia Vuori 13-sarjasta, Oona Virtanen 13-sarjasta )

4x100m  Johanna, Janina (13v-sarjasta), Jenna, Laura

4x800m Janina(13-v sarjasta), Julia (13-v sarjasta), Oona (13-v sarjasta), Laura

HämSY:n pm-viestit aikataulu:

12.10 T+P 9  8 x 60m sukkulaviesti
12.25 T13  4 x 60m aitajuoksu
12.40 P13 4 x 60m aitajuoksu
12.55 T15 4 x 80m aitajuoksu
13.10 P15 4 x 80m aitajuoksu
13.25 T11 4 x 50m
13.40 P11 4 x 50m
14.10 T13 4 x 100m
14.25 P13 4 x 100m
14.40 T15  4 x 100m
14.55 P15 4 x 100m
15.10 T9 4 x 400m
15.25 P9 4 x 400m
15.40 T11 4 x 600m
15.55 P11 4 x 600m
16.10 T13 4 x 600m
16.25 P13 4 x 600m
16.40 T15 4 x 800m
16.55 P15 4 x 800m